Więcej szczegółów o MediaBOX+

dodano: 2013-03-21 10:00 | aktualizacja: 2013-03-21 10:02
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: Inf. własna

nc+ NOWE Platforma nc+ wykłada karty na stół. Jedną z nowinek jest dekoder, który będzie oferowany pod nazwą MediaBOX+ HD Recorder. Urządzenie zostało wyprodukowane przez ADB (Advanced Digital Broadcast), firmę znaną dotychczas jako dostawca sprzętu dla platformy n. Model jest oznaczony jako ITI-3740SX.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W zestawie z urządzeniem dostajemy nowy pilot zdalnego sterowania (inny niż dodawane do dekoderów nbox, ale układ klawiszy się pokrywa – nowy pilot działa na nbox, a stary pilot – na MediaBOX+), zasilacz z przewodem oraz instrukcję uruchomienia. Nowy dekoder dla platformy nc+ prezentuje odświeżony wygląd zewnętrzny, całkiem inny od tunerów dla platformy n. Na panelu przednim znalazło się miejsce na logo platformy (po lewej) oraz wyraźny wyświetlacz VFD pokazujący numer i nazwę kanału. Od góry umieszczono nazwę urządzenia.

Panel przedni MediaBOX+ oraz lekko wysunięta karta

Pilot dekodera MediaBOX+


Patrząc od strony panelu przedniego po prawej umieszczono złącze USB oraz czytnik kart. Sama karta wykorzystuje system dostępu warunkowego Conax i nadal jest parowana jak to było w nboxach. Karta całkowicie ukrywa się w czytniku, nie wystaje za obrys obudowy. Umieszcza się ją logiem operatora w dół.

Karta nc+


Na panelu tylnym umieszczono dwa wejścia dla sygnału z anteny satelitarnej, bez przelotek, wejście dla anteny naziemnej (wbudowana głowica DVB-T), optyczne wyjście cyfrowego dźwięku S/PDiF, porty HDMI, kolejny USB i Ethernet, gniazdo SCART oraz wejście dla zasilacza 12 V, 3 A.

Panel tylny MediaBOX+


Obecność dwóch wejść dla sygnału satelitarnego nie jest przypadkowa – dekoder jest wyposażony w dysk twardy, ultracichy 2,5'' od Western Digital o pojemności 500 GB. Może nagrywać kanały satelitarne i DVB-T.

Od strony oprogramowania wygląd jest w dużej mierze zbliżony do dekoderów nbox, przy czym oczywiście odświeżono soft od strony graficznej. Rozkład funkcjonalności, poruszanie się po liście kanałów, EPG, serwisach interaktywnych i usługach VOD jest natomiast niemal identyczne. To plus dla dotychczasowych abonentów n, którzy, gdy MediaBOX+ wpadnie w ich ręce, poczują się jak ryby w wodzie – codzienna obsługa nie będzie stanowić dla nich żadnych tajemnic.

Uruchamianie dekodera MediaBOX+


Zgodnie z informacjami posiadanymi przez redakcję - planowana jest aktualizacja oprogramowania w nowych dekoderach za ok. tydzień, aby jeszcze lepiej dostosować wygląd i funkcjonalność do potrzeb operatora.

Wygląd menu głównego dekodera MediaBOX+


Lista kanałów także będzie jeszcze aktualizowana, gdyż ostateczne zmiany na transponderach platformy będą następować dopiero 5 kwietnia.

Wygląd EPG dekodera MediaBOX+


Nowy dekoder wspiera na wyjściu HDMI rozdzielczość do 1080p, co jednak nie oznacza oczywiście, że tak będą nadawane kanały HD w platformie - na satelitach w Europie stosowana jest rozdzielczość 1080i. Bez zmian pozostała kwestia działania gniazda SCART – gdy aktywne jest wyjście HDMI, na SCART jest tylko dźwięk, brak obrazu. Przełączanie rozdzielczości następuje bez zmian przez klawisz „*” plus stosowna cyfra.

W aktualnej wersji oprogramowania porty USB są nieaktywne. Instrukcja obsługi zastrzega, że są one przeznaczone do wykorzystania w przyszłości. Dekoder nie zapewnia połączenia sieciowego Wi-Fi, jest jedynie złącze Ethernet - być może w przyszłości pojawi się opcja podłączenia do USB odpowiedniego dodatku zapewniającego także łączność Wi-Fi.

Gdy tylko pojawią się szczegóły dotyczące ofert pakietowych z tym dekoderem - zaktualizujemy prezentowaną informację.

Więcej informacji na temat nowego dekodera MediaBOX+ będzie można znaleźć w kwietniowym wydaniu Magazynu SAT Kurier.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii CANAL+
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

249 zł Więcej...