BenQ E1480

dodano: 2011-04-29 11:04 | aktualizacja: 2011-04-29 14:54
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: BenQ

BenQ E1480 BenQ wprowadza na polski rynek najnowszy aparat cyfrowy E1480 - z 14 Mpix matrycą CCD firmy Sony. Nowy aparat BenQ opracowano ze szczególną dbałością o funkcjonalność, szczegóły i elegancki wygląd. E1480 ma szerokokątny, 5-krotny zoom optyczny (odpowiednik ogniskowej 26-130 mm dla klatki 35 mm) i 2,7 calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 230.000 pikseli.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
BenQ E1480 pozwala na wykonywanie innowacyjnych, ostrych zdjęć w rozdzielczościach 4320x3240 (14M), 3264x2448 (8M), 2592x1944 (5M), 2048x1536 (3M), HD (16:9) oraz 640x480 (VGA). Filmy z dźwiękiem można natomiast rejestrować w rozdzielczościach rozdzielczości HD 720p czyli 1280x720 (16:9) oraz 640x480 i 320x240 przy 30 klatkach na sekundę. Model został zaprojektowany został według najnowszych trendów obowiązujących na rynku, w małej kompaktowej obudowie, o grubości 18,1mm oraz wadze 110gram (bez baterii i karty SD). Wbudowaną pamięć 12,7MB użytkownik może rozszerzyć do 32GB za pomocą karty SDHC. Zasilanie zapewnia akumulator litowo-jonowy 700mAh. W zestawie z aparatem znajduje się kabel AV, USB, ładowarka, oprogramowanie narzędziowe. a także filmów w Ready do 720p.

Technologia HDR II – perfekcyjne zdjęcia w każdych warunkach

Największa bolączką fotografa jest uzyskanie szczegółów w ciemnych i jasnych partiach kadru. HDR II to usprawniona wersja, znanej już z poprzednich modeli aparatów BenQ, funkcji HDR (High Dynamic Range) umożliwiającej automatyczne wykonywanie zdjęć z dużą rozpiętością tonalną, czyli z dobrze widocznymi szczegółami w tzw. światłach i w cieniach. Przy robieniu standardowych zdjęć musimy zawsze podjąć decyzję czy warunki ekspozycji (czas i przysłonę) zdjęcia ustawimy na ciemne czy jasne elementy kadru i wtedy w tej drugiej, niewybranej części będziemy mieli brak szczegółów – jednolitą czerń lub tzw. wyżartą biel.
Włączenie opcji HDR sprawia, że aparat automatycznie wykonuje dwa zdjęcia – jedno z prawidłową ekspozycją dla świateł a drugie dla cieni – i automatycznie składa je w jedno, o dużej rozpiętości tonalnej, czyli ze szczegółami na całym zdjęciu.

Automatyczna rotacja obrazu na ekranie LCD

Wbudowany sensor pozwala na automatyczne obracanie obrazu na ekranie po obróceniu aparatu. Możliwe jest także wykonanie zdjęcia po lekkim wstrząśnięciu aparatem - to bardzo przydatna funkcja pozwalająca na uchwycenie ciekawego ujęcia gdy nie ma czasu na szukanie przycisku wyzwalacza migawki.

Nowe funkcje, to gwarancja wyjątkowych zdjęć

BenQ przyzwyczaił swoich klientów, że oferuje im zawsze coś nowego. Wśród dodanych funkcji są m.in. funkcja LOMO – to możliwość tworzenia zdjęć w kultowej lomografii, nurcie który pojawił się w fotografii na początku lat dziewięćdziesiątych i dotychczas dorobił się milinów zwolenników na całym świecie. Color Accent, pozwala na selektywne wybranie określonych barw, przy zamianie reszty kolorów na barwę czarno-białą. FishEye - to kolejna innowacyjna funkcja, która pozwala na cyfrowe uzyskanie efektu tzw. rybiego oka czyli fotografii wykonanej obiektywem o bardzo krótkiej ogniskowej. Funkcja Smart File Management, to prosta możliwość przeglądania i zarządzania wykonanymi zdjęciami czy filmami z poziomu kalendarza. Zarejestrowane obrazy nie tylko łatwo zidentyfikować po dacie, ale także dostępne są inne przydatne informacje takie jak parametry zapisanego filmu, czy zdjęcia. Funkcja Smart Scene Detection pozwala na automatyczne ustawienie optymalnych wartości ekspozycji do warunków i typu robionego zdjęcia w zależności od fotografowanego obiektu. System identyfikuje i optymalizuje do 12 różnych wariantów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Aparaty i kamery
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

339 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...