Współpraca Sony Europe i McAfee

dodano: 2012-12-05 17:24 | aktualizacja: 2012-12-05 19:06
autor: Jakub Sulisz | źródło: sony.com

McAfee Parental Controls Sony Europe i McAfee (spółka firmy Intel) poinformowały o nowym, łatwym w użyciu i konfigurowaniu rozwiązaniu do nadzoru rodzicielskiego, którego celem jest zapewnienie lepszej ochrony dzieci i rodzin w Internecie. Opracowany we współpracy z Sony Europe system McAfee Parental Controls jest preinstalowany we wszystkich przeznaczonych na rynek europejski urządzeniach VAIO z systemem Windows 8. Dzięki niemu rodzice mogą w kilka minut stworzyć swoim dzieciom warunki do bezpieczniejszego korzystania z Internetu.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Badania wykazały, że łatwy dostęp do urządzeń podłączonych do Internetu mają nawet pięcioletnie dzieci, a 6 na 10 rodziców często pozwala swoim dzieciom surfować po sieci bez nadzoru dorosłych. Nowe oprogramowanie jest pomyślane jako pomoc dla rodziców i nauczycieli, którzy chcą przekazywać najlepsze sposoby bezpiecznego, odpowiedzialnego korzystania z Internetu. Łatwe do odszukania wyskakujące okienka systemu McAfee Parental Controls proponują klientom skonfigurowanie systemu podczas pierwszego uruchomienia, a odpowiednia ikona na pasku zadań ułatwia odnalezienie go w celu późniejszej zmiany ustawień.

Rodziny i dzieci w coraz większym stopniu wykorzystują Internet w celach poznawczych, do nauki i do zabawy — mówi Serge Foucher, wiceprezes wykonawczy ds. zgodności, relacji zewnętrznych i technologii w Sony Europe. — I chociaż w sieci można znaleźć wiele nowych, fascynujących i bezpiecznych treści, wszyscy mamy świadomość obecności w niej także materiałów mniej pozytywnych. Ważne jest, byśmy współpracowali nad stworzeniem bezpiecznego środowiska, zapewniającego naszym klientom najlepszą możliwą ochronę. Dzisiejsza inicjatywa dotycząca gamy naszych produktów VAIO przeznaczonych na rynek europejski pokazuje, że bezpieczeństwo naszych klientów ma dla nas pierwszorzędne znaczenie.Sony zawsze stara się zapewnić wszystkim użytkownikom swoich urządzeń, zarówno najmłodszym jak i starszym, najlepsze możliwe wrażenia. W tym celu firma współpracuje z czołowymi podmiotami z branży. Mamy nadzieję, że system McAfee Parental Controls, stworzony wspólnie z zespołem McAfee, ułatwi rodzicom tworzenie inspirujących środowisk, w których ich dzieci będą mogły bezpiecznie uczyć się, odkrywać i dorastać.

Ścisła współpraca z naszymi partnerami, która służy wprowadzeniu na rynek nowych, innowacyjnych rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo użytkownikom Internetu, to naszym zdaniem konieczność — mówi Nick Viney, wiceprezes McAfee ds. konsumenckich, urządzeń mobilnych i małego biznesu w regionie EMEA. — Chcemy zapewnić rodzicom spokój ducha i przekonanie, że ich dzieci bezpiecznie korzystają z Internetu i stykają się w nim z odpowiednimi treściami.

System McAfee Parental Controls jest dostępny we wszystkich aktualnych i wprowadzanych w najbliższym czasie modelach VAIO z systemem Windows 8 przeznaczonych na rynek europejski. W Polsce są to VAIO Duo 11, seria VAIO T 13 i seria VAIO E 14. Od wiosny 2013 r. będzie ponadto dostępny w modelach sprzedawanych w Rosji.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Oprogramowanie
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

199 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

639 zł Więcej...