Samsung RC520 - wydajny i uniwersalny notebook

dodano: 2011-05-11 13:10 | aktualizacja: 2011-05-11 15:09
autor: Anita Dąbek | źródło: Samsung

Samsung RC520 Samsung RC520 to komputer z 15-calowym wyświetlaczem, przeznaczony dla mobilnych użytkowników, którzy poszukują ekonomicznego i wydajnego sprzętu. Nowy model świetnie sprawdzi się jako codzienne narzędzie pracy i rozrywki, również w podróży. Komputer RC520 wyposażono w nową platformę Intel Huron River, dwurdzeniowy procesor Intel Sandy Bridge (w zależności od modelu - i3-2310M lub i5-2410M - taktowany zegarem, odpowiednio 2,1 lub 2,3 GHz), 2 GB pamięci DDR3 z możliwością rozszerzenia do 8 GB i platformę graficzną Optimus (Intel HD + nvidia GeForce GT520M 1GB).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W zależności od modelu, użytkownik otrzymuje twardy dysk o pojemności od 320 do 500 GB, wbudowaną kamerę internetową i gigabitową kartę sieciową. Komputer ma preinstalowany system operacyjny Windows 7 Home Premium.

Obudowy laptopów RC520 zostały pokryte powłoką odporną na zarysowania, wykonaną w technologii NCVM (Non-conductive Vacuum  Metallization). Rodzaj zastosowanego materiału powoduje też, że nie tłumią one sygnału sieci bezprzewodowej.

Wygodę pracy użytkowników zapewnia klawiatura wyspowa z wydzielonym blokiem numerycznym. Osoby często korzystające z laptopa na zewnątrz docenią wysoką jasność wyświetlacza modelu RC520. Kolejnym udogodnieniem dla użytkowników RC520 jest funkcja Samsung Fast Start, dzięki której można bardzo szybko (nawet w ciągu tylko trzech sekund) przywrócić komputer do pracy ze stanu uśpienia. Dzięki własnej technologii optymalizacji konstrukcji BIOS-u i sterowników skrócono także czas uruchamiania komputera z 45 do 35 sekund i przyspieszono średnio o 15% ładowanie stron internetowych.

Z myślą o mobilnych użytkownikach RC520 został wyposażony w szereg funkcji, usprawniających pracę poza domem czy biurem. Osoby łączące się z różnymi sieciami bezprzewodowymi mogą skorzystać z wbudowanego oprogramowania do zarządzania połączeniami (WiFi Manager). Bardzo łatwo jest też skonfigurować połączenie z telefonem komórkowym wyposażonym w modem, dzięki któremu także komputer może być podłączony do Internetu i odwrotnie - Samsung RC520, podłączony do tradycyjnej sieci kablowej, może funkcjonować jako hotspot, oferując okolicznym urządzeniom możliwość podłączenia do Internetu poprzez WiFi.

Samsung RC520 wyposażono w akumulator o pojemności 4400 mAh. Podczas przeprowadzonych testów umożliwiał on pracę komputera przez średnio pięć godzin, ale rekordowym wynikiem, przy oszczędnych ustawieniach, była praca komputera przez niemal dziewięć godzin.

W Polsce Samsung RC520 jest dostępny w dwóch kolorach - bordowym oraz czarnym oraz wersji z 17-calowym ekranem (Samsung RC720). Sugerowana cena detaliczna wynosi od 2399 zł.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Sprzęt
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

279 zł Więcej...