Gigabyte - płyty główne z układami Sandy Bridge

dodano: 2011-01-11 15:40 | aktualizacja: 2011-01-11 16:50
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: Gigabyte

GIGABYTE GA-P67A-UD7 Gigabyte przedstawił szeroką ofertę płyt głównych przeznaczonych do współpracy z układami Sandy Bridge. GIGABYTE GA-P67A-UD7 to najwyżej pozycjonowana płyta z nowej serii. Została wyposażona w pełen zestaw funkcji zapewniających wydajność: 4 złącza PCI-Express x16 ze wsparciem dla CrossFireX oraz Nvidia 3-Way SLI, 10 złączy SATA i 18 złączy USB, z których 10 to szybkie USB 3.0.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Oprócz tego została ona wyposażona w 2-gigabitowe karty sieciowe oraz przydatną zaawansowanym użytkownikom rozbudowaną w tym modelu sekcja zasilania - aż 24 fazy. Gwarantuje ona stabilną pracę wysokiej klasy procesorów nawet przy ich ekstremalnym obciążeniu. Na GA-P67A-UD7 nie zabrakło także systemu chłodzenia. Dodatkowymi atutami dla osób podkręcających fabryczne ustawienia płyty będą: wyświetlacz kodów POST oraz przyciski: Power, Reset i Clear CMOS.

Osoby, które od płyty oczekują nie tylko wydajności, ale także zwracają uwagę na cenę, z pewnością zainteresuje platforma z nieco niższego segmentu - GA-P67A-UD5. Główne różnice w porównaniu z pierwszym z opisywanych modeli to 20 fazowa sekcja zasilania oraz dwa złącza PCI-Express x16. Na laminacie znajdziemy także 8 złączy SATA i 18 złączy USB, w tym 8x USB 3.0. Z myślą o użytkownikach zamierzających podnieść nominalne ustawienia płyty, na PCB zainstalowano przyciski Power, Reset i Clear CMOS.

Obie wymienione płyty główne wspierają technologie, z których słynie Gigabyte: Ultra Durable 3 z podwójną ilością miedzi wewnątrz PCB obniża temperaturę i zwiększa stabilność pracy platformy, 3x USB Power poprawia kompatybilność portów USB z zewnętrznymi urządzeniami USB o dużym zapotrzebowaniu energetycznym, a technologia On/Off Charge pozwala na szybkie ładowanie iPodów, iPhonów i iPadów ,także przy wyłączonym komputerze. Z kolei opatentowany przez GIGABYTE DualBIOS zapewnia podwójną sprzętową ochronę przed uszkodzeniami BIOS'u.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Podzespoły
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 8-10/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 8-10/2023

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...