Nadciąga nowy standard formatu 3D od LG

dodano: 2011-04-27 17:43 | aktualizacja: 2011-04-28 15:09
autor: Anita Dąbek | źródło: LG

LG logo.jpg LG Electronics planuje przejąć inicjatywę na rynku technologii 3D wprowadzając najnowszą linię telewizorów LG CINEMA 3D, które mają szansę ustanowić nowy standard oglądania treści w trzecim wymiarze. W związku z tym firma entuzjastycznie przyjęła wypowiedzi reżysera Jamesa Camerona dotyczące jego preferencji względem okularów polaryzacyjnych, które mogą „przyczynić się do szybszej ekspansji rozrywki i technologii 3D w domach”.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
James Cameron, występujący w roli prelegenta podczas zeszłotygodniowej konferencji Narodowego Stowarzyszenia Nadawców (National Association of Broadcasters — NAB) 2011 w Las Vegas, jest ojcem sukcesu filmu „Avatar” — mega produkcji 3D, która zarobiła prawie 3 miliardy USD na całym świecie, zyskując status najbardziej kasowego filmu wszechczasów.

W odniesieniu do korzyści oferowanych przez technologię LG CINEMA 3D, opartej na zastosowaniu okularów polaryzacyjnych, Havis Kwon, prezes i dyrektor generalny działu LG Home Entertainment Company, powiedział: Obecnie narasta już rywalizacja między producentami technologii wyświetlania obrazu 3D z wykorzystaniem drogich okularów migawkowych, a producentami oferującymi ekrany z technologią FPR (Film Patterned Retarder). LG zależy na stworzeniu możliwości komfortowego oglądania rozrywki 3D w domowych warunkach i w tak dużej grupie przyjaciół jaką tylko pomieści salon.

Przy technologii aktywnej 3D nie jest to możliwe, dlatego telewizory LG CINEMA 3D zostały pozbawione wad występujących w urządzeniach konkurencyjnych. Dzięki zastosowaniu specjalnego filtra polaryzacyjnego zintegrowanego z ekranem (technologia FPR), możliwe jest wyeliminowanie drogich okularów migawkowych, które trzeba ładować przed wykorzystaniem. Technologia LG CINEMA 3D daje widzom większy komfort i wygodę, jak również jaśniejszy i bardziej wyrazisty obraz, bez efektu migotania i jakichkolwiek zakłóceń.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 3D
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...