Sony VPL-VW1100ES - projektor 4K

dodano: 2013-09-27 12:00 | aktualizacja: 2013-09-27 12:31
autor: Jakub Sulisz | źródło: sony.co.uk

sony vpl-vw1100es Na targach CEDIA firma Sony poinformowała o najnowszym projektorze do kina domowego stworzonym na potrzeby instalacji niestandardowych. Sony VPL-VW1100ES 4K – bo o nim mowa -  łączy w sobie funkcje projektorów domowych 4K VPL-VW500ES i VPL-HW55ES Full HD 3D, które zostały zaprezentowane na targach IFA 2013 jako czołowe domowe projektory wielkoformatowe oparte na technologii SXRD.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Podobne jak jego poprzednik model, VPL-VW1000ES, nowy projektor został skonstruowany z myślą o generowaniu żywych, realistycznych obrazów wysokiej jakości, które przeniosą kinowe wrażenia do domowego zacisza.

Nasza linia projektorów 4K nieustannie wyprzedza oczekiwania najbardziej wymagających entuzjastów kina domowego, bez względu na to, czy zależy im na najlepszej jakości obrazu, czy niezrównanym dźwięku. Oferujemy najwłaściwsze rozwiązania dla każdego środowiska – powiedział Nakane, Product Manager w Sony Europe.

Dwa lata temu firma Sony wprowadziła nagrodzony na targach EISA projektor do kina domowego umożliwiający wyświetlanie znakomitych obrazów w jakości 4K. Model ten został zmodernizowany i obecnie debiutuje jako projektor VPL-VW1100ES 4K do kina domowego, skonstruowany z myślą o obsłudze standardów 4K Ultra HD, takich jak specyfikacja HDMI w wersji 2.0, co umożliwi odtwarzanie materiałów w jakości 4K/60p.

Najnowszy projektor pozwoli podziwiać rozdzielczość HDTV w cztery razy lepszej jakości. Jasność równa 2000 lumenów czyni z urządzenia VPL-VW1100ES odpowiedni sprzęt nawet do ekranów 300-calowych. Dzięki zaawansowanej technologii Iris3 opracowanej przez firmę Sony odznacza się on wyjątkowymi poziomami czerni i jest w stanie osiągnąć niewiarygodny kontrast dynamiczny o skali 1 000 000:1. Projektor ten oferuje całą gamę opcji instalacyjnych, w tym dwa wyjścia sterujące, funkcję elektrycznego zoomu 2,1 x, szerszą zmianę osi obiektywu, złącze RS232, kontrolę IP oraz kompatybilność z najważniejszymi systemami automatyzacji urządzeń domowych.  Projektor VW1100ES wykorzystuje również funkcję Reality Creation firmy Sony, która w wyraźny sposób poprawia wszystkie treści wideo niezależnie od źródła, jak i integruje najnowszy standard HDMI z jakością dźwięku 4K/60p, dzięki którym szybko rozgrywające się sceny charakteryzuje większa płynność ruchu. Ponadto VPL-VW1100ES wyróżnia się wyjątkowym algorytmem skalowania, opracowanym na potrzeby płyt Blu-ray z oznaczeniem „Mastered in 4K” (mastering w jakości 4k) oferowanych przez Sony Picture Entertainment, które pozwalają oglądającym cieszyć się bardziej wyrazistym obrazem 4K, wydobytym z treści HD zapisanych na nośnikach Blu-ray. Projektor umożliwia także wyświetlanie filmów Full HD 3D, jak również filmów anamorficznych w jakości 2D i 3D.

Projektor VPL-VW1100ES będzie dostępny w Europie od listopada.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Projektory
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

339 zł Więcej...