Cinema 3D od LG w Polsce

dodano: 2011-08-02 16:47 | aktualizacja: 2011-08-02 16:52
autor: Anita Dąbek | źródło: LG

LG Cinema 3D LG Electronics wprowadza właśnie do Polski pierwszy monitor nowej generacji CINEMA 3D – model D2342P, który pozwala korzystać w pełni z zalet trójwymiarowej rozrywki z korzyściami jakie daje technologia polaryzacyjna (FPR*) 3D od LG. Monitor D2342P zapewnia obraz bez migotania, obsługę standardu Full HD, doskonale się na nim gra w 3D oraz ogląda trójwymiarowe filmy. A wszystko to w lekkich, wygodnych oraz tanich okularach polaryzacyjnych.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W najnowszych monitorach CINEMA 3D zastosowano technologię polaryzacyjną 3D, podobnie jak w telewizorach tej samej linii. Dzięki niej nie występuje efekt migotania oraz ”cross talk” (tzw. przenikania obrazów), a to sprawia, że oglądane na monitorze trójwymiarowe obrazy są wyjątkowo płynne. Dodatkowo technologia CINEMA 3D nie powoduje zawrotów i bólu głowy, które często pojawiają się w trakcie oglądania trójwymiarowych treści na ekranach w technologii migawkowej 3D.

Brak efektu migotania w monitorach LG został poświadczony jakościowym certyfikatem „Flicker-Free” przyznanym przez TÜV oraz Intertek - czołowe europejskie instytucje certyfikujące. Oznacza to, iż obraz 3D można oglądać na monitorach CINEMA 3D przez długi czas, w komfortowych warunkach, bez obaw o dobre samopoczucie.

Monitory CINEMA 3D charakteryzują się również wyraźniejszym i jaśniejszym obrazem  3D. Do tego współpracują ze wszystkimi współczesnymi kartami graficznymi i są zgodne z popularnymi systemami operacyjnymi używanymi na komputerach PC. Nie ma zatem potrzeby dodatkowego kupowania nowych, bardzo wydajnych kart graficznych czy kosztownych okularów migawkowych znanych z poprzedniej generacji monitorów i telewizorów 3D. Zestaw dostarczany przez LG w komplecie z monitorem, bez konieczności dokupowania dodatkowych podzespołów w pełni wystarczy, by przenieść się w trzeci wymiar.

Dzięki obsłudze standardu HDMI 1.4 możliwe jest łatwe podłączenie innych urządzeń 3D i odtwarzanie treści 3D bez użycia komputera.

OKULARY CINEMA 3D
Dołączone w komplecie 2 pary okularów polaryzacyjnych 3D pozwalaj na zabawę z monitorem zaraz po jego rozpakowaniu. Jedna z dołączonych par to okulary o standardowym wyglądzie, druga zaś to nakładki na okulary korekcyjne, dzięki czemu osoby korzystające na co dzień z okularów mają zapewnioną wygodę użytkowania.

Okulary LG są bardzo lekkie – ważą jedynie 16 gram. Pozbawione są wszelkich części elektrycznych, w tym baterii. Nie generują fal elektromagnetycznych i nie trzeba martwić się o ich ładowanie w przeciwieństwie do okularów w technologii aktywnej. Dzięki temu można zaangażować się w dłuższą grę 3D lub w maraton filmowy, a  obraz 3D nie zniknie w najmniej nieoczekiwanym momencie, gdy rozładuje się bateria. Okulary LG są w pełni kompatybilne także z innymi urządzeniami LG 3D, a w szczególności z telewizorami LED CINEMA 3D oraz projektorami LG CF3D.  Dodatkowe okulary do monitora dostępne są w bardzo przystępnej cenie ok. 20 zł.

LG przeniesie wszystko w trzeci wymiar
LG D2342P cechuje wbudowana funkcja konwersji z 2D na 3D, dzięki czemu widz może zawsze oglądać najlepszej jakości trójwymiarowe treści. Funkcja konwersji działa niezależnie od podłączenia monitora do komputera, a w przypadku gier jest włączana automatycznie. Dzięki niej zwykłe zdjęcia czy filmy można oglądać w 3D.

Monitory LG Cinema 3D są już dostępne na rynku w sugerowanej cenie 1200 zł brutto.

* Technologia FPR (Film Patterned Retarder) polega na nałożeniu na matrycę specjalnego filtru polaryzacyjnego, umożliwiającego wykorzystanie okularów polaryzacyjnych do uzyskania efektu 3D.

Specyfikacja techniczna:


 
D2242P D2342P
Wielkość ekranu 21,5 cala 23 cale
Jasność 250 nitów (2D)
100 nitów (3D)
250 nitów (2D)
100 nitów (3D)
Współczynnik kontrastu 5 000 000:1 5 000 000:1
Czas reakcji 5 ms 5 ms
Rozdzielczość fizyczna 1920 x 1080 1920 x 1080
Interfejs użytkownika D-sub, DVI-D, HDMI
(obsługa 3D)
D-sub, DVI-D, HDMI
(obsługa 3D)
Funkcje specjalne 3D Player (S/W)
Konwersja 2D – 3D
3D Player (S/W)
Konwersja 2D – 3D
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 3D
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

339 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...