Kompaktowy aparat BenQ LR100

dodano: 2012-07-07 14:07 | aktualizacja: 2012-07-07 19:01
autor: Jakub Sulisz | źródło: benq.com

BENQ Logo BenQ zaprezentował najnowszy model LR100 - aparat cyfrowy z serii małych i kompaktowych. Aparat ma sensor optyczny 14 Mpix, 5-krotny zoom optyczny, możliwość rejestracji filmów w rozdzielczości Full HD - 1080p oraz ciekawe funkcje, w tym między innymi Watercolor, Smile Catach, Panorama i wiele innych.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Aparaty kompaktowe, powszechnie uważane są za bardzo proste i mało zaawansowane technologicznie. Nic bardziej mylnego, oczywiście nie oferują one złożoności oraz możliwości pod względem optyki jak modele profesjonalne, ale w podstawowych zastosowaniach nie są wcale gorsze od zaawansowanych lustrzanek cyfrowych. Przeznaczeniem tego typu sprzętu głównie ograniczające się do pstryknięcia migawką jest łatwa i szybka obsługa bez konieczności wprowadzania wielu ustawień i zgłębiania tajników sztuki fotografii.Pod względem łatwości obsługi nowy BenQ LR100 spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Wbudowane funkcje są odzwierciedleniem potrzeb użytkownika.

Funkcja Watercolor to nowość wprowadzona przez BenQ w modelu RL100. Jego cechą jest tworzenie efektownych zdjęć bardzo plastycznych, przypominających w formie rysunek z tym, że kontury oraz wypełnienie obiektów zachowują kolory. Ta ciekawa funkcja pozwala na tworzenie zdjęć w pełni artystycznych a jednocześnie pełnych uroku i ciekawych efektów końcowych.

BenQ zaimplementował w tym modelu również wcześniejsze funkcje:
- Panorama - funkcja ułatwia tworzenie panoramicznych fotografii seryjnych.
- Smile Catch - to z kolei możliwość zrobienia zdjęć portretowych w momencie kiedy fotografowana osoba lub osoby uśmiechają się. BenQ LR100 pozwala na wykonywanie zdjęć seryjnych, naciśnięcie w migawki w ciągu sekundy rejestruje sekwencję do 7. zdjęć jedno po drugim. Do pozostałych cech LR100, które warto wymienić należą funkcje: Slow Motion Recording, Movie Edit, Beauty Enhancer oraz HDR. Aparat może również rejestrować filmy w rozdzielczości do 1080p, wyposażony jest w wyświetlacz LCD o przekątnej 2,7 cala 230.000 pikseli, obiektyw z przysłoną F=3.2(W) – 6.4 (T), funkcję zdjęć Macro od zaledwie 5 cm. Zdjęcia można wykonywać również warunkach przy niskim oświetleniu z czułością ISO6400.

BenQ LR100 dostępny będzie w Polsce od lipca 2012 roku w sugerowanej cenie detalicznej 399 zł.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Aparaty i kamery
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Obejma kominowa mocna podwójna E863B - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin dwuczęściowa do masztów...

139 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6944 PRO dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

489 zł Więcej...

Konwerter Single Fuba DEK 106 LTE

Markowy pojedynczy konwerter Fuba DEK 106 o wsp. szumów 0,1dB...

65 zł Więcej...