Targi CES 2012: nowości Sony

dodano: 2012-01-13 15:54 | aktualizacja: 2012-01-13 16:00
autor: Anita Dąbek | źródło: Sony

CES Współpraca urządzeń, pierwszorzędna jakość obrazu i dźwięku oraz niepowtarzalne połączenie elektroniki, treści i usług sieciowych to tylko niektóre wyróżniki olśniewającej oferty technologicznej Sony na targach CES 2012. Sony ukazuje nowy świat połączonych i współpracujących ze sobą produktów: od telewizorów, odtwarzaczy Blu-ray Disc™ i amplitunerów wielokanałowych przez tablety, smartfony i komputery aż po kamery, przenośny sprzęt audio i inne urządzenia.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ich połączenie z bogatą ofertą serwisów internetowych z filmami, programami telewizyjnymi i grami oraz serwisem muzycznym opartym na koncepcji chmury zapewnia konsumentom dostęp do szerszego wachlarza treści w każdym momencie i w dowolny sposób, dostarczając im nowych wrażeń.

Sony pragnie tworzyć rozwiązania techniczne uwzględniające wszystkie formy i aspekty rozrywki: w domu, w ruchu, w pracy, przy zabawie itp. — mówi Kazuo Hirai, wiceprezes wykonawczy Sony Corporation. — Połączenie produktów opartych na tych rozwiązaniach z siecią Sony Entertainment Network, obejmującą innowacyjne serwisy Music Unlimited i Video Unlimited, oraz z serwisem PlayStation Network, dostarcza użytkownikom niezrównanych wrażeń i przeżyć, które może zapewnić tylko firma taka jak Sony – dodaje Kazuo Hirai.

Źródłem owych wrażeń są telewizory, komputery osobiste, smartfony i tablety Sony — cztery grupy urządzeń najczęściej wykorzystanych do oglądania, odtwarzania, słuchania i prezentowania. Ich połączenie da użytkownikom dostęp do interesujących treści i niepowtarzalnych aplikacji przeznaczonych na różne urządzenia i ekrany o różnej wielkości.

Nasze najnowsze produkty po raz kolejny są źródłem przełomowych innowacji — mówi Phil Molyneux, prezes i dyrektor generalny Sony Electronics.
 
Sony stawia sobie za cel dostarczanie rozrywki na najwyższym poziomie; nie zadawalamy się prostym tworzeniem najlepszej elektroniki. Nasze filmy, muzyka i gry połączone z fascynującymi rozwiązaniami technicznymi, takimi jak 3D bez okularów czy format 4K to najlepszy dowód naszego myślenia o potrzebach przyszłych nabywców – mówi Phil Molyneux.

Podczas targów CES Sony prezentuje również nową, rewolucyjną technologię wyświetlaczy, którą nazwano „Crystal LED Display”. To unikatowe urządzenie jest pierwszym w branży 55-calowym wyświetlaczem Full HD, w którym jako źródło światła wykorzystano diody LED. Umożliwia ono uzyskanie znacznie większego kontrastu, szerszego zakresu barw i bardzo dużej szybkości zmian obrazu filmowego. Sony przedstawia na targach CES 55-calowy prototyp takiego urządzenia.

Telewizory / domowy sprzęt AV
Powiększona gama telewizorów Sony BRAVIAŽ obejmuje trzy główne linie produktów: podstawową BX, wzbogaconą EX i „flagową” HX. Wszystkie nowe modele cechują się najwyższą możliwą jakością obrazu i dają swobodę wyboru ulubionego modelu rozrywki.

Wybrane telewizory wyświetlają obraz w formacie Full HD (1080p) o zwiększonej jasności i nieprzeciętnym kontraście. Panel Sony OptiContrast umożliwia wyświetlanie obrazu na przedniej powierzchni ekranu telewizora i wytwarza ciemne tło, zapewniając bogaty, żywy, kontrastowy obraz nawet w jasno oświetlonym pomieszczeniu. Dalszą poprawę jakości wyświetlania zapewniają cyfrowe procesory obrazu X-Reality PRO i X-Reality, a najnowsza wersja technologii Motionflow XR pomaga osłabić rozmycie obrazu spowodowane szybkim ruchem kamery. Sony powiększa ofertę produktów opartych na platformie Google TV, dodając do niej nowy, sieciowy odtwarzacz multimedialny i nowy odtwarzacz Blu-ray Disc™. Wybrane modele BRAVIA z oferty na rok 2012 będą wyposażone w rozwiązania ułatwiające użycie platformy Google TV.
 
Tablet Sony

Tablety, należące do najnowszych kategorii produktów w ofercie Sony, zapewniają swoim użytkownikom nowy poziom doznań. Wprowadzony jako pierwszy model Sony Tablet S jest zoptymalizowany pod kątem dynamicznej rozrywki multimedialnej i wyposażony w duży, 9,4-calowy calowy wyświetlacz. Sony Tablet P wytycza z kolei nowe ścieżki w projektowaniu urządzeń tego typu. Jego dwa niezależne, 5,5-calowe ekrany mogą służyć do różnych celów, umożliwiając na przykład oglądanie filmu na jednym z nich i wybieranie funkcji na drugim lub sprawdzanie poczty na jednym ekranie i używanie drugiego w roli klawiatury. Oba wyświetlacze można też połączyć w jeden duży ekran. Co więcej, dzięki jedynej w swoim rodzaju, składanej obudowie urządzenie z łatwością mieści się w kieszeni marynarki i w torebce.

VAIO

Rozwijająca się rodzina komputerów Sony VAIO daje coraz więcej możliwości rozrywki i obejmuje nowe wzory i konstrukcje dostosowane do potrzeb związanych z wydajnością i mobilnością. Podczas targów CES 2012 Sony prezentuje kilka nowych technologii i prototypów, od konstrukcji typu Slate PC i ultrabook do komputerów „wszystko w jednym” z technologią BRAVIA i możliwością oglądania obrazu 3D bez okularów.

Smartfony

Do najważniejszych planów Sony należy zwiększenie udziału w północnoamerykańskim rynku smartfonów. Spółka Sony Ericsson zostanie obecnie przekształcona w podmiot stanowiący wyłączną własność Sony i działający pod nową nazwą „Sony Mobile Communications”. Nowe smartfony będą sygnowane marką Sony2.

Najnowsze modele mają efektowne, smukłe konstrukcje oraz funkcje Full HD. Ich użytkownicy mogą wyświetlać filmy, audycje telewizyjne i strony www, utrwalać obrazy w formacie HD i prezentować je na dowolnym ekranie oraz korzystać z gier HD.
 
Nowy model Xperia™ion jest pierwszym smartfonem LTE Sony wyposażonym w niezwykły wyświetlacz HD 720p Reality oparty na technologii Sony Mobile BRAVIA. Lekka i trwała obudowa z aluminium zawiera 12-megapikselowy aparat odznaczający się bardzo dużą szybkością działania. Xperia S ma również funkcje Full HD, a dodatkowo daje możliwość rejestracji obrazu 3D.

Aparaty i kamery

Sony przedstawia 13 nowych modeli kamer Handycam. Najnowszym ulepszeniem w rodzinie Handycam to zupełnie nowy system stabilizacji obrazu - „Balanced Optical Steady Shot”. Dzięki stabilizacji całej ścieżki optycznej, obejmującej obiektyw i przetwornik obrazu, nowy system kompensuje drgania ręki nawet 13 razy skuteczniej niż poprzednie modele. Sony rozwija także linię kamer z wbudowanymi projektorami, wprowadzając do niej nowe modele o większej jasności oraz akcesoria poprawiające jakość dźwięku. Kolejną nowością będzie kamera 3D HDR-TD20VE — znacznie mniejsza od swojej poprzedniczki. Model „Bloggie Live” to z kolei pierwszy na świecie kieszonkowy aparat MP4 o rozdzielczości Full HD umożliwiający strumieniową transmisję obrazu na żywo przez wbudowaną sieć Wi-Fi. Sony ogłasza również wprowadzenie nowych aparatów cyfrowych Cyber-shot™ oraz nowego rozwiązania do szeroko pojętego zarządzania wykonanymi zdjęciami, nazwanego „Play Memories”.

Sprzęt audio

W ofercie odtwarzaczy MP3 Sony Walkman pojawi się nowa seria Z. Ten sztandarowy produkt umożliwia wykorzystywanie wielu aplikacji i pozwala na łączenie się z serwisami Sony Music Unlimited oraz Android Market. Przechowywane w odtwarzaczu z serii Z treści można przesyłać bezprzewodowo do urządzeń zgodnych z DLNA oraz, przez łącze HDMI, do telewizorów BRAVIA.

W ofercie Sony pojawi się do 11 modeli słuchawek opartych na nowej technologii Balanced Armature, które mogą dostarczyć różnorodnych wrażeń dźwiękowych.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wydarzenia i targi
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak alu ścienny AS Sat 60cm

Aluminiowy stojak ścienny 60cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

129 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC Biały

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

419 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2021

10 zł Więcej...