Panasonic: nowe kamery HD 1MOS – HDC-TM90 oraz HDC-SD90

dodano: 2011-01-12 14:29 | aktualizacja: 2011-01-12 17:38
autor: Karol Czechowicki | źródło: Panasonic

panasonic-HDC-TM90.jpg Panasonic przedstawił nowe kamery HD 1MOSmodele HDC-TM90 oraz HDC-SD90 posiadają szerokokątny obiektyw 28 mm, inteligentny zoom oraz hybrydowy system stabilizacji obrazu, dzięki czemu zapewniają wyrazisty obraz bez rozmyć w trybie szerokokątnym i na zbliżeniach.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nagrywanie szerokokątnym obiektywem 28 mm i inteligentnym zoomem 40x

Kamery HDC-TM90/SD90 mają niewielkie obudowy, ale dają bogate możliwości filmowania dzięki szerokokątnemu obiektywowi 28 mm i trybowi teleobiektywu z inteligentnym zoomem 40x. Obiektyw szerokokątny 28 mm jest szczególnie wygodny przy filmowaniu we wnętrzach i w ciasnej przestrzeni. Umożliwia on filmowanie z małej odległości i zmieszczenie w kadrze zarówno obiektu, jak i obszaru otaczającego. Obiektyw rejestruje doskonałe obrazy szerokich krajobrazów i pozwala zmieścić w kadrze duże grupy ludzi, jest więc uniwersalnym narzędziem przydatnym w wielu różnych sytuacjach.

Funkcja inteligentny zoom wykorzystuje układ LSI z procesorem obrazu Crystal Engine PRO. Jest to technologia bardzo wysokiej rozdzielczości, która pozwala osiągnąć zoom 40x, a więc znacznie przekraczający zakres zoomu optycznego 21x. Umożliwia to znaczne powiększenie odległych obiektów i uzyskiwanie ich dynamicznych obrazów wypełniających całą ramkę.Nagrywanie w trybie 1080/50p (progresywne, Full HD 1920 x 1080, 50 klatek na sekundę

Przy nagrywaniu w trybie 1080/50p (progresywnym, Full HD 1920×1080, 50 klatek na sekundę) zapisuje się w przybliżeniu dwukrotnie więcej informacji niż w trybie 1080i (z przeplotem), co daje znakomitą jakość obrazu, lepszą nawet od konwencjonalnych obrazów Full HD. Tryb ten minimalizuje powidoki i migotanie powodowane przez ruch obiektu oraz daje wyraźne obrazy nasycone szczegółami. Odtwarza także naturalne kolory, nawet przy słabym oświetleniu. Nagrywanie w tym trybie daje niezwykle piękny obraz z najdrobniejszymi szczegółami.

Filmowanie trójwymiarowe za pomocą obiektywu konwersyjnego 3D

W 2010 r. firma Panasonic wprowadziła na rynek pierwsze na świecie kamery 3D dla użytkowników indywidualnych. W tym roku, oprócz wprowadzenia nowych kamer 3D 3MOS, wprowadza również modele 3D 1MOS. Aby rejestrować obraz trójwymiarowy, wystarczy podłączyć do kamery obiektyw konwersyjny 3D. Teraz realistyczne obrazy 3D, podobne do oglądanych dzięki technologii 3D firmy Panasonic w hollywoodzkich filmach, można łatwo nagrywać samodzielnie i przeglądać w domu. Nowe modele, w których zostały zastosowane technologie telewizyjne firmy Panasonic, pozwalają użytkownikom łatwo tworzyć własne filmy 3D, co dotychczas mogli robić tylko profesjonalni producenci.

Format AVCHD umożliwia odtwarzanie za pomocą telewizora VIERA i odtwarzacza/nagrywarki Blu-ray DiscTM firmy Panasonic oraz łatwe edytowanie i zapisywanie edytowanych materiałów na nośniku DVD lub Blu-ray Disc.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Aparaty i kamery
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

699 zł Więcej...