Kompaktowy aparat BenQ LR100

dodano: 2012-07-07 14:07 | aktualizacja: 2012-07-07 19:01
autor: Jakub Sulisz | źródło: benq.com

BENQ Logo BenQ zaprezentował najnowszy model LR100 - aparat cyfrowy z serii małych i kompaktowych. Aparat ma sensor optyczny 14 Mpix, 5-krotny zoom optyczny, możliwość rejestracji filmów w rozdzielczości Full HD - 1080p oraz ciekawe funkcje, w tym między innymi Watercolor, Smile Catach, Panorama i wiele innych.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Aparaty kompaktowe, powszechnie uważane są za bardzo proste i mało zaawansowane technologicznie. Nic bardziej mylnego, oczywiście nie oferują one złożoności oraz możliwości pod względem optyki jak modele profesjonalne, ale w podstawowych zastosowaniach nie są wcale gorsze od zaawansowanych lustrzanek cyfrowych. Przeznaczeniem tego typu sprzętu głównie ograniczające się do pstryknięcia migawką jest łatwa i szybka obsługa bez konieczności wprowadzania wielu ustawień i zgłębiania tajników sztuki fotografii.Pod względem łatwości obsługi nowy BenQ LR100 spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Wbudowane funkcje są odzwierciedleniem potrzeb użytkownika.

Funkcja Watercolor to nowość wprowadzona przez BenQ w modelu RL100. Jego cechą jest tworzenie efektownych zdjęć bardzo plastycznych, przypominających w formie rysunek z tym, że kontury oraz wypełnienie obiektów zachowują kolory. Ta ciekawa funkcja pozwala na tworzenie zdjęć w pełni artystycznych a jednocześnie pełnych uroku i ciekawych efektów końcowych.

BenQ zaimplementował w tym modelu również wcześniejsze funkcje:
- Panorama - funkcja ułatwia tworzenie panoramicznych fotografii seryjnych.
- Smile Catch - to z kolei możliwość zrobienia zdjęć portretowych w momencie kiedy fotografowana osoba lub osoby uśmiechają się. BenQ LR100 pozwala na wykonywanie zdjęć seryjnych, naciśnięcie w migawki w ciągu sekundy rejestruje sekwencję do 7. zdjęć jedno po drugim. Do pozostałych cech LR100, które warto wymienić należą funkcje: Slow Motion Recording, Movie Edit, Beauty Enhancer oraz HDR. Aparat może również rejestrować filmy w rozdzielczości do 1080p, wyposażony jest w wyświetlacz LCD o przekątnej 2,7 cala 230.000 pikseli, obiektyw z przysłoną F=3.2(W) – 6.4 (T), funkcję zdjęć Macro od zaledwie 5 cm. Zdjęcia można wykonywać również warunkach przy niskim oświetleniu z czułością ISO6400.

BenQ LR100 dostępny będzie w Polsce od lipca 2012 roku w sugerowanej cenie detalicznej 399 zł.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Aparaty i kamery
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...