Panasonic i TechniSat członkami Smart TV Alliance

dodano: 2013-01-15 14:27 | aktualizacja: 2013-01-15 17:26
autor: Janusz Sulisz | źródło: LG Electronics

Samsung Smart TV Na targach CES 2013 twórcy inicjatywy Smart TV Alliance poinformowali o 5 nowych członkach oraz zaktualizowanym pakiecie dla programistów (SDK), pozwalającym na tworzenie atrakcyjniejszych aplikacji oraz zwiększającym satysfakcję z użytkowania telewizorów Smart TV. Nowymi członkami inicjatywy Smart TV Alliance zostali producenci Panasonic, ABOX42 i TechniSat, a także dostawcy rozwiązań IBM i Specific Media.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Inicjatywa Smart TV Alliance dążąca do pobudzenia rozwoju aplikacji i usług dla telewizorów Smart TV różnych firm, poinformowała o przyjęciu sześciu nowych członków, czołowych producentów oraz dostawców rozwiązań. Nowy pakiet dla programistów (SDK) pozwala na tworzenie aplikacji oraz oferowanie bogatszych treści, które będą dostępne w telewizorach Smart TV oferowanych przez ogólnoświatowych producentów w roku 2013. Dzięki temu, użytkownicy będą mogli lepiej wykorzystać możliwości inteligentnych telewizorów oglądając nagrania wideo 3D, a także cieszyć się najwyższą jakością obrazu i dźwięku.

Nowymi członkami inicjatywy Smart TV Alliance zostali producenci Panasonic, ABOX42 i TechniSat, a także dostawcy rozwiązań IBM i Specific Media. Firmy te twierdzą zgodnie, że możliwość tworzenia oraz dostarczania aplikacji na telewizory jest ważna i cenna. Dlatego, zdecydowali się wziąć udział w pracach nad niechronionymi patentami dla programistów tworzących atrakcyjne aplikacje i usługi dostępne w telewizorach różnych producentów. Inicjatywa została zapoczątkowana przez firmę LG Electronics, TP Vision i Toshiba, uczestnikami są również firmy YuMe, Obigo i Qualcomm.

- Członkowie inicjatywy Smart TV Alliance scalają rozproszone możliwości rynkowe, jakie stoją przed twórcami aplikacji oraz producentami telewizorów. Jestem pewien, że zaowocuje to wzrostem zadowolenia użytkowników telewizorów Smart TV - powiedział Richard Choi, prezes inicjatywy Smart TV Alliance, reprezentujący jej członka-założyciela, firmę LG. - Teraz programiści mogą skoncentrować się na tym, co robią najlepiej.  Zamiast poświęcać czas na spełnianie indywidualnych wymagań poszczególnych producentów mogą całkowicie spożytkować swoją energię na tworzenie innowacyjnych aplikacji i usług.

Wprowadzany pakiet dla programistów (SDK) uwzględnia najnowsze trendy oraz potrzeby, dzięki którym możliwe będzie tworzenie nowoczesnych i atrakcyjnych aplikacji na telewizory inteligentne oferowane w roku 2013 przez firmy LG, TP Vision oraz Toshiba.

Cechy i funkcje nowego pakietu SDK

Dla telewizorów Smart TV na rok 2013:
  • bogatsze aplikacje dostępne dzięki zaktualizowanym specyfikacjom HTML5, CSS3 oraz JavaScript,
  • wideo 3D,
  • obsługa standardu strumieniowania danych MPEG-DASH przekładająca się na większą stabilność dźwięku i obrazu, w tym ograniczenie zacinania się dźwięku i zatrzymywania obrazu,
  • szerszy dostęp do bogatszych treści dzięki zaktualizowanym funkcjom zarządzania prawami autorskimi (DRM), które odzwierciedlają wymagania stawiane przez właścicieli treści.

Dla twórców aplikacji:
  • nowy, wspólny emulator dający programistom pewność, że raz przetestowana aplikacja będzie działać na telewizorach oferowanych przez wszystkich członków inicjatywy Smart TV Alliance,
  • narzędzie do sprawdzania zgodności aplikacji pozwalające programistom na automatyczne sprawdzenie zgodności z wymaganiami wszystkich producentów należących do inicjatywy Smart TV Alliance,
  • zaawansowane narzędzia do wyszukiwania i usuwania błędów w programie umożliwiające szybsze i łatwiejsze rozwiązywanie problemów z aplikacjami.

Wydarzenia organizowane przez Smart TV Alliance podczas targów CES 2013

9 stycznia w Las Vegas odbyło się spotkanie członków inicjatywy Smart TV Alliance, w ramach którego zorganizowano dwa wydarzenia specjalne: konferencję prasową oraz konferencję dla programistów.  

W ramach konferencji prasowej, przedstawione zostały prezentacje członków inicjatywy Smart TV Alliance, a także informacje o nowym pakiecie SDK, pilotażowym programie wspólnego zapewniania jakości oraz plany dalszych działań. Podczas konferencji dla programistów, odbyły się pokazy nowych aplikacji na kompatybilne telewizory oferowane przez członków Smart TV Alliance, a także prezentacje techniczne, w tym omówienie prac nad aplikacją przygotowane przez firmę Obigo.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wydarzenia i targi
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak alu ścienny AS Sat 60cm

Aluminiowy stojak ścienny 60cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

119 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - Netflix

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

449 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...