Powstanie Warszawskie w 3D bez okularów

dodano: 2011-08-01 11:06 | aktualizacja: 2011-08-01 17:49
autor: Anita Dąbek | źródło: 1944

3D-TV Muzeum Powstania Warszawskiego od początku swojej działalności stawia na multimedia i nowe technologie. W jakości 3D oglądać można m.in. „Miasto ruin”, film przedstawiający zniszczoną Warszawę. Nowym pomysłem, promującym tegoroczną, 67. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego jest film o Powstaniu pokazywany na monitorach 3D bez okularów, w Multikinach zlokalizowanych w największych miastach Polski. Co najważniejsze film ten można oglądać bez specjalnych okularów.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Projekcja w technologii 3D, bez konieczności zakładania specjalnych okularów, możliwa jest dzięki nowoczesnej konstrukcji monitorów, które posiadają innowacyjną warstwę zbliżoną do obecnej dotychczas w okularach. Specjalistyczne oprogramowanie pozwala matrycy ekranu wyświetlać kilka obrazów równocześnie, a nowoczesne przesłony optyczne sprawiają, że widzimy tylko jedną perspektywę. Dzięki temu powstaje efekt trójwymiarowości.

Każdy materiał filmowy, w tym film, złożony z autentycznych powstańczych zdjęć, wyświetlany na nośnikach 3D bez okularów jest odpowiednio przygotowywany przez Animade - firmę specjalizującą się w tej technologii. Dzięki tym innowacjom możliwe jest przystosowanie dowolnego filmu do wyświetlania go w nowym wymiarze.

- Jednym z czynników, które przekonały nas do zaistnienia w sieci Digital Signage 3D bez okularów była reakcja dzieci, które podchodziły do monitorów 3D i dosłownie próbowały złapać specjalny pilot tv dla dzieci wychodzący z ekranu. To było bardzo przekonujące - mówi Katarzyna Szegidewicz, dyrektor ds. rozwoju marki w telewizji n, jednego z wielu klientów (m.in. Philips, Nestle, Panasonic, TP, LG, Lilly i inni), którzy zdecydowali się na reklamę w 3D bez okularów.

- Muzeum Powstania Warszawskiego z racji na fakt, że samo jest wyjątkowo multimedialne w swoim przekazie, chętnie bierze udział w inicjatywach, w których wykorzystywane są nowe technologie. Projekcja poświęcona 67. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w 3D bez konieczności zakładania specjalnych okularów, przygotowana z pewnością do takich inicjatyw należy, dlatego cieszymy się, że mogliśmy w niej uczestniczyć - powiedział Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

Nośniki 3D bez okularów i dostępne są w Multikinach w: Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Szczecinie, Gdyni, Bydgoszczy, Łodzi i Zabrzu.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 3D
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...