Microsoft udostępnił Windows 8 Release Preview

dodano: 2012-06-04 16:30
autor: Anita Dąbek | źródło: Microsoft

Windows 8 Microsoft udostępnił Windows 8 Release Preview. To kolejny etap przed finalną wersją systemu operacyjnego Windows 8. Wersja Windows 8 Release Preview jest dostępna do pobrania pod adresem http://preview.windows.com.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Windows 8 Consumer Preview w ciągu 24 godzin po lutowej premierze został pobrany ponad milion razy. Stał się także najlepiej przetestowanym systemem operacyjnym w historii Microsoftu. Dziś wszedł w kolejną fazę rozwoju przed wejściem do produkcji. - Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że dotarliśmy do tego punktu z Windows 8 Release Preview - powiedział Steven Sinofsky, prezes działu Windows i Windows Live w firmie Microsoft.

Nowe aplikacje zapewniają jeszcze bogatsze wrażenia

Windows 8 Release Preview zawiera nowe aplikacje dostarczone przez Microsoft oraz partnerów firmy. Do najciekawszych należą: Bing Travel, News i Sports, a także Xbox-owe aplikacje Gaming i Music, które integrują się z Zune Pass. W Windows 8 Release Preview wprowadzono także ulepszenia w aplikacjach Mail, Photos i People, które zadebiutowały w wersji Windows 8 Consumer Preview. Ponadto Microsoft ściśle współpracował z partnerami, którzy dostarczają aplikacje z całego świata za pośrednictwem Windows Store.

Oprócz nowych aplikacji, klienci testujący Windows 8 Release Preview będą mogli również doświadczyć dziesiątek tysięcy ulepszeń produktu. Należą do nich dodatkowe opcje personalizacji ekranu Start, usprawniona obsługa wielu monitorów, wygodniejsze wyszukiwanie i pobieranie aplikacji z Windows Store oraz nowe funkcje bezpieczeństwa rodzinnego.

Nowy Internet Explorer 10 wyznacza nowy standard przeglądania sieci internetowej, zwłaszcza w przypadku urządzeń dotykowych. Strony internetowe działają równie szybko i płynnie, jak każda aplikacja, a dzięki nowym funkcjom Windows 8 Release Preview, takim jak „flip ahead” (przechodzenie do następnej strony), stają się intuicyjne. Adobe Flash Player, obsługujący dotyk i zoptymalizowany pod kątem oszczędzania energii, został zintegrowany z przeglądarką. Internet Explorer 10 jest również pierwszą przeglądarką, w której funkcja „nie śledzić” jest domyślnie włączona. Zapewnia to klientom większy wybór i więcej kontroli nad prywatnością.

Droga do Windows 8

Od 2 czerwca 2012 r. Microsoft wprowadzi ofertę Windows Upgrade na 131 rynkach, m.in. w Polsce. Klienci, którzy kupią komputery z preinstalowanym Windows 7, do 31 stycznia 2013 r., będą mogli nabyć aktualizację do Windows 8 Pro w szacowanej cenie detalicznej 14,99 USD w czasie trwania promocji.

Oprócz promocji Windows Upgrade, skierowanej do nabywców nowych komputerów z Windows 7, w nadchodzących miesiącach Microsoft przedstawi inne oferty, które pomogą obecnym użytkownikom Windows 7 przejść na Windows 8.

W przyszłym miesiącu na konferencji TechEd North America Microsoft szczegółowo przedstawi korzyści, jakie Windows 8 przynosi firmom.

Więcej informacji o Windows 8 oraz o sposobie pobierania Windows 8 Release Preview można znaleźć pod adresem http://preview.windows.com.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Oprogramowanie
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

639 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...