NX11 i 5 obiektywów z systemem i-Function

dodano: 2011-03-25 13:38 | aktualizacja: 2011-03-25 13:44
autor: Anita Dąbek | źródło: Samsung

NX11 NX10 spotkał się z pozytywnymi recenzjami ekspertów i bardzo dobrymi ocenami ze strony użytkowników. Aparat NX11 jest jego ulepszoną wersją. Podobnie jak poprzednik, jest to tak zwany systemowy aparat kompaktowy – urządzenie łączące w sobie małe wymiary i wagę aparatu kompaktowego z zaawansowaną technologią spotykaną w lustrzankach, jaką jest na przykład wymienna optyka i duża matryca. Zmianie uległ kształt obudowy – teraz aparat lepiej leży w dłoni, co ma znaczący wpływ na komfort fotografowania i – co za tym idzie – efekt finalny.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Maksymalne wykorzystanie potencjału aparatów z serii NX umożliwi pięć nowych obiektywów z systemem i-Function, który zdecydowanie ułatwia i przyspiesza wykonanie zdjęcia. Umiejscowiony na obiektywie przycisk i-Function umożliwia szybki dostęp do ustawień ręcznych, a pierścień ostrości pozwala zmieniać poszczególne parametry. Dzięki temu możemy sprawnie i szybko przełączać się między ustawieniami czasu naświetlania, przysłony, korekty ekspozycji, balansu bieli i czułości ISO.

W nowej serii znalazł się obiektyw long zoom Samsung 18-200 mm. Model ten wyposażono w tryby, które pozwalają na nagrywanie wysokiej jakości materiałów filmowych. Nowy obiektyw ma również szybki i cichy autofocus – zastosowano w nim Samsung Voice Coil Motor (VCM), technologię, dzięki której na nagranych filmach nie będzie słychać dźwięku auto-focusa. Obiektyw posiada także optyczną stabilizację obrazu (OIS).

Samsung przedstawił też lekki, kompaktowy, ultraszerokokątny obiektyw 16 mm F2.4 typu pancake. Jego jasna przysłona pozwala uchwycić szerszy kadr nawet w słabym świetle oraz osiągnąć małą głębię ostrości. Nowy obiektyw, dzięki niewielkim rozmiarom i eleganckiemu wyglądowi, idealnie pasuje do stylowych aparatów serii NX, a szeroki kąt jest doskonały do fotografowania krajobrazów czy ujęć z głębszą perspektywą.

Dzięki ultradźwiękowemu napędowi (SSA – Super Sonic Activator), nowy Samsung Macro 60 mm, dysponuje szybkim i cichym autofocusem, posiada również optyczną stabilizację obrazu. Bardziej zaawansowanych użytkowników na pewno ucieszy możliwość ręcznego dostrojenia ostrości, dzięki opcji FTM (Full-Time Manual Focus).

W ofercie pojawił się również bardzo jasny obiektyw portretowy 85 mm F1.4, przeznaczony dla profesjonalistów. Obiektyw ten, podobnie jak Samsung 60mm Macro, posiada ultradźwiękowy napęd (SSA) oraz możliwość ręcznego wyostrzania, dając fotografom większą kontrolę nad ich preferowanymi ustawieniami.

Samsung 16-80 mm to uniwersalny, zaawansowany obiektyw dedykowany zarówno kręceniu filmów, jak i robieniu zdjęć. Podobnie jak 18-200mm, 16-80mm ma szybki, cichy autofocus, optyczną stabilizację obrazu oraz Voice Coil Motor (VCM).

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Aparaty i kamery
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

209 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

529 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...