Nowy projektor Acer U5200

dodano: 2011-01-21 10:10 | aktualizacja: 2011-01-24 17:58
autor: Anita Dąbek | źródło: Acer

Acer Nowy projektor Acer U5200 został zaprojektowany z myślą o potrzebach placówek edukacyjnych, które chcą wprowadzić nowe i atrakcyjne metody nauczania. Dlatego jest łatwy w obsłudze, przez co pozwala nauczycielom skupić się na prowadzeniu lekcji. Wprowadzając nowy model projektora, firma Acer kontynuuje wspomaganie nauczycieli w doskonaleniu procesu nauczania poprzez dostarczanie innowacyjnych i uniwersalnych rozwiązańProsimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Aby ułatwić stworzenie atrakcyjnego środowiska nauczania, w nowym projektorze Acer U5200 zastosowano te funkcje i rozwiązania, które są najważniejsze w szkołach, takie jak sterowanie poprzez sieć LAN, wyświetlanie obrazu z urządzeń podłączonych do portu USB, czy system optyczny przystosowany do projekcji z małej odległości.

Z myślą o potrzebach sektora edukacyjnego, w projektorze U5200 zastosowano system optyczny ze zwierciadłami, umożliwiający wyświetlanie dużego obrazu nawet przy bardzo małych odległościach od ekranu. Gdy odległość od ekranu wynosi tylko 13 cm, przekątna ostrego i precyzyjnego obrazu może wynosić nawet 195,6 cm (77 cali). Rozwiązanie to przekłada się na liczne korzyści. Gdy projektor znajduje się tak blisko ekranu, nie pojawiają się cienie a wiązka światła z obiektywu nie oślepia osoby prowadzącej prezentację. Ponadto, można wówczas lepiej wykorzystać przestrzeń oraz wyświetlać duży obraz nawet w małych pomieszczeniach. W rezultacie projektor U5200 zapewnia najwyższy poziom komfortu widzów w różnorodnych sytuacjach oraz idealnie nadaje się do zastosowań w edukacji.

Projektor Acer U5200 jest też wyposażony w zestaw funkcji do zarządzania sieciowego. W rzeczy samej, jest w pełni zgodny z systemem sieciowym Crestron, umożliwiającym sterowanie projektorem poprzez sieć LAN. Rozwiązanie to pozwala między innymi na monitorowanie urządzenia, zdalne włączanie/wyłączanie (w tym ze sterowaniem czasowym), zdalne zarządzanie projekcją, sterowanie kilkoma projektorami, wyświetlanie informacji alarmowych, komunikowanie się z administratorem systemu, przesyłanie ostrzeżeń pocztą elektroniczną, itp. Ponadto, funkcja Remote Desktop umożliwia zdalny dostęp do każdego komputera z uruchomionym programem Acer eProjection i podłączonego do projektora poprzez sieć LAN. Dzięki niej, po podłączeniu klawiatury i myszy projektor umożliwia korzystanie z komputera znajdującego się w innym pomieszczeniu.

W projektorze zastosowano też liczne rozwiązania zapewniające dużą uniwersalność. Łatwy do skonfigurowania, opcjonalny adapter USB-Wi-Fi pozwala na bezprzewodowe wyświetlanie prezentacji i filmów, a także zdalne sterowanie projekcją. Funkcja MobiShow umożliwia natomiast wyświetlanie dowolnych treści, filmów lub prezentacji programu Power Point ze smartfonów lub palmtopów wyposażonych w łącze Wi-Fi.

Dzięki funkcji USB Slide Show można wyświetlać zdjęcia lub pokazy slajdów bezpośrednio z pamięci USB, bez użycia komputera. Ponadto, cicha praca zapewnia dobrą słyszalność dźwięku zarówno podczas prezentacji, jak i rozrywki.

Projektor Acer U5200 może też przekształcić każdą lekcję we wspaniałe widowisko 3D. Wyświetlanie trójwymiarowego obrazu jest możliwe dzięki technologii DLP 3D Ready, która wykorzystując dużą częstotliwość odświeżania (120 Hz) zamienia płaską ścianę w przestrzenny ekran. To nieskomplikowane rozwiązanie otwiera praktycznie nieograniczone możliwości uczenia się: poznawanie przestrzennych szczegółów budowy ludzkiego ciała lub wszechświata, zwiedzanie słynnych stanowisk archeologicznych – to zaledwie kilka propozycji...

W celu zapewnienia najwyższej jakości obrazu zastosowano technologie zwiększające dokładność odwzorowania barw oraz ostrość. Projektor U5200 jest wyposażony w technologię poprawiającą kolory Acer ColorBoost II+, w skład której wchodzi 6-segmentowe zoptymalizowane koło barwne, wydajny procesor obrazu oraz udoskonalone sterowanie lampą. Dzięki niej uzyskuje się bardziej naturalne i zrównoważone odcienie. Ponadto, funkcja Acer eView Management automatycznie dostosowuje jasność odpowiednio do rodzaju obrazu.

Z biegiem czasu, jakość kolorów wyświetlanych przez projektor może ulegać pogorszeniu, wskutek czego obraz nabiera żółtego lub zielonego zabarwienia. W celu zapewnienia niezmiennej jakości obrazu nawet po długim okresie eksploatacji, w projektorach Acer są obecnie stosowane technologie ColorSafe II oraz DLP, a także wyjątkowa funkcja kompensowania kolorów w układzie optycznym. Dzięki temu odwzorowanie barw praktycznie nie pogarsza się z biegiem czasu.

Dwa porty HDMI umożliwiają łatwe podłączanie najnowszych urządzeń cyfrowych zapewniając najwyższą jakość obrazu o dużej rozdzielczości. Udoskonalona lampa zapewniająca jasność nawet 2500 lumenów ANSI, współczynnik kontrastu 4200:1 oraz podstawowa rozdzielczość XGA pozwalają na uzyskanie zupełnie nowego poziomu jasności, ostrości oraz jakości barw.

Dzięki funkcji kompensacji barwy ekranu, projektor może wierne odwzorować odcienie nawet wtedy, gdy obraz jest wyświetlany na kolorowych ścianach. Wystarczy, że w menu OSD użytkownik wybierze kolor ściany, a projektor inteligentnie dostosuje zabarwienie wyświetlanego obrazu. Dzięki korekcji zniekształcenia trapezowego w pionie, aż o 40°, można łatwo zniwelować zniekształcenia spowodowane skierowaniem projektora w górę lub w dół i uzyskać prostokątny obraz niezależnie od miejsca, w którym stoi projektor. Oprócz tego, wkładana od góry lampa może być łatwo wymieniana przez użytkowników nawet wtedy, gdy projektor U5200 jest zamontowany na suficie.

Lampa o trwałości nawet 5000 godzin przyczynia się do obniżenia kosztów eksploatacji, gwarantując długoterminową, niezawodną pracę projektora. Wydłużona trwałość oraz stabilna jakość obrazu przyczyniają się do obniżenia kosztów eksploatacji, a tym samym są źródłem znacznych oszczędności. Ponadto, innowacyjny układ DLP pozwolił na skonstruowanie projektora pozbawionego filtrów, co przekłada się na jeszcze większe obniżenie kosztów konserwacji i użytkowania.

Oprócz tego, projektor U5200 jest wyposażony w funkcję zarządzania energią Acer EcoProjection, która zmniejsza o 80% pobór mocy w trybie gotowości. Gdy przez 5 minut na wejściu nie ma sygnału wideo, projektor automatycznie przełącza się w tryb ECO, w którym pobór mocy jest mniejszy o 20%. Następnie, jeśli sygnał nie pojawi się w ciągu określonego czasu, projektor automatycznie wyłącza się. Funkcja Acer EcoProjection współpracuje też z programem narzędziowym Acer ePower Management umożliwiającym konfigurowanie ustawień oszczędzania energii.

Aby ułatwić użytkowanie, projektory Acer są wyposażone w technologię Empowering Technology, w skład której wchodzą funkcje ułatwiające konfigurowanie ustawień, wyświetlanie obrazu oraz kontrolowanie tempa prezentacji. Dzięki nim, użytkownik może efektywnie prowadzić pokaz koncentrując się na przekazywanych informacjach.

Projektor U5200 jest objęty 5-letnią gwarancją na układ DLP oraz roczną gwarancją na lampę bez limitu godzin.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Projektory
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

329 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6944 PRO dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

449 zł Więcej...

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...