Panasonic Convention 2014 - nowości Ultra HD 4K

dodano: 2014-03-24 18:32 | aktualizacja: 2014-03-24 20:22
autor: Jakub Sulisz | źródło: Panasonic

panasonic ultra hd Panasonic przedstawił wachlarz nowych urządzeń w technologii 4K skierowanych na europejski rynek, które całkowicie zmienią sposób, w jaki użytkownicy rejestrują, udostępniają i oglądają materiały w jakości Ultra High Definition. Począwszy od telewizorów i odtwarzaczy Blu-Ray, przez aparaty i kamery, na kartach SD skończywszy, firma wykorzystała swoje doświadczenie w dziedzinie badań nad obrazem, aby zapoczątkować nową erę 4K Ultra HD. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Specjalistyczna wiedza firmy Panasonic z zakresu technologii 4K umożliwi fotografom i operatorom wideo tworzenie realistycznych światów kinowych, pełnych szczegółów i barw, a jednocześnie da możliwość korzystania z łączności i technologii ekranowych, które zapewniają nieprzeciętne wrażenia użytkownikom domowych systemów rozrywki.
 
Dzięki rozdzielczości UHD (3840 x 2160 pikseli), czterokrotnie wyższej niż w przypadku konwencjonalnych urządzeń Full HD, nowa seria Panasonic 4K UHD VIERA AX800 zapewnia niespotykaną dotąd jakość, ostrość i kolorystykę obrazu, co pozwala odbierać filmy dokładnie tak, jak chcieli tego twórcy. Technologie takie jak HDMI 2.0, nowe karty SD zgodne z 4K oraz skalowanie obrazu do rozdzielczości 4K umożliwiają łatwe rejestrowanie filmów w najwyższej jakości na aparatach Panasonic LUMIX GH4 i A500, a także pozwalają cieszyć się natywną i skalowaną treścią 4K odtwarzaną z urządzeń Blu-Ray i systemów kina domowego. Panasonic zapowiedział też nowe urządzenie z serii Ultra HD – AX900 (informacje na temat tej serii będą dostępne jeszcze w tym roku).

 
Michikazu Matsushita, zastępca dyrektora zarządzającego, Panasonic Consumer Marketing Europe, powiedział:

- W firmie Panasonic naszym celem jest oferowanie klientom filmów, zdjęć i domowej rozrywki, które dostarczają jak najwięcej emocji. Po latach badań z radością wprowadzamy na rynek rodzinę urządzeń, które dzięki niedoścignionej jakości 4K UHD dostarczają właśnie takich wrażeń. Doceniamy również znaczenie rejestrowania własnej treści w najwyższej rozdzielczości, a także bezproblemowego oglądania stworzonych dzieł. Aparaty i kamery Panasonic obsługujące standard 4K pozwalają nagrywać oraz pokazywać zdumiewające filmy i obrazy.
 
4K Ultra HD w Twoim salonie
Telewizory 4K UHD firmy Panasonic, serii VIERA AX800, zaprojektowano tak, aby zapewnić intensywne i realistyczne wrażenia kinowe w domowym zaciszu. Dzięki rozdzielczości 4K i zaawansowanym technologiom przetwarzania obrazu telewizory te maksymalizują jakość nie tylko treści 4K, ale również materiałów o niższej rozdzielczości, pokazując każdy subtelny niuans z niespotykaną szczegółowością. W serii AX800 wykorzystano również panele LCD z nowym podświetleniem LED, które rozszerza przestrzeń barw, dostarczając kolorów w pełni wiernych oryginałowi. 
 
Jakość telewizorów 4K firmy Panasonic została już zauważona w branży — firma THX niedawno przyznała serii AX800 prestiżowy certyfikat THX 4K Display za doskonałą jakość zdjęć oraz możliwość perfekcyjnej reprodukcji barw, dokładnie taką, do jakiej dążą reżyserowie, kiedy poddają swoje firmy remasteringowi.
 
Najlepsza jakość 4K
Zarówno odtwarzacz Blu-Ray BDT700, jak i telewizory UHD firmy Panasonic są wyposażone w port HDMI 2.0, który umożliwia transmisję 60 klatek obrazu 4K na sekundę. W rezultacie seria AX800 to najlepszy wybór dla konsumentów, którzy chcą poznać nowy standard domowej rozrywki, a także dla profesjonalistów, dla których jakość obrazu ma kluczowe znaczenie.

 
Oprócz portu HDMI 2.0 telewizory z serii AX800 zawierają terminal DisplayPort. Transmisja sygnału 4K z częstotliwością 50/60 Hz bez wpływu na jakość barw i częstotliwość wyświetlania klatek sprawia, że gracze, którzy podłączą swoje komputery PC do złącza DisplayPort, będą cieszyć się dokładnością obrazu i płynnością ruchu w najnowszych grach.
 
Entuzjaści fotografii mogą również oglądać swoje zdjęcia w przeglądarce 4K Photo Viewer lub za pomocą funkcji 4K Swipe & Share w aplikacji Panasonic TV Remote 2 na tablecie lub smartfonie. Telewizory VIERA 4K UHD TV obsługują także odtwarzanie wideo 4K z urządzeń USB, kart SD lub źródeł internetowych, ponieważ są zgodne z nowym formatem HEVC (High Efficiency Video Codec), który idealnie nadaje się do transmisji wideo o bardzo wysokiej rozdzielczości.
 
Nagrywanie filmów najwyższej jakości
Panasonic wprowadza również na rynek najnowszy aparat 4K oraz poręczną kamerę: odpowiednio LUMIX DMC-GH4 oraz HX-A500. Oba urządzenia zaprojektowano tak, aby pomagały uwieczniać ważne chwile, w jakości 4K UHD.

 
Projektując LUMIX DMC-GH4, swój najbardziej zaawansowany bezlusterkowiec cyfrowy (Digital Single Lens Mirrorless, DSLM), Panasonic wyeliminował lukę między aparatami wideo klasy konsumenckiej i profesjonalnej. Obsługa wideo 4K o gęstości bitowej 100 Mb/s (IPB) pozwala twórcom wideo realizować swoje wizje w rozdzielczości UHD.
 
Lekka, kompaktowa kamera HX-A500, którą za pomocą specjalnego uchwytu można łatwo przymocować do ciała lub głowy, sprawia, że kręcenie filmów 4K UHD zyskuje nowy wymiar dostępności. Pomimo niewielkich wymiarów i lekkiej konstrukcji urządzenie zapewnia znakomite rezultaty, nawet podczas filmowania scen z szybko poruszającymi się obiektami. Dzięki nowemu, szybkiemu i inteligentnemu procesorowi obrazu Crystal Engine Pro+ kamera HX-A500 umożliwia rejestrowanie 25 klatek obrazu 4K na sekundę.

 
Duża szybkość odczytu i zapisu sprawia, że dwie nowe karty pamięci ze złotej serii Panasonic SDUC umożliwiają robienie zdjęć i kręcenie filmów w 4K. Modele SDXC i SDHC UHS-I pozwalają na nieograniczone rejestrowanie wideo 4K w formacie MOV/MP4, a także na zapis danych z bardzo dużą gęstością bitową 200 Mb/s (ALL-Intra) lub 100 Mb/s (IPB). Cechy te gwarantują zachowanie wysokiej jakości wideo bez spadków spowodowanych niewystarczającą szybkością zapisu.
 
Od HD do 4K
Jakość 4K nie ogranicza się do najnowszych telewizorów, aparatów i kamer. Nowe odtwarzacze Blu-Ray, nagrywarki i systemy kina domowego firmy Panasonic również wykorzystują najnowocześniejsze technologie 4K i są zaprojektowane tak, aby uzupełniały inne urządzenia 4K w celu zapewnienia najlepszych wrażeń kinowych użytkownikom domowym. 
 
Odtwarzacz Blu-Ray BDT700 oferuje niedoścignioną jakość obrazu i dźwięku, obsługę HDMI 2.0 oraz sygnał wyjściowy 4K 60p. Zarówno nowy odtwarzacz, jak i systemy kina domowego 4K obsługują także skalowanie do rozdzielczości 4K, czyli przekształcanie treści Full HD z płyt Blu-Ray w obraz 4K. Zaawansowana technologia przetwarzania obrazu błyskawicznie analizuje kolor i luminancję każdego piksela i podbija wejściowy sygnał HD do ultrawysokiej jakości 4K, zapewniając doskonałą rozdzielczość, barwy i faktury, które przekładają się na niezapomniane wrażenia wizualne.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 8K + 4K
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

299 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

379 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 279 zł Więcej...