Układy graficzne NVIDIA Quadro 2000D

dodano: 2011-03-15 10:53 | aktualizacja: 2011-03-15 15:04
autor: Anita Dąbek | źródło: NVIDIA

NVIDIA Quadro 2000D Firma NVIDIA wprowadziła do swojej oferty nowe układy graficzne NVIDIA Quadro 2000D, przeznaczone do wykorzystania w profesjonalnych systemach wizualizacji medycznych. Nowe karty powiększają tym samym rodzinę profesjonalnych układów graficznych Quadro, zbudowanych w oparciu o architekturę NVIDIA Fermi. Quadro 2000D gwarantują wyświetlanie obrazu w bardzo wysokiej rozdzielczości w aplikacjach wspierających diagnostykę w szpitalach, klinikach i innych środowiskach wymagających najwyższej jakości obrazu w celu zapewnienia skutecznej i precyzyjnej diagnostyki.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Karty NVIDIA Quadro 2000D wyposażono w dwa złącza DVI, za pośrednictwem których do wyświetlaczy przesyłany jest obraz o barzo wysokiej rozdzielczości (do 10 megapikseli), wymagany do precyzyjnej diagnostyki. Quadro 2000D wyświetlają obraz w 10- i 12-bitowej skali szarości, co pozwala na wykrycie nawet najbardziej subtelnych różnic tonalnych w wyśwetlanych obrazach. Karty obsługują również standard DICOM, umożliwiający jednolitą i precyzyjną kalibrację monitorów.

- Staramy się projektować jak najlepsze systemy do wizualizacji diagnostycznej w medycynie i właśnie dlatego od wielu lat wykorzystujemy układy graficzne Quadro wraz z naszymi wyświetlaczami Dome - powiedział Peter M Steven z NDS Surgical Imaging. - Dzięki nowym Quadro 2000D i ich obsłudze 10-bitowej skali szarości możemy w pełni wykorzystać możliwości naszych monitorów.

Inną funkcją wyróżniającą Quadro 2000D jest technologia NVIDIA Mosaic, pozwalająca na rozciągnięcie wywietlanego obrazu na wiele monitorów, bez poświęcania wydajności. Jedna stacja roboczna z czterema kartami Quadro 2000D może wyświetlać obraz nawet na 8 monitorach. Technologia NVIDIA SLI Multi-OS pozwala z kolei na jednoczesne wyświetlanie obrazu z systemów Windows i/lub Linux, działających na tej samej stacji roboczej.

Dzięki technologiom NVIDIA 3D Vision oraz 3D Vision Pro, karty Quadro 2000D potrafią wyświetlać bogate i realistyczne obrazy trójwymiarowe.

- Technologie firmy NVIDIA w połączeniu z naszym systemem trójwymiarowego USG pozwala diagnostykom na uzyskanie niezwykle szczegółowych, trójwymiarowych obrazów płodu podczas badań prenatalnych - mówi Barbara Del Prince z Siemens Healthcare. - 3D Vision pozwala nam na uzyskanie realistycznych wizualizacji, natomiast karty NVIDIA Quadro 2000D zapewniają najwyższą wydajność, jakość i skalowalność.

- Stacje robocze Agfa HealthCare IMPAX EE PACS wyposażone w karty Quadro 2000D łączą w sobie najwyższą wydajność przetwarzania obrazu, szeroki zakres wyświetlanych odcieni szarości, tak niezmiernie ważną w diagnostyce medycznej oraz zgodność z ogromną liczbą wyświetlaczy - powiedział Dr. Frank Unglauben z Agfa HealthCare. - Połączenie tych technologii pozwoli lekarzom i radiologom na znaczne zwiększenie skuteczności i precyzji ich diagnoz.

Zaprojektowane i wyprodukowane przez NVIDIA zgodnie z najwyższymi standardami jakości. Profesjonalne karty graficzne zostały zaprojektowane i wyprodukowane przez firmę NVIDIA tak, aby zapewniać najwyższy poziom niezawodności, wydajności, kompatybilności oraz stabilności w profesjonalnych zastosowaniach.

Dostępność i ceny

Karty NVIDIA Quadro 2000D otrzymały certyfikat zgodności i są dostępne wraz ze stacjami roboczymi HP Z800, Z600 oraz Z400, a także Dell Precision T7500, T5500, T3500 oraz R5400 (w USA), za pośrednictwem programu Dell Software & Peripherals (S&P).

Quadro 2000D dostępne są u autoryzowanych dystrybutorów: PNY Technologies w USA i Europie, ELSA w Japonii oraz Leadtek w rejonie Azji i Pacyfiku. Sugerowana cena detaliczna netto wynosi 429 euro (ok. 1700 zł).
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Podzespoły
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...