Czas nowych możliwości - Samsung na CES 2013

dodano: 2013-01-08 22:04 | aktualizacja: 2013-01-09 15:10
autor: Janusz Sulisz | źródło: Samsung

Samsung CES 2013 Samsung Electronics przedstawił nowe produkty i usługi definiujące jego wizję branży elektroniki użytkowej, w której technologia pozwala użytkownikom odkryć świat nowych możliwości. Podczas oficjalnej prezentacji na targach Consumer Electronics Show (CES) 2013 w Las Vegas w USA, przedstawiciele firmy Samsung podkreślili, że ich celem jest kreowanie nowych doświadczeń poprzez dogłębne zrozumienie potrzeb użytkowników i nieustanną pogoń za innowacjami.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Od sterowania gestami i głosem w telewizorach do 10-punktowych ekranów dotykowych w tabletach i smartfonach, stworzyliśmy nowe, bardziej naturalne sposoby interakcji między ludźmi a urządzeniami – powiedział BK Yoon, prezes Dywizji Consumer Electronics w firmie Samsung (president of Samsung’s Consumer Electronics Division). – W tym roku naszym celem jest pomoc ludziom w odkrywaniu świata nowych możliwości. Chcemy ich zadziwić, oferując nie tylko to, czego oczekują, ale również rzeczy, które dotychczas wydawały się im niemożliwe.

Aby spełnić tę obietnicę, Samsung przedstawił nowy paradygmat telewizji, inteligentnych urządzeń domowych, aparatów podłączonych do sieci oraz urządzeń mobilnych. Prezentując innowacje z różnych dziedzin swojej działalności, firma wzmocni rynek elektroniki użytkowej poprzez płynną nawigację, intuicyjne sterowanie i personalizację wrażeń użytkownika.

Aby zaoferować użytkownikom telewizory, które przejdą próbę czasu, Samsung przedstawił też zestaw 2013 Evolution Kit – innowacyjny sposób na dostęp do najnowszych funkcjonalności  Smart TV bez potrzeby kupowania nowego odbiornika.

Styl i komfort oglądania telewizji

W tym roku Samsung otworzył świat nowych możliwości w domowej rozrywce, wprowadzając do sprzedaży rozszerzoną linię telewizorów o dużych ekranach, w tym pierwszy 85-calowy telewizor Ultra High Definition (UHDTV) oraz sztandarowy model Smart TV, Samsung F8000 LED TV. W oparciu o platformę Smart TV i istniejącą ofertę jej treści, Samsung stworzył też najbardziej innowacyjny sposób oglądania telewizji – technologię S-Recommendation z funkcją Voice Interaction.

Na targach CES Samsung po raz pierwszy przedstawił nowy telewizor S9000 UHD o bardzo dużym ekranie. Łącząc technologię, sztukę i ponadczasowy design, telewizor UHD oferuje rozdzielczość o czterokrotnie większej liczbie piksel, niż w Full HD 1080p, co przekłada się na większą szczegółowość, niezrównaną klarowność oraz naturalność obrazu. Nie zapomniano też o wrażeniach słuchowych, 120 W głośniki zostały wbudowane w stylową ramę telewizora.

Telewizor UHD zapewnia zupełnie nową jakość obrazu podczas oglądania dostępnych dziś treści, ponieważ jest wyposażony w algorytm skalowania, który przekształca treść HD i Full HD do rozdzielczości UHD.

Samsung przedstawił także nowy, sztandarowy już model telewizora LED F8000, po raz pierwszy wyposażony w procesor czterordzeniowy. Samsung F8000 jest dostępny w wersjach z ekranem o przekątnej do 75 cali, ma niezwykle wąski profil, niewielką ramkę wokół ekranu oraz podstawę w kształcie półksiężyca.

Ponadto, Samsung jako jeden z pierwszych producentów telewizorów, oferuje obsługę nowego kodeka wideo HEVC o wysokim współczynniku kompresji, który zapewnia nawet dwukrotnie wyższą od standardowej jakość wideo przy jednakowym wykorzystaniu pasma nadawczego.

Następny etap ewolucji telewizorów

Każdy z najnowszych telewizorów firmy Samsung oferuje zupełnie nowe możliwości w zakresie wyszukiwania, nawigacji i sterowania. Technologia Samsung S-Recommendation z funkcją Voice Interaction to osobisty przewodnik, który ułatwia odkrywanie nowych i preferowanych treści w telewizorach Smart TV.

Poprzez analizę historii oglądanych treści oraz na podstawie popularności i dat emisji programów, S-Recommendation tworzy dla każdego widza spersonalizowane menu, które zawiera rekomendowane programy telewizyjne, wideo na żądanie oraz aplikacje.

Ulepszona technologia Samsung Voice Interaction potrafi obecnie interpretować pełne zdania i naturalny język. W połączeniu z S-Recommendation widzowie mogą na przykład zapytać telewizor Smart TV o polecane programy telewizyjne albo filmy, w których występują określeni aktorzy albo aktorki.

Samsung jest liderem w dziedzinie łączności, tak więc wymienione powyżej funkcje są także obecnie dostępne na smartfonach i tabletach. Widzowie mogą wyszukiwać treść za pomocą tabletu, uzyskać zdalny dostęp do programów, a nawet powielić ekran Smart TV na tablecie, aby oglądać telewizję w całym domu.

Nowy interfejs Smart Hub inteligentnie organizuje treść na klarownych, intuicyjnych stronach menu. Samsung skorzystał ze swoich doświadczeń w projektowaniu urządzeń mobilnych, więc nawigację można porównać do obsługi smartfona. Dostępnych jest pięć stron: "W telewizji – On TV", "Filmy i programy telewizyjne", "Zdjęcia, wideo i muzyka", "Social TV" oraz "Aplikacje".

Ponadto Samsung spełnił obietnicę z targów CES 2012 i zaoferował następny etap ewolucji telewizorów, wprowadzając zestaw modernizacyjny 2013 Evolution Kit. Wystarczy podłączyć Evolution Kit do wybranych telewizorów Samsung Smart TV, aby uzyskać dostęp do najnowszej oferty Smart TV. Posiadacze kompatybilnych telewizorów będą mogli skorzystać z technologii S-Recommendation z funkcją Voice Interaction, nowego interfejsu Smart Hub, a także czterordzeniowego procesora stosowanego w modelach z 2013 roku.

Uchwycić każdą piękną chwilę

Samsung realizuje swoją wizję aparatów SMART CAMERA, dostarczając najnowsze i najlepsze technologie fotograficzne oraz pobudzając zmiany w dziedzinie cyfrowego przetwarzania obrazu. NX300, najnowszy model z rodziny NX, łączy doskonałe możliwości fotografowania w najwyższej jakości z większą szybkością oraz precyzją.

Doskonałym uzupełnieniem aparatu NX300 jest obiektyw Samsung NX 45mm F1.8 2D/3D, pierwszy na świecie jednoobiektywowy system 3D do aparatu przeznaczonego dla ambitnych amatorów. Umożliwia zarówno robienie zdjęć, jak i kręcenie wideo w jakości Full HD 1080p. Nowy obiektyw otwiera ekscytujący świat nowych możliwości obrazowania 3D. Modele z serii NX są jedynymi aparatami z wymiennymi obiektywami, które pozwalają na rejestrowanie trójwymiarowych zdjęć i filmów.

Podstawą znakomitej jakości zdjęć robionych aparatem NX300 jest nowa matryca APS-C CMOS o rozdzielczości 20,3 MPix. Nowy hybrydowy autofocus (AF) zapewnia szybkie, dokładne wykrywanie kontrastu i fazy, a migawka o szybkości 1/6000 sek. oraz tryb fotografowania seryjnego (8,6 klatek/sek.) pozwalają uwiecznić każdą ważną chwilę. Ponadto, szybki procesor obrazu DRIMeIVoferuje większą szybkość przetwarzania i wyższą jakość obrazu poprzez lepszą reprodukcję barw i skuteczniejszą korekcję szumów. Procesor zapewnia też obsługę nagrywania wideo Full HD 1080p zarówno w dwóch, jak i w trzech wymiarach (w połączeniu z nowym obiektywem Samsung 45mm F1.8 2D/3D).

Ekran AMOLED o przekątnej 84 mm (3,31 cala) jest odchylany, co pozwala na uwiecznianie cennych wspomnień z dowolnego kąta jednocześnie zwiększając komfort przeglądania fotografii. Do intuicyjnej obsługi aparatu NX300 przyczynia się hybrydowy interfejs, który łączy panel dotykowy i pięciokierunkowy przycisk.

Oprócz wyposażonego w funkcje SMART CAMERA aparatu NX300 Samsung zapowiedział też nową linię aparatów kompaktowych: WB250F/WB200F, WB800F, WB30F, DV150F i ST150F. Nowe modele z serii WB (z dużym zoomem), DV (z podwójnym ekranem) i ST (z inteligentnym interfejsem dotykowym) łączą wysoką sprawność optyczną oraz klasyczny styl z ulepszonymi opcjami łączności SMART CAMERA.

Komputery: klasa, wydajność i jakość

Linia komputerów firmy Samsung prezentowana na targach CES składa się z dwóch nowych urządzeń, które łączą wysoką wydajność z doskonałością wzorniczą. Nowy laptop Chronos i przenośny notebook Ultra Serii 7 nadają się doskonale zarówno do pracy, jak i do zabawy.

Nowy notebook Chronos Serii 7 zapewnia profesjonalną wydajność w cieńszej i lżejszej obudowie. Oferuje użytkownikom większą moc przetwarzania i nowe rozwiązanie programowe o nazwie RAMaccelerator, które nawet o 150 procent zwiększa szybkość przeglądania internetu i uruchamiania aplikacji. 15,6-calowy ekran Full HD z 10-punktowym panelem dotykowym sprawdza się zarówno w zastosowaniach profesjonalnych, jak i rozrywkowych. Wydajny i stylowy Samsung Chronos Serii 7 ma zaledwie 20,9 mm grubości, a podświetlana klawiatura i bateria wystarczająca na 11 godzin pozwalają na dłuższą pracę poza domem lub biurem.

Ultrabook Samsung Ultra Serii 7 oferuje niezwykłą mobilność oraz wydajność w cienkiej i lekkiej, aluminiowej obudowie. Urządzenie wyposażone zostało w baterię wystarczającą na osiem godzin pracy, 13,3-calowy ekran Full HD z 10-punktowym panelem dotykowym, aluminiową ramkę, procesor Intel i5 lub i7 do szybkiego przetwarzania danych oraz dysk SSD o pojemności do 256 GB. Spełni potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników. Podobnie jak Chronos Serii 7, Samsung Ultra działa pod obsługą systemu operacyjnego Windows 8.

Tagi Samsung TecTiles opanowują Las Vegas

Samsung w Las Vegas pomaga ludziom eksplorować świat nowych możliwości. Firma we współpracy z Caesars Entertainment zainstalowała ponad 4500 interaktywnych tagów NFC Samsung TecTiles w ośmiu znanych na całym świecie hotelach i kasynach Las Vegas. Tagi zapewniają statystyki i wskazówki dla graczy, godziny otwarcia restauracji, godziny pokazów i klipy wideo, a także godziny otwarcia sklepów i informacje o aktualnych rabatach.

Więcej informacji o tagach Samsung TecTiles pod adresem www.samsung.com/us/tectiles
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wydarzenia i targi
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...

DJI Mavic Air 2 Fly More Combo

Mavic Air 2 to następca lubianego Mavic Air z poprawioną...

5 190 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

49 zł Więcej...