NVIDIA GeForce GTX 560M

dodano: 2011-06-02 13:10 | aktualizacja: 2011-06-02 14:56
autor: Anita Dąbek | źródło: NVIDIA

nVIDIA Firma NVIDIA zaprezentowała dziś pierwszy procesor graficzny dla graczy z serii mobilnych układów GeForce 500M. Procesory graficzne GeForce GTX 560M gwarantują bezkompromisową wydajność w grach w rozdzielczości 1080p w najnowszych grach z DirectX 11. Po raz pierwszy producenci laptopów dla graczy z najszybszymi układami GeForce GTX będą mogli wyposażyć je w technologię NVIDIA Optimus.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- GeForce GTX 560M w duecie z NVIDIA Optimus pozwalają na uzyskanie 50 klatek na sekundę w Duke Nukem Forever i 5 godzin pracy na baterii w Microsoft Office - powiedział Rene Haas, dyrektor działu notebooków w NVIDIA. - To jest to, co nazywam prawdziwą wydajnością i mobilnością.

Dostępna wyłącznie w laptopach z układami graficznymi NVIDIA technologia Optimus pozwala na znaczne wydłużenie czasu pracy na baterii poprzez automatyczne włączanie i wyłączanie dedykowanego układu graficznego wtedy, kiedy jest to potrzebne. W technologię NVIDIA Optimus wyposażonych jest 80% notebooków z procesorami z serii GeForce 500M w ofercie wszystkich najważniejszych producentów laptopów.

Układy GeForce GTX 560M oferują jeszcze wyższy stosunek wydajności do zapotrzebowania na energię niż procesory poprzedniej generacji, a co za tym idzie pozwalają na płynniejszą i bardziej realistyczną rozgrywkę w wymagających grach przy tym samym czasie pracy na baterii.

Użytkownicy układów GeForce GTX mogą grać w rozdzielczści 1080p i cieszyć się takimi rozwiązaniami, jak:
  • Obsługa NVIDIA 3D Vision - najlepszego i najpopularniejszego rozwiązania 3D dla notebooków.
  • Obsługa NVIDIA PhysX - technologii pozwalającej na realistyczne odwzorowanie efektów fizyki w grach.
  • Obsługa architektury NVIDIA CUDA w aplikacjach wykorzystujących moc obliczeniową układów graficznych.

Mobilne procesory graficzne GeForce GTX obsługują również technologię NVIDIA SLI - najlepiej skalującą się platformę wieloprocesorową, pozwalającą na uzyskanie nawet dwukrotnie wyższej wydajności niż pojedynczy układ. Dodatkowe wsparcie zapewniają znakomite sterowniki dla notebooków NVIDIA Verde.

NVIDIA odświeżyła również swoją linię podstawowych procesorów z serii GT 500M o układ GeForce GT 520MX. Oferuje on wyższą wydajność oraz znacznie szerszy wachlarz funkcji niż zintegrowane układy graficzne.

Notebooki z GeForce GTX 560M i technologią NVIDIA Optimus pojawią się ofercie firm Alienware i Toshiba. Zaś notebooki z GTX 560M poszerzą ofertę firm ASUS, Clevo, MSI, Medion. Komputery z GeForce GT 520MX będzie można znaleźć m.in. w cennikach firm ASUS i Samsung.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Podzespoły
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka 4K UHD Velocap X Pro

Nagrywarka HDMI  - materiału wideo wysokiej rozdzielczości na zewnętrzne nośniki...

990 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 45cm

Aluminiowy stojak ścienny 45cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

72 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

125 zł Więcej...