nc+ chce uniknąć kary 11 mln zł

dodano: 2013-05-16 13:40 | aktualizacja: 2013-05-16 14:57
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Radio ZET / Wyborcza.biz

nc+ NOWE Jak podaje Radio ZET, platforma satelitarna nc+, powstała z połączenia platformy n i CYFRY+, odwołała się od decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). Przypomnijmy, że za naruszenie zbiorowych interesów konsumentów na ITI Neovision, operatora nc+, Urząd nałożył sankcję finansową w wysokości blisko 11 mln zł. Odwołanie się od decyzji nie jest nieoczekiwanym krokiem, ponieważ na ogół firmy, na które UOKiK nałożył sankcje finansowe, odwołują się od decyzji, chcąc uniknąć wielomilionowych kar.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Raczej nie oznacza to, jak podaje Radio ZET, że nc+ nie chce dać swoim klientom prawa kontynuowania umów na starych zasadach. Pewne decyzje zostały już podjęte, prezes platformy przeprosił klientów za prowadzone przez platformę praktyki i zmieniono podejście do całej sprawy. Skandalem byłoby zaprzeczenie temu wszystkiemu, co do tej pory zrobiono. Nie trudno zgadnąć jednak, że ITI chce uniknąć kary 11 mln zł.

Na odwołanie od decyzji, zgodnie z prawem, firma miała 14 dni. Informacji odnośnie odwołania od decyzji UOKiK nie chcieli komentować przedstawiciele nc+. Zarząd nie wydał też w tej sprawie żadnego komunikatu. - Nie potwierdzam ani nie zaprzeczam informacji o tym, że złożyliśmy odwołanie od decyzji UOKiK. Oficjalnie nie komentujemy żadnych działań - powiedział portalowi Wyborcza.biz Arkadiusz Mierzwa, rzecznik prasowy nc+.

Cisza medialna ze strony nc+
Platforma nc+ nie prowadzi już szeroko zakrojonej kampanii reklamowej, jak miało to miejsce zaraz po rozpoczęciu sprzedaży oferty. Ogólnie, temat platformy nc+ nieco ucichł. Część abonentów jest zadowolonych z wynegocjowania dobrych warunków umowy, część przeszła już do konkurencji i nie jest zainteresowana powrotem. Mimo że zdania są podzielone, profil Anty NC+ na Facebooku nadal jest bardzo aktywny - ma prawie 95 tys. polubień, podobnie sprawa wygląda na forach internetowych. Ludzie nadal mają bardzo dużo pytań i problemów.

Słaba informacja o wydarzeniach sportowych w nc+
Niestety, znacznie pogorszyła się komunikacja ze strony nc+ na temat wydarzeń sportowych - plany transmisji podawane są wręcz na ostatnią chwilę i to w sposób pokątny - na forach, Facebooku, itp. Brak szczegółowych informacji na stronie internetowej z odpowiednim wyprzedzeniem - to zniechęca potencjalnych widzów.

Nowa oferta prepaid nc+ na kartę przesunięta
Już kilka razy przesuwano wprowadzenie oferty prepaid nc+ na kartę. Miała być 15 maja, ale chyba jednak jest szansa, że wystartuje z początkiem czerwca 2013 roku.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii CANAL+
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...