BenQ MX613ST – duży obraz w małych salach

dodano: 2011-03-07 17:48 | aktualizacja: 2011-03-08 15:51
autor: Karol Czechowicki | źródło: BenQ

 BenQ MX613ST Krótkoogniskowy projektor XGA jasność 2.800 ANSI lumenów, kontrast 5000:1, złącza HDMI, komponent, głośnik 10W. Funkcje USB Reader i USB Display umożliwiają wyświetlanie filmów i zdjęć z nośnika USB. Gotowy do projekcji 3D. Dodatkowy moduł Wi-Fi umożliwia bezprzewodową transmisję obrazu z komputera do projektora.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
BenQ wprowadza na polski rynek nowy model uniwersalnego, krótkoogniskowego projektora XGA dla szerokiego grona odbiorców domowych oraz małych i średnich firm.

BenQ MX613ST korzysta z technologii DLP, ma podstawową rozdzielczość XGA (1024x768), może jednak współpracować z urządzeniami zewnętrznymi o innej rozdzielczości - full HD, a nawet do maksymalnej rozdzielczości UXGA (1600x1200) pikseli. Jest on w pełni kompatybilny ze standardem HDTV: 480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p. Standardowo obraz ma proporcje 4:3, a maksymalna przekątna obrazu na ekranie to 300 cali (750 cm). Kontrast obrazu 5.000:1, przy jasności 2.800 ANSI lumenów.

Zastosowanie technologii BrilliantColor Texas Instruments pozwala uzyskać lepszą jakość prezentacji o jasności zwiększonej o 50% przy lepszym odwzorowaniu średnich tonów kolorów, szczególnie dobrze jest to zauważalne przy odtwarzaniu filmów oraz wyświetlaniu zdjęć. Funkcja 3D Color Management pozwala na niezależną zmianę parametrów kolorów: żółtego, zielonego, niebieskiego, czerwonego, fioletowego, w zakresie nasycenia, intensywności barwy, itp, dając użytkownikowi bardzo szeroki zakres możliwości ingerencji w kolorystykę wyświetlanego na ekranie obrazu.

Dzięki wysokiej jasności wyświetlanego obrazu, projektor pozwala na prezentację bez zaciemniania pomieszczenia. Jednocześnie zestaw łatwych w użyciu funkcji takich jak np. ustawienia parametrów dla konkretnych aplikacji i zastosowań, pozwala na natychmiastową optymalizację jasności, nasycenie kolorów i kontrastu, wysoką wydajność np. w wykorzystaniu do gier komputerowych.
Modele z krótkoogniskowym obiektywem rozwiązują istotny problem – wyświetlania obrazu dużego formatu w pomieszczeniach lub krótkim dystansie między projektorem a ekranem.
Projektor doskonale współpracuje z interaktywnymi tablicami – nauczyciel czy prelegent nie jest oślepiany w czasie prowadzenia zajęć, a jego cień nie zasłania ekranu.USB Display
Wbudowany czytnik pamięci USB i funkcja USB Display umożliwiają używanie projektora bez podłączania do komputera – obraz wyświetlany jest bezpośrednio z nośnika pamięci podłączonego do gniazda USB.

Bezprzewodowa komunikacja z komputerem - opcja
Po zakupieniu dodatkowego modułu Wi-Fi, wielkości pendriva uzyskujemy możliwość bezprzewodowej transmisji obrazu z komputera do projektora. Pozwala to uniknąć plątaniny kabli, a co ważniejsze możliwość ustawienia komputera w dowolnym miejscu sali, a nie w pobliżu komputera.

Projektor dostępny w Polsce od lutego br. w sugerowanej cenie detalicznej: 2.329 zł (z VAT). Gwarancja 36 miesięcy w systemie door-to-door, (12 miesięcy lub 2.000h na lampę).
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Projektory
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

LNB Octo Fuba DEK 817 LTE

Markowy konwerter 8-wyjściowy Fuba to najwyższej jakości urządzenia tego typu...

265 zł Więcej...