Rodzina procesorów Intel Core drugiej generacji

dodano: 2011-01-05 20:22 | aktualizacja: 2011-01-11 16:50
autor: Karol Czechowicki | źródło: Intel

Intel Firma Intel wprowadza drugą generację rodziny procesorów Intel Core. Intel ujawnił szereg ekscytujących i zaskakujących nowych funkcji i usług, a także kilka unikalnych umów. Dzięki grafice zintegrowanej z procesorem w jednym układzie, zapewniają one całkowicie nowe wrażenia wizualne. W ciągu najbliższego roku najwięksi producenci OEM z całego świata powinni przedstawić ponad 500 modeli komputerów stacjonarnych i laptopów.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowe funkcje to m.in.: Intel Insider, Intel Quick Sync Video, a także nowa wersja nagradzanego już wcześniej rozwiązania Intel Wireless Display (WiDi), które w obecnej wersji dodaje obsługę trybu 1080p HD oraz ochronę zawartości. Pozwoli to przesyłać materiały klasy premium w rozdzielczości HD z ekranu laptopa do telewizora.

- Nowa, druga generacja procesorów Intel Core przynosi większy skok pod względem wydajności obliczeniowej i potencjału niż jakakolwiek starsza generacja – powiedział Mooly Eden, wiceprezes i dyrektor generalny, PC Client Group, Intel. - Wbudowane możliwości wizualne, jakie przynoszą te nowe układy, są zadziwiające. W połączeniu z lepiej dopasowującą się wydajnością, cechy te zrewolucjonizują obcowanie z komputerami PC w sposób, który każdy użytkownik natychmiast dostrzeże i doceni, w postaci znacznie bardziej inteligentnej wydajności.

Rodzina procesorów Intel Core drugiej generacji to pierwsza „dostrzegalnie inteligentna” mikroarchitektura, łącząca w jednym układzie technologie wizualne i grafikę 3D oraz najlepsze pod względem wydajności mikroprocesory. Każdy wykonany w technologii 32 nanometrów procesor ma nowoopracowaną, zintegrowaną grafikę Intel HD Graphics. Pozwala to uzyskać wyraźny wzrost wydajności graficznej w porównaniu do układów graficznych starszej generacji, zarówno w przetwarzaniu mediów HD, jak i podczas grania w popularne gry. Nowe układy podnoszą wydajność a jednocześnie zapewniają znakomity czas pracy na baterii, pozwalając na budowę mniejszych, bardziej innowacyjnych systemów.

Wbudowana w procesor obsługa grafiki koncentruje się na obszarach, w których skupia się dziś aktywność większości ludzi: wideo w wysokiej rozdzielczości (HD), zdjęcia, granie w popularne gry, wielozadaniowość i aktywność towarzyska w sieci, a także multimedia. Ulepszone technologie wizualne, takie jak grafika nowej generacji Intel HD, są wbudowane w każdy procesor Intel Core drugiej generacji. Z perspektywy konsumentów, oznacza to zdecydowanie lepszy komfort korzystania z komputerów, w tym lepsze zarządzanie energią, wyższą wydajność i znakomity czas pracy na akumulatorach.

Kolejnym unikalnym elementem wpływającym na wrażenia wizualne, jaki został wbudowany w procesory z rodziny Intel Core drugiej generacji, jest Intel Quick Sync Video. Jest to zintegrowana akceleracja sprzętowa, która pozwala skończyć z czekaniem podczas edycji i udostępniania nagrań wideo. Zapewnia niesamowitą wydajność, dzięki której zadania trwające dawniej godzinami teraz zabierają co najwyżej kilka minut. Dzięki temu klienci mogą edytować, konwertować i udostępniać nagrania znajomym i rodzinie szybciej niż kiedykolwiek. Intel szacuje, że dzięki Intel Quick Sync użytkownicy komputerów PC będą mogli w ciągu zaledwie 16 sekund skonwertować 4-minutowy film HD do obejrzenia na iPodzieii.

Procesory Core i3, i5 i i7 są także wyposażone w ulepszoną technologię Intel Turbo Boost 2.0. Funkcja ta automatycznie przełącza zasoby rdzenia procesora i zintegrowanej z nim grafiki, aby zwiększyć wydajność. W ten sposób użytkownicy zyskują natychmiastowy wzrost mocy obliczeniowej w sytuacji, gdy jest on niezbędny.

Inne, nowe funkcje układu to m.in. Intel Advanced Vector Extensions (AVX), Intel InTru 3-D oraz Intel Clear Video Technology HD. Intel InTru 3-D pozwala na odtwarzanie immersyjnego, stereoskopowego obrazu 3D na telewizorach HDTV 3D lub monitorach przez złącze HDMI 1.4. Dzięki temu akcja filmu niemal wydostaje się poza ekran. Intel AVX zwiększa wydajność w wymagających aplikacjach wizualnych, np. do przetwarzania audio, a także podczas profesjonalnej edycji wideo, takiej jak łączenie ze sobą wielu zdjęć. Intel Clear Video poprawia jakość wizualną oraz wierność kolorów podczas odtwarzania wideo. Zapewnia to spektakularne wrażenia na ekranie.

Z procesorami drugiej generacji Intel Core można zapoznać się również na stronie producenta
.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Podzespoły
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

329 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...