60 milionów obiektywów NIKKOR

dodano: 2011-04-06 12:48 | aktualizacja: 2011-04-06 14:49
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: Nikon

60 milionów obiektywów NIKKOR - Nikon Nikon wyprodukował 60-milionowy obiektyw NIKKOR. Ten przełomowy wynik stanowi kulminację ponad 50-letniego zaangażowania firmy Nikon w dostarczanie najlepszych rozwiązań zarówno profesjonalnym fotografom jak i amatorom. Tylko w ciągu ostatnich siedmiu miesięcy wyprodukowanych zostało pięć milionów obiektywów NIKKOR, po tym jak w sierpniu 2010 r. ich całkowita produkcja osiągnęła pułap 55 milionów.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Od tego czasu Nikon w dalszym ciągu rozszerzał ofertę produktową poprzez wprowadzenie na rynek sześciu nowych modeli NIKKOR dla lustrzanek zarówno do formatów matryc FX, jak i DX. Ich popularność wśród szerokiego grona fotografujących sprawiła, że produkcja przekroczyła oczekiwania.
 
AF-S NIKKOR 28-300 mm f/3,5-5,6G ED VR (wprowadzony na rynek we wrześniu 2010 r.)

 
Zoom o bardzo dużym zakresie dającym powiększenie około 10,7x. Obejmuje zakres długości ogniskowych od szerokokątnej 28 mm do teleobiektywu 300 mm; wyposażony w najnowszy system redukcji drgań VR II, który zapewnia stabilizację obrazu odpowiadającą w przybliżeniu używaniu czasów otwarcia migawki krótszych o 4 stopnie EV. Obiektyw ten jest kompatybilny z lustrzankami FX.
 
AF-S NIKKOR 85 mm f/1,4G (wprowadzony na rynek we wrześniu 2010 r.)
 

Bardzo jasny krótki teleobiektyw stałoogniskowy, który oferuje przyjemne cechy rozmycia obrazu, jak również najwyższą rozdzielczość, wraz z portretową długością ogniskowej 85 mm i maksymalnym otwarciu przysłony f/1,4. Obiektyw ten jest kompatybilny z formatem FX.
 
AF-S DX NIKKOR 55-300 mm f/4,5-5,6G ED VR (wprowadzony na rynek we wrześniu 2010 r.)
 

Długoogniskowy zoom o powiększeniu około 5,5x, obejmujący zakres ogniskowych od 55 do 300 mm; wyposażony w najnowszy system redukcji drgań VR II, jak również elementy obiektywu o wysokim współczynniku załamania (HRI). Obiektyw ten jest kompatybilny z formatem DX.
 
AF-S NIKKOR 24-120 mm f/4G ED VR (wprowadzony na rynek we wrześniu 2010 r.)
 
Pięciokrotny standardowy zoom o stałej maksymalnej przysłonie wynoszącej f/4 w całym zakresie, w którym zastosowana została powłoka nanokrystaliszna. Obiektyw wyposażony jest w najnowszy system redukcji drgań firmy Nikon VR II i jest kompatybilny z formatem FX.
 
AF-S NIKKOR 200 mm f/2G ED VR II (wprowadzony na rynek w październiku 2010 r.)

 
Jasny teleobiektyw o stałej ogniskowej wynoszącej 200 mm i maksymalnym otwarciu przysłony wynoszącym f/2, wyposażony w najnowszy system redukcji drgań VR II i powłokę nanokrystaliczną. Obiektyw przeznaczony do formatu FX.
 
AF-S NIKKOR 35 mm f/1,4G (wprowadzony na rynek w listopadzie 2010 r.)
 

Bardzo jasny obiektyw szerokokątny, który przedstawia najwyższą jakość obrazu przy maksymalnym otwarciu przysłony wynoszącym f/1,4. W obiektywie tym zastosowana została powłoka nanokrystaliczna i silnik Nikon Silent Wave Motor (SWM). Obiektyw jest kompatybilny z formatem FX.
 
Historia obiektywów NIKKOR sięga 1959 r., kiedy to Nikon (wtedy Nippon Kogaku K.K.) wprowadził na rynek swoją pierwszą lustrzankę - Nikon F. W tym samym czasie firma wprowadziła na rynek również pierwsze wymienne obiektywy NIKKOR do lustrzanek marki Nikon, między innymi NIKKOR-S Auto 5 cm f/2. W obecnej ofercie firmy znajduje się ponad sześćdziesiąt obiektywów NIKKOR, m.in. typu „rybie oko", szerokokątne, superteleobiektywy, obiektywy do makrofotografii czy też z korekcją perspektywy (PC-E).
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Aparaty i kamery
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

SAT Kurier - 8-10/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 8-10/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

289 zł Więcej...