Najmniejszy lumix od Panasonica w sprzedaży

dodano: 2011-03-03 10:24 | aktualizacja: 2011-03-07 17:18
autor: Karol Czechowicki | źródło: Panasonic

Panasonic LUMIX DMC-GF2 Polski oddział firmy Panasonic wprowadził dziś do sprzedaży najmniejszy i najlżejszy aparat należący do rodziny Lumix G - DMC-GF2. Choć wyróżnia się niezwykle kompaktową budową i łatwością obsługi, to jednocześnie stawia nacisk na wysoką jakość zdjęć i filmów Full HD.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowy Lumix DMC-GF2 to najmniejszy i najlżejszy na świecie aparat z wymienną optyką. Jest o ok. 19% mniejszy i o ok. 7% lżejszy w porównaniu do DMC-GF1. Aparat został wyposażony w szybką matrycę Live MOS o rozdzielczości 12,1 megapiksela i wydajny mikroprocesor Venus Engine FHD, dzięki czemu oferuje wysoką jakość obrazu nie tylko w trybie fotograficznym, ale także podczas nagrywania filmów, których rozdzielczość podniesiono do Full HD 1920 x 1080 przy 60i (NTSC) / 50i (PAL) w formacie AVCHD. DMC-GF2 ma wbudowaną lampę błyskową z nowym mechanizmem otwierania, który zapobiega powstawaniu efektu winietowania, jaki wywoływany jest przez małą odległość lampy od wymiennego obiektywu.

Dzięki zastosowaniu sterowania dotykowego oraz nowego graficznego interfejsu użytkownika, zaprojektowanego dla modelu DMC-GF2, obsługa aparatu jest niezwykle prosta dla użytkowników o każdym poziomie zaawansowania. Wystarczy dotknąć fotografowany obiekt na dużym ekranie LCD o rozdzielczości 460 tys. punktów, aby natychmiast go wyostrzyć i ewentualnie zwolnić migawkę. Użytkownik może też dopasować dotykowe menu Touch Q, aby były w nim tylko często używane funkcje. W połączeniu z prostymi przyciskami, w tym wydzielonymi przyciskami do nagrywania filmów i włączania trybu iA (Intelligent Auto), całość pozwala na absolutnie intuicyjną i wygodną obsługę aparatu. Obudowa jest wykonana z aluminium, aby podkreślić wrażenie wysokiej jakości. Uchwyt zaprojektowano w taki sposób, aby zapewniał pewne trzymanie nawet pomimo niewielkich rozmiarów aparatu. Kieszonkowy DMC-GF2 jest dostępny w kolorze czarnym, srebrnym, białym, czerwonym i różowym, oferując użytkownikom zaskakującą przyjemność fotografowania.

Sugerowana cena detaliczna modelu Panasonic Lumix DMC-GF2 z obiektywem LUMIX G VARIO 14-45 mm (F3.5-5.6) w Polsce to 2699 zł, a z obiektywem LUMIX G 14 mm / F2,5 ASPH 2999 zł.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Aparaty i kamery
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...