nc+ reaguje na tekst Lisa

dodano: 2013-04-07 22:27 | aktualizacja: 2013-04-08 14:39
autor: Janusz Sulisz | źródło: GW/NaTemat.pl

nc+ NOWE Tomasz Lis na portalu NaTemat.pl napisał ostre słowa krytyki wobec platformy nc+, powstałej z połączenia platformy n i CYFRY+. - Cena całego pakietu wydała mi się horrendalna, z czapy wzięta i na 100 kilometrów cuchnęła dyktatem, ale co niby miałem zrobić? Jak się jest maniakiem piłki i żużla, to trudno - musi taki haracz zapłacić. Łatwo sobie jednak wyobrazić, że jest cała masa kibiców, dla których jest to wydatek ogromny, przekraczający ich możliwości. nc+ ma ich jednak gdzieś. Jak dyktat to dyktat - napisał na wstępie.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Lis dodał, że kilkanaście dni temu na jego ekranie pojawiły się „zupełnie inne programy, te z CYFRY+”, ale nie miał do niej dostępu. Zadzwonił więc na infolinię, by je zamówić. Podobno powiedziano mu, że włączą te kanały, jak nadejdzie najbliższy moment rozliczeniowy. Stwierdził, że w wyniku tego nie ma dostępu ani do nowych kanałów (i co za tym idzie meczów), a oferta nSport HD się zmieniła (część spotkań Ligi Mistrzów będzie w CANAL+ Sport HD) i straci dostęp do meczów, które miał do tej pory.

Lis nie szczędzi bardzo ostrych słów w kierunku do nc+:

- To jest dopiero szczyt chamstwa. Czyli jeszcze przed chwilą zwróciłem się o rozszerzenie mojego pakietu, ale to nie nastąpiło, a teraz zostanie on bez mojej zgody zawężony. nc+ mówi właśnie setkom tysięcy swoich klientów - albo dokupicie kanały CYFRY+ albo guzik dostaniecie, dokładniej dostaniecie połowę tego, co mieliście za tę samą cenę. Nie wiem, jak Państwo to nazywają. Ja to nazywam złodziejstwem i rozbojem. Byłem klientem kilku telefonii komórkowych, jestem - jak my wszyscy - klientem kilku państwowych monopoli, ale takiego draństwa po prostu nie pamiętam. Dlatego z całego serca popieram wszystkich walczących teraz z nc+. Ta platforma arogancji powinna dostać solidne manto. Mam nadzieję, że urząd antymonopolowy zasunie jej też taką karę, iż jej właściciele zorientują się jednak, że klientów nie można traktować jak bandy idiotów. Państwo z nc+. Dla mnie jesteście platformą NC WIELKI MINUS.

- P.S. Współczuję tylko moim kolegom z CYFRY+ i n-ki, świetnym dziennikarzom sportowym, że ich „właściciele” każą im własnymi twarzami firmować ten przewał - dodał Lis na koniec.

nc+ w następujący sposób komentuje internetowy wpis Tomasz Lisa:

- Każdy abonent platformy n, który przed połączeniem zdecydował się na ofertę zawierającą mecze Ligi Mistrzów, w tym pan Tomasz Lis, ma nieprzerwany dostęp do wszystkich transmisji i może wiernie kibicować swoim ukochanym drużynom. Jednocześnie rozumiemy, że opisana sytuacja może być spowodowana zmianą kolejności kanałów telewizyjnych, która wynika bezpośrednio z wprowadzenia nowej oferty programowej.

Z informacji, jakie posiada nasza redakcja, wynika, że 5 kwietnia 2013 roku 6 nowych kanałów CANAL+ zostało włączonych dla wszystkich abonentów z kanałami premium, zarówno nc+, jak i n - niezależnie od posiadanego pakietu - promocja potrwa do końca kwietnia br. Nie dostaliśmy żadnych skarg w tej kwestii. Albo Pan Tomasz Lis ma ogromnego pecha, albo nie radzi sobie z obsługą dekodera... a wygląda na inteligentnego mężczyznę. Trzeba się jednak zgodzić, że lista kanałów nc+ jest fatalnie przygotowana, o czym pisaliśmy już wielokrotnie i nadal do nikogo w nc+ to nie dociera.

W polskich mediach zaczęło pojawiać się wiele osób, które chcą „wypromować się” na nc+. Jest to bardzo poczytny temat, bo nc+ to jedno ze słów częściej wpisywanych w wyszukiwarkach. Powstaje coraz więcej profili na Facebooku typu Anty NC+, które nie mają nic wspólnego z oryginalnym profilem, mającym już ponad 82 tys. polubień. I co z tego, gdy każdy news o nc+ na portalu satkurier.pl ma po 50-120 tys. wyświetleń? Na portalu YouTube pojawiają się filmy krytykujące nc+, w tym te z TVN24 ze Szkła kontaktowego, co oznacza, że ITI dopuszcza krytykę, oby była poparta argumentami.

Zastanawiające jest, ile z tych inicjatyw jest szczera i wynika z negatywnych doświadczeń z tą platformą, a ile z nich to tylko sposób na wypromowanie się lub portalu/profilu czy zarobienie pieniędzy, np. z reklam zamieszczanych przy materiałach, zdobycie polubień, itd. Fatalnie, że obrażono wiele osób z nc+, w tym Marka Staniszewskiego i Beatę Mońkę, kompletnie nie zdając sobie sprawy, jaką rolę poszczególne osoby odegrały w procesie połączenia czy przygotowania oferty nc+. Uwzięto się na ludzi z CYFRY+, na ludzi z Francji, choć to nie do końca jest prawda, ale tu nie pora i miejsce na wyjaśnienia. Radzimy czytać wiele tekstów o nc+ z dużą dozą ostrożności.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii CANAL+
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...