LG obala mity wokół 3D na wystawie „Świat w 3D”

dodano: 2011-05-12 12:12 | aktualizacja: 2011-05-12 13:47
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: LG

LG Już od 14 maja br. po raz pierwszy w Polsce rozpoczyna się największa, otwarta wystawa zdjęć w trzecim wymiarze pt. „Świat w 3D”. Podczas wydarzenia specjalna część zdjęć zostanie zaprezentowana w najnowszej technologii LG Cinema 3D.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
LG jako partner technologiczny wydarzenia, zaprezentuje zdjęcia przygotowane przez miesięcznik National Geographic Polska z najdalszych zakątków świata na najnowszych telewizorach LG Cinema 3D, które jako jedyne z technologią polaryzacyjną 3D pozwalają odkryć trójwymiarowe efekty przed bardzo szeroką publicznością w aż 9 miastach Polski. W każdej innej technologii 3D, takie wrażenia nie byłyby możliwe dla tak dużej grupy publiczności.

Wszyscy odwiedzający wystawę, będą mogli przenieść się w malownicze miejsca całego globu, a dzięki efektom 3D  - Afryka, Ameryka Południowa, Północna czy też odległa Azja sprawiają wrażenie jakby były na wyciągnięcie ręki. W ten sposób widzowie mogą poczuć się tak, jakby sami odwiedzili najodleglejsze zakątki świata.

Zobacz siebie po raz pierwszy w trzecim wymiarze

Dodatkowo, aby zapewnić niespotykane dotąd wrażenia, LG przygotowało dla wszystkich odwiedzających specjalną strefę VIP 3D, w której przeniesie świat widzów w trzeci wymiar. Jak to możliwe?

LG zaprasza wszystkich odwiedzających, aby na wystawę przynieśli ze sobą ulubione zdjęcia, które następnie na telewizorach LG Cinema 3D będą mogli obejrzeć w trzecim wymiarze, dzięki zastosowaniu konwersji 3D.

Tym sposobem każde zdjęcie zrobione hobbistycznie przez widzów, czy film nakręcony zwykłą kamerą, technologia LG zamieni na obraz 3D i to na 20 różnych poziomach głębi w zależności od indywidualnych upodobań widzów.

Taka właśnie jest technologia Cinema 3D – otwarta dla szerokiej publiczności, zaprojektowana przez inżynierów LG tak, aby niestandardowymi efektami 3D można było cieszyć się w tak dużych grupach przyjaciół, w jakich widzowie tylko zapragną. Przy technologii aktywnej 3D byłoby to możliwe zaledwie w gronie kilku osób.

Dzięki zastosowaniu okularów polaryzacyjnych LG, goście będą mogli podziwiać zdjęcia i przekonać się jak realny może być trójwymiarowy obraz wyświetlany na TV bez względu na to czy będą stali bliżej czy dalej ekranu oraz pod bardzo szerokim kątem. Taki komfort oglądania możliwy jest tylko w technologii Ciemna 3D, która właśnie wchodzi do Polski.

Gdzie można odwiedzić wystawę

Wernisaż wystawy „Świat w 3D” odbędzie się 12 maja br. w Centrum Handlowym Janki koło Warszawy (ul. Mszczonowska 3). Następnie wystawę będzie można oglądać od 14 do 29 maja br. Po czym ruszy ona w trasę po największych polskich miastach:

   1. Bydgoszcz – Dom Mody Drukarnia, ul. Jagiellońska 1; 4 – 19 czerwca
   2. Kraków – Centrum Handlowe Krokus, Al. T. Bora - Komorowskiego 37; 25 czerwca – 10 lipca
   3. Zabrze – Centrum Handlowe Platan, Pl. Teatralny 12; 16 – 31 lipca
   4. Wrocław – Centrum Handlowe Korona, ul. Krzywoustego 126; 6 – 21 sierpnia
   5. Katowice – Centrum Handlowe 3 Stawy, ul. Pułaskiego 60; 27 sierpnia – 11września
   6. Łódź – Pasaż Łódzki, Al. Jana Pawła II 30; 17 września – 2 października;
   7. Gdańsk – Centrum Handlowe Osowa, ul. Spacerowa 48; 8 – 23 października
   8. Sosnowiec – Centrum Handlowe Sosnowiec, ul. Baczyńskiego 2; 29 października – 13 listopada.

 


Informacje technologiczne:

Czym się charakteryzuje technologia LG Cinema 3D

W LG CINEMA 3D wyświetlany obraz jest całkowicie pozbawiony efektu migotania, a co za tym idzie nie powoduje efektów ubocznych jak np. ból oczu, zawroty głowy czy nudności.

Polaryzacyjne okulary LG pozbawione są wszelkich części elektrycznych, w tym baterii. Nie generują fal elektromagnetycznych i nie trzeba martwić się o ich ładowanie. Dzięki temu obraz 3D nie zniknie w najmniej nieoczekiwanym momencie, gdy rozładuje się bateria. Okulary polaryzacyjne są proste, niedrogie i lekkie w porównaniu do kosztownych i skomplikowanych okularów migawkowych.

Dzięki technologii LG CINEMA 3D może zmienić się sposób oglądania rozrywki w trzecim wymiarze. Zapewnia ona bowiem znacznie szerszy kąt widzenia obrazu 3D niż w przypadku technologii aktywnej. Widzowie mogą zrelaksować się przed telewizorem w dowolnych pozycjach, a przede wszystkim komfortowo położyć na kanapie bez potrzeby siedzenia na wprost ekranu, co jest potrzebne w przypadku aktywnej technologii 3D. Dodatkowo szeroki kąt widzenia pozwala oglądać obraz 3D w większym gronie rodziny czy przyjaciół, a nie w towarzystwie 1 czy 2 osób.

LG zadbało również, aby zażegnać problem z dostępnością treści 3D na rynku i wyposażyło najnowsze telewizory LG CINEMA 3D w możliwość konwersji zwykłego obrazu 2D na doskonałej jakości obraz 3D w czasie rzeczywistym. A więc bez względu na to czy widz podłączy zwykły sygnał antenowy, DVD czy też odtwarzacz Blu Ray – jednym przyciskiem na pilocie może wybrać opcję konwersji na 3D i przenieść całą rodzinę w trzeci wymiar. Jest to możliwe dzięki zaawansowanym algorytmom konwersji, działającym również w przypadku wyświetlania zdjęć (.JPG).

Dzięki temu najzwyklejszy film emitowany w telewizji, mecz piłki nożnej czy codzienny serial mogą stać się rozrywką z efektami trójwymiarowymi znanymi tylko z kina.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wydarzenia i targi
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 60cm

Aluminiowy stojak ścienny 60cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

129 zł Więcej...