Samsung Chromebook Seria 5 w USA

dodano: 2011-05-13 15:28 | aktualizacja: 2011-05-13 17:02
autor: Anita Dąbek | źródło: Samsung

Samsung Chromebook Seria 5 Samsung Electronics America Inc. zaprezentował stylową Serię 5 Chromebooka, pierwszego na świecie Chromebooka, w którym postawiono na szybkość, prostotę i bezpieczeństwo. Z eleganckim kształtem, grubością 2 cm i prostym wykończeniem Titan Silver lub White, Samsung Chromebook Seria 5 uosabia modę i funkcyjność. 12,1-calowy wyświetlacz SuperBright jest zarówno antyrefleksyjny, jak i antyodblaskowy w różnych warunkach oświetleniowych. Jasność 300 nitów wyświetlacza Serii 5 zapewnia żywe kolory dla wszystkich rodzajów multimediów.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W dzisiejszych czasach mobilność jest decydującym czynnikiem dla konsumentów. Seria 5 ma masę 3,3 kg, a bateria pozwala na pracę do 8,5 godziny (5 godzin odtwarzania wideo przez cały dzień bez konieczności ładowania). Żywotność baterii Serii 5 wynosi do 1000 cykli, trzy razy dłużej niż w przypadku zwykłych baterii, co zmniejsza zapotrzebowanie na części zamienne.

Samsung Seria 5 oferowana jest z dwurdzeniowym procesorem Intela, co daje wszechstronność i wydajność potrzebną dla wysokiej jakości usług internetowych.

Google opracowało system operacyjny Chrome biorąc pod uwagę trzy kluczowe czynniki: szybkość, prostotę i bezpieczeństwo. Przeciętny laptop startuje w 45 sekund. Natomiast Seria 5 uruchamia się w mniej niż 10 sekund. W celu przejścia ze stanu uśpienia, użytkownik po prostu otwiera pokrywę, i laptop jest gotowy do pracy. Oznacza to, że gdziekolwiek jesteś i cokolwiek robisz, komputer nie będzie Cię spowalniał. Dla bezpiecznego korzystania, Chromebooki działają pod pierwszym systemem operacyjnym, który został zaprojektowany od podstaw do ochrony przed zagrożeniami ze strony złośliwego oprogramowania i wirusów. Chromebook zmniejsza także obawy związane z bezpieczeństwem i utrata danych, przenosząc wszystko do chmury. Jeśli Chromebook zostanie kiedykolwiek uszkodzony lub zbugiony, to wszystkie pliki są zapisywane online.

Opcjonalny adapter VGA można połączyć z drugim monitorem lub telewizorem, podczas gdy wejścia audio połączyć z mikrofonem, słuchawkami lub zewnętrznymi głośnikami. Seria 5 wyposażona została także w kamerę internetową HD.

Stylowa i wygodna, wyspowa klawiatura Chromebooka zapewnia wydajność, która nie może być osiągnięta przez wirtualną klawiaturę.

Samsung Seria 5 będzie łączyć się z Twoimi danymi w dowolnym miejscu i czasie poprzez 3G, WLAN i czytnik kart 4-w-1.Samsung Seria 5 pojawi się w sprzedaży w USA w dniu 15 czerwca 2011 roku na Amazon.com i BestBuy.com. Wi-Fi + model 3G będą w sprzedaży detalicznej za 499,99 dol. (ok. 1370 zł), a tylko model Wi-Fi za 429,99 dol. (ok. 1180 zł). Na razie nie ma informacji na temat dostępności tego urządzenia w Polsce.

Najważniejsze cechy:
 • 2-centymetrowa obudowa, zaprojektowane dla wygody i mobilności
 • Pełnowymiarowa klawiatura Chrome
 • Powiększony panel dotykowy
 • 2-rdzeniowy procesor Intela
 • Rozdzielczość 16:10
 • 12,1-calowy wyświetlacz SuperBright - 36 proc. jaśniejszy niż standardowy ekran
 • Uruchamia się w mniej niż 10 sekund
 • Natychmiastowe wybudzanie ze stanu uśpienia
 • Do 8,5 godzin pracy
 • Kamera internetowa HD, wbudowany, cyfrowy mikrofon i głośniki stereo
 • Dwa porty USB umożliwiające ładowanie telefonów komórkowych i akcesoriów, podłączenie aparatów cyfrowych i nośników danych
 • Wsparcie dla wymiennych kart (SD, SDHC, MMC) dla zdjęć, filmów, muzyki oraz dokumentów
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Sprzęt
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

279 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...