UOKiK: Jesteśmy po wstępnej analizie skarg na nc+

dodano: 2013-03-29 10:22 | aktualizacja: 2013-03-29 11:05
autor: Anita Dąbek | źródło: Dziennik Gazeta Prawna

nc+ NOWE 27 marca 2013 roku do UOKiK wpłynęły pierwsze skargi od konsumentów na nową platformę nc+, powstałą z połączenia platformy n i CYFRY+ (więcej tutaj). - Jesteśmy po wstępnej analizie skarg, których nie ukrywam, że napływa do nas coraz więcej. Konsumenci skarżą się na dokonaną przez ITI Neovision wobec abonentów n jednostronną zmianę warunków umów polegającą na wprowadzeniu oferty nc+, tylko dziś otrzymaliśmy ponad 30 zgłoszeń telefonicznych - powiedziała „Dziennikowi Gazecie Prawnej” Małgorzata Cieloch, rzecznik prasowy UOKiK.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Po wstępnej analizie zgłaszanych problemów, przede wszystkim nasze wątpliwości budzi praktyka operatora polegająca na jednostronnej zmianie umowy zawartej na czas oznaczony. Automatyczne zastępowanie ofertą nC+ od 1 maja starych umów, w przypadku gdy konsument nie zrezygnuje z dotychczasowej umowy zawartej na określony czas – również budzi nasze wątpliwości - dodała Małgorzata Cieloch.

W związku z uzasadnionymi wątpliwościami, UOKiK nie wyklucza interwencji w tej sprawie: - Jeśli będą podstawy naruszenia zbiorowych interesów konsumentów nie wykluczamy podjęcia kroków polegających na wszczęciu postępowania administracyjnego w tej sprawie. W tej chwili analizujemy napływające skargi, najpóźniej w przyszłym tygodniu podejmiemy decyzję o ewentualnym postępowaniu - podsumowuje „Dziennikowi Gazecie Prawnej” Małgorzata Cieloch.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii CANAL+
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

429 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...