nc+: Migracje klientów jeszcze przez rok

dodano: 2013-04-02 10:44 | aktualizacja: 2013-04-02 11:43
autor: Janusz Sulisz | źródło: Gazeta Wyborcza

nc+ NOWE - Będziemy mogli mówić o sukcesie, jeśli liczba klientów, którzy nas opuszczą, nie będzie w skali roku większa niż 400 tys. osób - powiedział „Gazecie Wyborczej” Julien Verley, prezes nc+. Dodał, że odejścia abonentów są naturalne w tej branży. Każdego roku z usług platform n i CYFRY+ rezygnuje po 14-15 proc. wszystkich abonentów, czyli 350-400 tys. osób, zaznaczył. Innymi słowy, codziennie ok. tysiąca osób nie przedłuża umowy. Po pierwszych kilku dniach od debiutu nc+ ta liczba jest mniejsza, za to liczba nowych klientów podpisujących z nami umowy jest średnio dwa razy większa od przeciętnej, powiedział Verley „Gazecie Wyborczej”.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypomnijmy, że tuż po starcie nc+, ze strony jej wiceprezesa (obecnie byłego) padały słowa, że nie oddadzą ani jednego klienta z łącznej bazy około 2,5 mln abonentów (więcej tutaj).

- Rynek płatnej telewizji jest trudny. Jest możliwe, że za rok będziemy mieli mniej abonentów niż obecnie, ale to nie znaczy, że to będzie zły wynik - powiedział Verley, dodając, że już na starcie nc+ najpewniej traci 100 tys. klientów, którzy mają wykupione usługi w obu platformach cyfrowych.

Verley powiedział, że migracja klientów spółki skończy się dopiero pod koniec pierwszego kwartału 2014 roku. Jako pierwsi do nc+ przeniesieni zostaną klienci pakietów nPremium (ok. 0,5 mln abonentów) - mają czas na podjęcie decyzji do 19 kwietnia 2013 roku. - Przez trzy miesiące damy im też darmowy dostęp do pakietu Platinum, z którego po zakończeniu promocji będą mogli zrezygnować i wrócić do swojego abonamentu - dodał prezes.

Następnie migracja obejmie ok. 1 mln abonentów CYFRY+ Premium - oni z kolei będą mieli czas na zastanowienie się nad ofertą nc+ do końca czerwca 2013 roku. Na koniec firma wyśle listy do miliona klientów, którzy w obu platformach mieli tańsze pakiety.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii CANAL+
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

679 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...