Microsoft udostępnił Windows 8 Release Preview

dodano: 2012-06-04 16:30
autor: Anita Dąbek | źródło: Microsoft

Windows 8 Microsoft udostępnił Windows 8 Release Preview. To kolejny etap przed finalną wersją systemu operacyjnego Windows 8. Wersja Windows 8 Release Preview jest dostępna do pobrania pod adresem http://preview.windows.com.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Windows 8 Consumer Preview w ciągu 24 godzin po lutowej premierze został pobrany ponad milion razy. Stał się także najlepiej przetestowanym systemem operacyjnym w historii Microsoftu. Dziś wszedł w kolejną fazę rozwoju przed wejściem do produkcji. - Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że dotarliśmy do tego punktu z Windows 8 Release Preview - powiedział Steven Sinofsky, prezes działu Windows i Windows Live w firmie Microsoft.

Nowe aplikacje zapewniają jeszcze bogatsze wrażenia

Windows 8 Release Preview zawiera nowe aplikacje dostarczone przez Microsoft oraz partnerów firmy. Do najciekawszych należą: Bing Travel, News i Sports, a także Xbox-owe aplikacje Gaming i Music, które integrują się z Zune Pass. W Windows 8 Release Preview wprowadzono także ulepszenia w aplikacjach Mail, Photos i People, które zadebiutowały w wersji Windows 8 Consumer Preview. Ponadto Microsoft ściśle współpracował z partnerami, którzy dostarczają aplikacje z całego świata za pośrednictwem Windows Store.

Oprócz nowych aplikacji, klienci testujący Windows 8 Release Preview będą mogli również doświadczyć dziesiątek tysięcy ulepszeń produktu. Należą do nich dodatkowe opcje personalizacji ekranu Start, usprawniona obsługa wielu monitorów, wygodniejsze wyszukiwanie i pobieranie aplikacji z Windows Store oraz nowe funkcje bezpieczeństwa rodzinnego.

Nowy Internet Explorer 10 wyznacza nowy standard przeglądania sieci internetowej, zwłaszcza w przypadku urządzeń dotykowych. Strony internetowe działają równie szybko i płynnie, jak każda aplikacja, a dzięki nowym funkcjom Windows 8 Release Preview, takim jak „flip ahead” (przechodzenie do następnej strony), stają się intuicyjne. Adobe Flash Player, obsługujący dotyk i zoptymalizowany pod kątem oszczędzania energii, został zintegrowany z przeglądarką. Internet Explorer 10 jest również pierwszą przeglądarką, w której funkcja „nie śledzić” jest domyślnie włączona. Zapewnia to klientom większy wybór i więcej kontroli nad prywatnością.

Droga do Windows 8

Od 2 czerwca 2012 r. Microsoft wprowadzi ofertę Windows Upgrade na 131 rynkach, m.in. w Polsce. Klienci, którzy kupią komputery z preinstalowanym Windows 7, do 31 stycznia 2013 r., będą mogli nabyć aktualizację do Windows 8 Pro w szacowanej cenie detalicznej 14,99 USD w czasie trwania promocji.

Oprócz promocji Windows Upgrade, skierowanej do nabywców nowych komputerów z Windows 7, w nadchodzących miesiącach Microsoft przedstawi inne oferty, które pomogą obecnym użytkownikom Windows 7 przejść na Windows 8.

W przyszłym miesiącu na konferencji TechEd North America Microsoft szczegółowo przedstawi korzyści, jakie Windows 8 przynosi firmom.

Więcej informacji o Windows 8 oraz o sposobie pobierania Windows 8 Release Preview można znaleźć pod adresem http://preview.windows.com.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Oprogramowanie
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android HiMedia Q30

Mini PC na systemie Android 7.0 Nougat z procesorem 4...

399 zł Więcej...

Osłona LNB Umbrella Light Duty BOX

Plastikowa osłona LNB Umbrella chroni konwertery na antenie przed niekorzystnymi...

39 zł Więcej...

'SAT Kurier' abonament za 2019 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2019 r. z wysyłką...

79 zł Więcej...