Szyfrowany dysk DataLocker - własny PIN

dodano: 2012-05-20 14:41 | aktualizacja: 2012-05-20 22:58
autor: Janusz Sulisz | źródło: epasystemy.pl

DataLocker new EPA Systemy wprowadza na rynek ofertę obejmującą zewnętrzne dyski twarde USB o specjalnej konstrukcji, wyposażone w ekran dotykowy, umożliwiający zaprogramowanie i wykorzystywanie kodu PIN jako metody identyfikacji. Dostępne są także modele z czytnikiem zbliżeniowym RFID i indywidualną kartą użytkownika, oferujące dodatkową metodę autentykacji dostępu.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zapisywane na urządzeniach dane są szyfrowane sprzętowo kluczem AES256bit. Dyski DataLocker mogą pracować z komputerami zarządzanymi systemami operacyjnymi Mac, Linux oraz Windows.

- Dyski DataLocker to urządzenia sprawdzające się szczególnie w instytucjach rządowych, urzędach publicznych i firmach, które muszą przechowywać poufne lub niejawne dane, wymagające szczególnego zabezpieczenia. Wprowadzone na polski rynek modele dysków DataLocker gwarantują to na wielu płaszczyznach – zarówno poprzez szyfrowanie zapisywanych danych, jak i za pośrednictwem zaawansowanych metod autoryzacji użytkownika – wyjaśnia Paweł Premicz, prezes zarządu EPA Systemy.Wysoki poziom bezpieczeństwa danych przechowywanych na dyskach twardych DataLocker idzie w parze z relatywnie prostą obsługą urządzeń. Konfiguracja, szyfrowanie i korzystanie z przenośnych dysków DataLocker nie wymaga instalacji żadnego oprogramowania. Urządzenie wystarczy podłączyć przewodem USB (standard USB 3.0, kompatybilny z USB 2.0) z komputerem i na ekranie dotykowym podać osobisty kod PIN oraz – w przypadku wybranych modeli – dokonać identyfikacji poprzez kartę użytkownika. Wirtualna klawiatura na ekranie LCD oferuje specjalny mechanizm, który nie pozwala na odblokowanie urządzenia poprzez próby odgadnięcia kodu PIN, prowadzone na podstawie odczytu odcisków palców z ekranu LCD lub analizy nagrań wideo.

Mobilny charakter dysków twardych DataLocker pozwala na ich przechowywanie poza godzinami pracy instytucji – przykładowo – w kasach pancernych. Dyski są także doskonale zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz odporne na próby włamania, włączenie z funkcją autodestrukcji w przypadku próby naruszenia integralności. Użytkownik może także skorzystać z trybu samozniszczenia przechowywanych danych, który usunie zapisane pliki w przypadku kolejnych prób nieautoryzowanego dostępu.Funkcje zabezpieczeń:
- szyfrowanie sprzętowe (hardware) – 256-bitowy układ szyfrowania w standardzie AES-XTS
- uwierzytelnienie dwuczynnikowe za pomocą karty RFID (opcjonalnie)
- szyfrowanie, administrowanie i uwierzytelnianie przeprowadzane przez urządzenie/na urządzeniu
- tryb samozniszczenia - ochrona przed atakami brute force
- klawiatura zapobiegająca próbom podawania kodu PIN na podstawie odczytu odcisków palców lub nagrań wideo
- obudowa z zabezpieczeniem przed dostępem osób niepowołanych
- prosta procedura odnowienia klucza w przypadku nowego urządzeniaW bieżącej ofercie EPA Systemy znajdują się modele dysków twardych DataLocker wyposażone w dyski klasyczne o pojemności do 1TB oraz wersje z dyskami SSD o pojemności do 128GB. Każda wersja może być opcjonalnie wyposażona w czytnik RFID. Przykładowa cena wersji z dyskiem 1TB to 1990 PLN netto. Na dyski udzielana jest 24-miesięczna gwarancja.

Dodatkowe informacje:
- wymiary (wys. x dł. x szer.): 120 mm x 80 mm x 23 mm
- ciężar: ok. 250 g
- solidna, gumowa obudowa
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Sprzęt
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...