Samsung: zewnętrzne dyski twarde USB 3.0

dodano: 2011-01-11 17:27 | aktualizacja: 2011-01-11 17:44
autor: Anita Dąbek | źródło: Samsung

Dysk USB 3.0 Samsung Samsung Electronics rozszerza swoją ofertę o trzy nowe rodziny zewnętrznych twardych dysków przeznaczonych do indywidualne użytku. Nowe modele dysków, wyposażone w szybki interfejs SuperSpeed USB 3.0, oferują transfer danych z prędkością do 5 Gb na sekundę. Dzięki temu przegranie filmu w wysokiej rozdzielczości, zajmującego pojemność 25 GB, potrwa zaledwie cztery minuty.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowe przenośne dyski twarde Samsung o średnicy 2,5 cala oferują do 1 terabajta (TB) pojemności w kompaktowej, wygodnej obudowie inspirowanej skandynawskim minimalizmem. Matowe wykończenie powierzchni dysków – dostępnych w barwnych odcieniach czerni, beżu, szarości i pomarańczy – maskuje wszelkie zarysowania i odciski palców.

Nowa seria premium przenośnych dysków również oferuje do 1 TB pojemności, ale dodatkowo wyposażona jest w pakiet łatwego w obsłudze oprogramowania służącego do zabezpieczania danych. Automatycznie wykonuje ono kopie zarówno nowoutworzonych, jak i zmienianych plików. Za pośrednictwem programu SecretZone na dysku tworzy się bezpieczna, wirtualna strefa, a dane szyfrowane za pomocą programu SafetyKey udostępniane są wyłącznie po podaniu poprawnego hasła. Nowe dyski z tej serii wyróżniają się elegancką, błyszczącą obudową w trzech wariantach kolorystycznych: czarnym, szafirowym i koralowym.

Dla obu serii nowych dysków firma Samsung udostępni sprzedawaną oddzielnie stację dokującą, która pozwoli na wygodne podłączenie napędów do komputerów PC oraz umożliwi współdzielenie danych.

Nowością w ofercie firmy Samsung będą również duże, zewnętrzne dyski do komputerów stacjonarnych oferujące 1, 1,5 oraz 2 TB pojemności. Wzornictwem przypominają dyski przenośne, a swój elegancki, subtelny wygląd zawdzięczają zaokrąglonym krawędziom. Dodatkowo, wyposażone są w umiejscowione na przednim panelu diody LED, które wskazują bieżący status pracy urządzenia. Dyski z tej serii  dostępne będą w dwóch kolorach: czarnym i beżowym.

Wszystkie nowe dyski pojawią się w sprzedaży w kwietniu 2011 roku.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Podzespoły
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

529 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...