Układy graficzne NVIDIA Quadro 2000D

dodano: 2011-03-15 10:53 | aktualizacja: 2011-03-15 15:04
autor: Anita Dąbek | źródło: NVIDIA

NVIDIA Quadro 2000D Firma NVIDIA wprowadziła do swojej oferty nowe układy graficzne NVIDIA Quadro 2000D, przeznaczone do wykorzystania w profesjonalnych systemach wizualizacji medycznych. Nowe karty powiększają tym samym rodzinę profesjonalnych układów graficznych Quadro, zbudowanych w oparciu o architekturę NVIDIA Fermi. Quadro 2000D gwarantują wyświetlanie obrazu w bardzo wysokiej rozdzielczości w aplikacjach wspierających diagnostykę w szpitalach, klinikach i innych środowiskach wymagających najwyższej jakości obrazu w celu zapewnienia skutecznej i precyzyjnej diagnostyki.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Karty NVIDIA Quadro 2000D wyposażono w dwa złącza DVI, za pośrednictwem których do wyświetlaczy przesyłany jest obraz o barzo wysokiej rozdzielczości (do 10 megapikseli), wymagany do precyzyjnej diagnostyki. Quadro 2000D wyświetlają obraz w 10- i 12-bitowej skali szarości, co pozwala na wykrycie nawet najbardziej subtelnych różnic tonalnych w wyśwetlanych obrazach. Karty obsługują również standard DICOM, umożliwiający jednolitą i precyzyjną kalibrację monitorów.

- Staramy się projektować jak najlepsze systemy do wizualizacji diagnostycznej w medycynie i właśnie dlatego od wielu lat wykorzystujemy układy graficzne Quadro wraz z naszymi wyświetlaczami Dome - powiedział Peter M Steven z NDS Surgical Imaging. - Dzięki nowym Quadro 2000D i ich obsłudze 10-bitowej skali szarości możemy w pełni wykorzystać możliwości naszych monitorów.

Inną funkcją wyróżniającą Quadro 2000D jest technologia NVIDIA Mosaic, pozwalająca na rozciągnięcie wywietlanego obrazu na wiele monitorów, bez poświęcania wydajności. Jedna stacja roboczna z czterema kartami Quadro 2000D może wyświetlać obraz nawet na 8 monitorach. Technologia NVIDIA SLI Multi-OS pozwala z kolei na jednoczesne wyświetlanie obrazu z systemów Windows i/lub Linux, działających na tej samej stacji roboczej.

Dzięki technologiom NVIDIA 3D Vision oraz 3D Vision Pro, karty Quadro 2000D potrafią wyświetlać bogate i realistyczne obrazy trójwymiarowe.

- Technologie firmy NVIDIA w połączeniu z naszym systemem trójwymiarowego USG pozwala diagnostykom na uzyskanie niezwykle szczegółowych, trójwymiarowych obrazów płodu podczas badań prenatalnych - mówi Barbara Del Prince z Siemens Healthcare. - 3D Vision pozwala nam na uzyskanie realistycznych wizualizacji, natomiast karty NVIDIA Quadro 2000D zapewniają najwyższą wydajność, jakość i skalowalność.

- Stacje robocze Agfa HealthCare IMPAX EE PACS wyposażone w karty Quadro 2000D łączą w sobie najwyższą wydajność przetwarzania obrazu, szeroki zakres wyświetlanych odcieni szarości, tak niezmiernie ważną w diagnostyce medycznej oraz zgodność z ogromną liczbą wyświetlaczy - powiedział Dr. Frank Unglauben z Agfa HealthCare. - Połączenie tych technologii pozwoli lekarzom i radiologom na znaczne zwiększenie skuteczności i precyzji ich diagnoz.

Zaprojektowane i wyprodukowane przez NVIDIA zgodnie z najwyższymi standardami jakości. Profesjonalne karty graficzne zostały zaprojektowane i wyprodukowane przez firmę NVIDIA tak, aby zapewniać najwyższy poziom niezawodności, wydajności, kompatybilności oraz stabilności w profesjonalnych zastosowaniach.

Dostępność i ceny

Karty NVIDIA Quadro 2000D otrzymały certyfikat zgodności i są dostępne wraz ze stacjami roboczymi HP Z800, Z600 oraz Z400, a także Dell Precision T7500, T5500, T3500 oraz R5400 (w USA), za pośrednictwem programu Dell Software & Peripherals (S&P).

Quadro 2000D dostępne są u autoryzowanych dystrybutorów: PNY Technologies w USA i Europie, ELSA w Japonii oraz Leadtek w rejonie Azji i Pacyfiku. Sugerowana cena detaliczna netto wynosi 429 euro (ok. 1700 zł).
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Podzespoły
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...