nc+: Nagra zostaje! Także dla kablówek

dodano: 2013-03-25 17:09 | aktualizacja: 2013-03-25 17:39
autor: Janusz Sulisz | źródło: Inf. własna

nc+ NOWE Pojawiła się ważna informacja mogąca mieć duże znaczenie dla abonentów migrujących do nc+ z własnym sprzętem (w szczególności chodzi tu o karty CYFRY+). Otóż zgodnie z informacjami przedstawionymi przez operatora platformy, sieci kablowe będą otrzymywać do dekodowania kanałów nc+ karty w systemie Nagra Media Access. Okazuje się, że większość operatorów kablowych w Polsce woli korzystać z kart Nagry (takich jak dawała CYFRA+), a nie Conax (od n).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Operator kablowy może uzyskać od nc+ kartę Conax (CAID 0x0B01) jedynie na specjalne życzenie, jednak preferowane będą karty Nagra Media Access (nazywane powszechnie Seca).

Nie jest jasne, które karty Nagra MA mieliby otrzymywać operatorzy, ale można podejrzewać, że jednak z CAID 0x1813 jako nowsze. Jakby tego było mało - padło stwierdzenie, że obecny stan rzeczy miałby być utrzymany przez dłuższy czas, nie ma żadnych planów przymusowej wymiany kart w tej chwili.

Abonenci mogą uznać to za dobrą monetę, ale są także pewne problemy. Osoby uważnie obserwujące kruczki techniczne z pewnością zaobserwowały brak obecności systemów Nagra MA (zarówno 0x0100 jak i 0x1813) na kanałach Polsat HD, Polsat Sport News, czy ESPN America. Ten ostatni kanał wraz z TVP Historia nie są dostępne dla posiadaczy dekoderów SD (emisja w DVB-S2 lub DVB-S/MPEG-4).

Powoduje to niewielkie problemy po migracji przy zachowaniem sprzętu CYFRY+.  Pozostaje mieć nadzieję, że docelowo ten problem zostanie jakoś rozwiązany.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii CANAL+
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

439 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...