Pierwszy na świecie projektor 3LCD z laserowym źródłem światła

dodano: 2013-06-16 12:55 | aktualizacja: 2013-06-16 13:28
autor: Jakub Sulisz | źródło: sony.com

sony VPL-FHZ55 Sony wprowadziło na rynek przełomowy projektor z laserowym źródłem światła. Model ten wyróżnia się imponującymi parametrami i uwalnia użytkowników od wielu uciążliwości typowych dla konwencjonalnych projektorów wyposażonych w lampę. Projektor VPL-FHZ55 wyświetla obraz o rozdzielczości WUXGA i natężeniu światła barwnego 4000 lumenów. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
VPL-FHZ55 to pierwszy, bezlampowy projektor Sony z technologią przetwarzania obrazu 3LCD, który osiąga jasność światła barwnego 4000 lm przy rozdzielczości WUXGA (1920 x 1200). Parametry te gwarantują widzom jasny obraz i żywe kolory. Nie wymaga konserwacji przed upływem nawet 20 000 godzin pracy.

- Sony od zawsze dąży do innowacyjności, a niezwykła technologia projekcji laserowej doskonale wpisuje się w tę tradycję - powiedział Robert Meakin, Business and Education Product Manager w firmie Sony Europe.
- Możemy się poszczycić wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie projekcji, które wykorzystujemy do opracowywania rozwiązań przyszłości.

Źródłem światła nowego projektora jest niebieski laser wzbudzający materiał fosforowy, który z kolei wytwarza światło białe. Światło białe jest kierowane do układu optycznego 3LCD, który generuje w trybie ciągłym żywe kolory RGB metodą rozszczepiania barw. Wyjściowe natężenie światła barwnego 4000 lm zapewnia wystarczającą jasność do różnych zastosowań komercyjnych — w przeciwieństwie do modeli opartych na pojedynczym układzie przetwarzania obrazu oraz hybrydowych technologiach źródła światła.Projektor VPL-FHZ55 nie wymaga praktycznie żadnych czynności konserwacyjnych związanych ze źródłem światła, mechanizmem projekcyjnym i filtrem przez nawet 20 000 godzin pracy. Niezawierający rtęci (Hg) produkt oferuje funkcje oszczędzania energii, takie jak automatyczne przyciemnianie światła do poziomu 5% podczas bezczynności oraz automatyczna regulacja jasności, która eliminuje zbędne oświetlenie podczas projekcji ciemnego obrazu. Z kolei tryb stałej jasności umożliwia zachowanie poziomu światła w całym zakładanym okresie eksploatacji jego źródła, czyli 20 000 godzin, dzięki redukcji natężenia światła.

Laserowe źródło światła umożliwia także natychmiastowe włączanie i wyłączanie projektora oraz jego swobodną instalację w niemal dowolnym miejscu i pozycji. Projektor oferuje funkcje przesunięcia obiektywu w pionie i poziomie, łączenia krawędzi oraz korekcji geometrycznej, które ułatwiają jego integrację w środowisku komercyjnym.

Robert Meakin dodał:
- Prowadzimy intensywną współpracę z uczelniami i firmami, chcąc poznać ich problemy związane z projekcją obrazu. Do najbardziej niewygodnych należą przestoje spowodowane konserwacją. Mogą one powodować odwołanie zajęć lub spotkań i są niezwykle frustrujące dla wszystkich zainteresowanych osób. Korzystając ze sprawdzonej technologii 3LCD firmy Sony, skonstruowaliśmy bezlampowy model VPL-FHZ55, który nie wymaga konserwacji i eliminuje ryzyko przestojów. Pewności użytkownikom modelu VPL-FHZ55 dodaje ponadto 5-letnia gwarancja Prime Support.

Dostępność nowego modelu jest planowana na sierpień 2013 r.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Projektory
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak alu ścienny AS Sat 45cm

Aluminiowy stojak ścienny 45cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

72 zł Więcej...

Konwerter SCR 4UB Opticum Robust 3 Legacy

Konwerter Unicable UB4 + 3 Legacy marki Opticum Robust pozwala...

129 zł Więcej...

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...