MSI poszerza swoją ofertę o dwie graficzne błyskawice

dodano: 2011-04-07 14:40 | aktualizacja: 2011-04-07 15:23
autor: Karol Czechowicki | źródło: MSI

MSI N580GTX Lightning MSI wprowadza do sprzedaży dwie wydajne karty graficzne: N580GTX Lightning oraz R6970 Lightning. Konstrukcje te zostały stworzone specjalnie z myślą o overclockerach oraz innych wymagających użytkownikach. Architektura zasilania Power4 oraz system chłodzenia Twin Frozr III, złożony z 2 wentylatorów skonstruowanych w technologii propeller blade, gwarantują stabilność układów oraz utrzymanie odpowiednio niskiej temperatury pracy. W rezultacie karty można podkręcić do niespotykanych dotąd wartości, przełamując z łatwością barierę 1GHz na N580GTX Lightning.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Karty graficzne MSI N580GTX/R6970 Lightning, tak jak pozostałe modele z tej serii, zostały wyposażone w system zasilania o nazwie Power4 oraz komponenty klasy militarnej. Dodatkowo, moduł zasilania PWM jest dwukrotnie większy niż w poprzednich wersjach, a co za tym idzie, zapewnia dwukrotnie efektywniejsze zasilanie sekcji GPU. Oprócz tego, istnieje odrębny moduł zasilający pamięć, podłączony za pomocą 8-mio pinowego gniazda. Zastosowane kondensatory rozdzielcze typu Proadlizer współgrające z najlepszym na rynku MOSFETem o nazwie CopperMOS, gwarantują doskonałą stabilność.

Karty graficzne MSI N580GTX/R6970 Lightning zostały wyposażone w autorskie oprogramowanie służące do podkręcania o nazwie Afterburner V2.1.0. Narzędzie to Poza standardową regulacją częstotliwości rdzenia oraz zegara pamięci, oferuje również możliwość zmiany napięcia zasilającego procesor karty graficznej, pamięci oraz PLL(VDDCI). Pozwala to na uwolnienie potencjału karty graficznej, która będzie aż o 30% mocniejsza, niż referencyjne konstrukcje high-endowe.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Podzespoły
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

279 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

339 zł Więcej...