Panasonic: 2 nowe odtwarzacze Blu-ray

dodano: 2013-01-11 00:12 | aktualizacja: 2013-01-11 17:15
autor: Janusz Sulisz | źródło: panasonic.pl

Panasonic Firma Panasonic, która w znacznym stopniu przyczyniła się do rozwoju i sukcesu formatu Blu-ray, rozszerzyła linię odtwarzaczy dysków Blu-ray Disc o dwa nowe modele Full HD 3D — DMP-BDT330, DMP-BDT230 — oraz dwa odtwarzacze dysków Blu-ray Disc 2D — DMP-BD89 i DMP-BD79.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W portfolio Panasonic znaleźć można też cieszące się niesłabnącym powodzeniem modele FULL HD 3D z 2012 r. — DMP-BDT500 oraz DMP-BBT01. Wszystkie cztery modele obsługujące 3D umożliwiają dostęp do opracowanej przez firmę Panasonic platformy usług IPTV i funkcji VIERA Connect. Użytkownicy modeli 2D mogą natomiast korzystać z funkcji IP VOD, która zapewnia dostęp do określonej liczby dostosowanych do potrzeb użytkownika serwisów, takich jak Netflix, HuluPlus, Amazon Instant Video, Vudu, CinemaNow czy YouTube.

- Panasonic stara się zapewniać najlepsze rozwiązania do domowej rozrywki, a tegoroczne odtwarzacze Blu-ray należą do najnowocześniejszych pod względem wzornictwa, wydajności i ekologii - mówi Iwona Burzyńska, Panasonic PR Manager Poland & Baltics. - Nowe funkcje i składniki, takie jak aplikacje VIERA Connect, bezproblemowe przeglądanie stron internetowych i odzwierciedlanie obrazu ekranu tabletu lub smartfonu (Display Mirroring), świadczą o tym, że Panasonic nieustannie projektuje produkty z myślą o współczesnych konsumentach.

Nowa funkcja — Display Mirroring — powstała w reakcji na upowszechnienie smartfonów i tabletów wśród użytkowników telewizorów. Teraz za jednym ruchem dłoni użytkownicy mogą wyświetlać zawartość swojego smartfonu lub tabletu (z systemem operacyjnym Android 4.2 lub nowszym), np. obrazy, filmy lub gry, na dużym ekranie, aby dzielić się nimi z rodziną i przyjaciółmi. Funkcja Display Mirroring jest dostępna w modelach BDT330 i BDT230.
 
Firma Panasonic cieszy się uznaniem dzięki wysokiej jakości produktom wideo. Równie wysoką klasą jak dotychczasowe urządzenia wyróżnia się cała linia produktów do domowej rozrywki na 2013 rok, a szczególnie model BDT230, bezpośredni następca nagrodzonego podczas wystawy CEA Innovation w 2012 r. i cieszącego się uznaniem recenzentów BDT220. BDT220 wyposażono we wbudowany moduł Wi-Fi, funkcję konwersji obrazu 2D–3D, przeglądarkę internetową z kursorem, a także opracowaną przez firmę Panasonic platformę IPTV — VIERA Connect.

Wszystkie odtwarzacze dysków Blu-ray Disc na 2013 rok wyposażono we wbudowany moduł Wi-Fi z wyjątkiem modelu BD79, który jest gotowy do obsługi sieci bezprzewodowej. Dzięki temu użytkownicy mogą uzyskiwać dostęp do dodatkowej zawartości i usług przez Internet bez fizycznego podłączania urządzenia.

Linia odtwarzaczy Blu-ray firmy Panasonic zapewnia również możliwość sieciowej transmisji wysokiej jakości dźwięku (zgodnego z DLNA), a także odtwarzania 192 kHz/32-bitowego dźwięku Audio DAC w modelach obsługujących 3D (BDT500) oraz zwiększania rozdzielczości do 4K (BDT330). Dodatkowo modele BDT500, BBT01, BDT330 i BDT230 obsługują funkcję konwersji 2D–3D w przypadku dowolnej zawartości, a modele BDT500 i BDT330 wyposażono w dwa gniazda HDMI.

Oprócz tego, że modele na 2013 r. stanowią przykład zaangażowania firmy Panasonic w zgodność z najwyższymi standardami audio i wideo, w przypadku wszystkich tych urządzeń skupiano się również na wzornictwie. Nowe, smukłe i piękne odtwarzacze są dopasowane do niektórych nowatorskich elementów wzornictwa telewizorów VIERA i będą doskonale wyglądać niezależnie od wystroju domu. Kompaktowa jednostka główna ma ostre krawędzie, aby zajmować mniej miejsca. Dodano do niej tekturowe zabezpieczenia, które zapobiegają uszkodzeniu mebli.

Tak jak w przypadku wszystkich produktów firmy Panasonic funkcje proekologiczne i ograniczające zużycie energii wprowadzono również do linii odtwarzaczy Blu-ray na 2013 r., aby zapewnić konsumentom najwyższą jakość oglądania materiałów multimedialnych w domu bez poświęcania wydajności.

Dwa nowe modele odtwarzaczy Blu-ray obsługujące 3D zawierają funkcję Miracast. Umożliwia ona odzwierciedlanie obrazu ekranu urządzenia mobilnego, np. własnych zdjęć i wideo zrobionych przy użyciu kamery smartfonu lub tabletu, na ekranie telewizora HD. Wystarczy do tego jeden gest. Modele Blu-ray z obsługą formatu 3D wyposażono w przeglądarkę internetową z kursorem do łatwego manewrowania. Wszystkie modele na 2013 r. mogą również odtwarzać materiały z zewnętrznego dysku twardego, a w linii Blu-ray można personalizować opcje menu.

W Polsce dostępne będą następujące modele zaprezentowane podczas CES 2013:
  • DMP-BDT330 w sugerowanej cenie detalicznej 949 PLN
  • DMP-BDT230 w sugerowanej cenie detalicznej 699 PLN
  • DMP-BD79 w sugerowanej cenie detalicznej 366 PLN

Ponadto na rynku dostępne są wymienione w informacji modele FULL HD 3D z 2012 r.:
  • DMP-BDT500 w sugerowanej cenie detalicznej 1999 PLN
  • DMP-BBT01 w sugerowanej cenie detalicznej 1399 PLN
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Odtwarzacze Blu-ray
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 45cm

Aluminiowy stojak ścienny 45cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

72 zł Więcej...