Zestaw do nagrywania filmów lustrzanką cyfrową

dodano: 2011-04-05 13:39 | aktualizacja: 2011-04-05 16:30
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: Nikon

Mikrofon ME-1 Nikon Firma Nikon wprowadza pierwszy zewnętrzny mikrofon stereo — ME-1. Ten kierunkowy mikrofon zwiększa jakość filmów nagrywanych przez lustrzanki cyfrowe firmy Nikon, rejestrując krystalicznie czysty dźwięk pozbawiony niechcianych szumów pracującego aparatu. Stanowi on niezbędne uzupełnienie zestawu każdego wielbiciela wideofotografii, który od tej pory ma możliwość nagrywania filmów ze ścieżką dźwiękową równie wysokiej jakości, co zapis wideo.
 
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wyższa jakość dźwięku nagrywanego lustrzankami cyfrowymi
 

Zaangażowanie firmy Nikon w rozwój uniwersalnego nagrywania filmów zaowocowało opracowaniem mikrofonu ME-1. Rejestrowany przez niego dźwięk stereofoniczny odznacza się profesjonalną jakością w różnorodnych sytuacjach, dzięki czemu D-Movie — ceniona funkcja nagrywania filmów firmy Nikon — charakteryzuje się jeszcze większym zaawansowaniem. ME-1 stanowi atrakcyjną alternatywę dla wbudowanego mikrofonu aparatu.

Zurab Kiknadze, kierownik produktu w dziale obiektywów, akcesoriów i oprogramowania firmy Nikon Europe, powiedział: - Mikrofon ME-1 jest doskonałym uzupełnieniem stale rozwijającego się systemu nagrywania filmów wysokiej jakości firmy Nikon. Zarówno profesjonaliści, jak i entuzjaści mają od teraz możliwość nagrywania dźwięku na niezwykle zaawansowanym poziomie, dzięki czemu ich filmy zyskają siłę wyrazu.
 
Krystalicznie czysty dźwięk stereofoniczny
 
Mikrofon ME-1, stworzony z myślą o użytkownikach lustrzanek cyfrowych, został wyposażony w mechanizm redukcji drgań, który eliminuje niechciany szum operacyjny pochodzący z autofokusa. Jako mikrofon kierunkowy, ME-1 umożliwia nagrywanie dźwięku z precyzyjnie wybranego przez użytkownika miejsca. Zakłócenia spowodowane przez zewnętrzne dźwięki można zniwelować za pomocą osłony znajdującej się w zestawie, a dzięki przyciskowi filtra górnoprzepustowego użytkownik ma kontrolę nad szumami o niskiej częstotliwości. Czułość mikrofonu na panujące w danej chwili warunki dźwiękowe można również dostosować w menu aparatu.

Mikrofon ME-1 jest zasilany przez aparat fotograficzny i można go łatwo zamontować na gorącej stopce. Jego przemyślana i ergonomiczna konstrukcja pozwala na wygodne fotografowanie z ręki. Krótki korpus umożliwia łatwy dostęp do wizjera, a poręczna blokada kabla zapobiega jego zaplątaniu.

Mikrofon ME-1 może być używany ze wszystkimi lustrzankami cyfrowymi firmy Nikon wyposażonymi w złącze 3,5 mm do mikrofonów zewnętrznych. Dostępny jest z gąbką tłumiącą oraz futerałem.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Aparaty i kamery
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

529 zł Więcej...