Certyfikat CarbonFree dla 6 produktów LG

dodano: 2013-01-10 23:48 | aktualizacja: 2013-01-11 17:11
autor: Janusz Sulisz | źródło: LG Electronics

LG OLED TV Fima LG Electronics poinformowała o otrzymaniu certyfikatu CarbonFree dla sześciu swoich produktów. Otrzymane wyróżnienie to najlepsze świadectwo skuteczności strategii w obniżaniu emisji dwutlenku węgla związanej z produkcją i eksploatacją elektroniki użytkowej oraz sprzętu gospodarstwa domowego. Dzięki staraniom LG w tym zakresie fundacja Carbonfund.org — czołowa organizacja zajmująca się walką z globalnym ociepleniem oraz oceniająca wpływ ludzi i firm na środowisko — przyznała certyfikaty CarbonFree produktom LG.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wśród urządzeń, które otrzymały certyfikat, znalazły się: smartfon LG Swift G, telewizor LG OLED TV, pralka, lodówka, odkurzacz oraz monitor komputerowy. W ramach procesu certyfikacji szczegółowo przeanalizowano cykl życia produktów, określono poziom emisji dwutlenku węgla, od procesu produkcji i dostawy przez użytkowanie aż po utylizację urządzeń.

- Jako firma dbająca o ochronę środowiska coraz intensywniej angażujemy się we wprowadzanie na rynek energooszczędnych rozwiązań - powiedział dr Skott Ahn, dyrektor ds. technicznych w firmie LG Electronics. - Musimy jednak pamiętać, że jest to maraton, a nie sprint, dlatego przed nami jeszcze długa droga. Na szczęście mamy za sobą dobry start.

Fundacja Carbonfund.org już w 2011 r. przyznała certyfikat CarbonFree siedmiu produktom LG. Wszystkie produkty certyfikowane w roku 2012 były prezentowane na stoisku LG podczas targów CES (Consumer Electronics Show) 2013, które odbywały się w Las Vegas w dniach 8–11 stycznia 2013 r.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wydarzenia i targi
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł DeltaCam DUO

Najnowszy uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM DUO REV 2.0 Deltacrypt CI ...

539 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo - następca najbardziej udanych odbiorników satelitarnych producenta...

329 zł Więcej...