Notebook bez okularów 3D z technologią Window 3D

dodano: 2011-04-20 12:26 | aktualizacja: 2011-04-21 13:59
autor: Anita Dąbek | źródło: Toshiba

Toshiba bez okularow 3D Toshiba Corporation zaprezentowało dynabook Qosmio T851/D8CR, pierwszy na świecie notebook bez okularów 3D, będący w stanie wyświetlić treści 3D i 2D w tym samym czasie na jednym ekranie. Nowy notebook będzie dostępny na rynku japońskim od końca lipca 2011 roku. Na ten cel dynabook Qosmio T851/D8CR wykorzystuje charakterystyczną technologię 3D Window Toshiba.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Użytkownicy mogą oglądać wysokiej jakości obrazy 3D lub cieszyć się grami 3D w jednym oknie, bez konieczności noszenia specjalnych okularów lub instalowania dedykowanych paneli na ekranie, jednocześnie pracując, przeglądając Internet lub wysyłając e-mail w innym oknie.

Najważniejsze cechy produktu

1. Technologia 3D bez okularów

Obrazy 3D są tworzone za pomocą paralaksy, przekazując różne obrazy do lewego i prawego oka. Użytkownik może cieszyć się wysokiej jakości obrazami 3D bez specjalnych okularów, jeśli oddzielne obrazy są prawidłowo dostarczone do każdego oka. Na ten cel Toshiba korzysta z charakterystycznej funkcji śledzenia twarzy i funkcji aktywnych soczewek.

Funkcja śledzenia twarzy pozwala zintegrowanej kamerze internetowej w dynabook Qosmio T851/D8CR na śledzenie twarzy użytkownika i znalezienie pozycji oczu. Funkcja aktywnych soczewek, zintegrowana w panel LED, kontroluje polaryzację światła dostarczanego z panelu. Te funkcje zapewniają bezpieczne i precyzyjne dostarczenie oddzielnych obrazów dla każdego oka, nawet gdy użytkownik patrzy w różne punty na ekranie.

2. Technologia konwersji 2D do 3D w czasie rzeczywistym

Z SpursEngine, dedykowanemu procesorowi obrazu z zaawansowaną wydajnością pochodzącą z technologii wielu rdzeni Cell Broadband Engine, Dynabook Qosmio T851/D8CR oferuje konwersję 2D do 3D w czasie rzeczywistym, która pozwala użytkownikom cieszyć się z wysokiej jakości obrazów 3D generowanych z 2D, BS i 110 CS.

Wszystko jest bardziej naturalne i przyjazne dla oka dzięki Face3D i stabilizatorowi napisów. Face3D wykorzystuje technologię detekcji twarzy na obrazach 2D i stosuje specjalny szablon dla człowieka, dodając głębię i cienie. Stabilizator napisów wykrywa wszelkie napisy na obrazie i utrzymuje je stale w przedniej części obrazu.

3. Technologia 3D Window dla częściowego wyświetlacza 3D

3D Window jest realizowane przez aktywne soczewki, które kontrolują polaryzację światła dostarczaną z panelu LED. Przy wyłączonej funkcji aktywnych soczewek, panel zapewnia normalny obraz 2D; a przy włączonej, panel dostarcza obrazy 3D. Aktywne soczewki można włączać i wyłączać szybko i miejscowo, co oznacza, że ​​poszczególne części panelu LED mogą dostarczyć obrazy 3D. W ten sposób użytkownik może cieszyć się 3D Window i obrazami 2D wyświetlanymi jednocześnie na jednym ekranie.

Ceny: na razie nieznane
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 3D
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...