LCD 3D od Panasonic

dodano: 2011-01-10 14:27 | aktualizacja: 2011-01-10 14:33
autor: Anita Dąbek | źródło: Panasonic

Panasonic LED 3D Firma Panasonic Corporation opracowała 32- i 37-calowe panele LCD IPS Alpha z podświetleniem LED, które oferują największą w branży szybkość skanowania (2 ms), aby zapewnić wysoką jakość obrazu 3D w wysokiej rozdzielczości Full HD. Firma planuje wprowadzić wiosną na rynek telewizory VIERA Full HD 3D z nowymi panelami IPS Alpha. Nowe telewizory 3D LCD były prezentowane na targach 2011 International CES, które zakończyły się wczoraj w Las Vegas.



Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Panele IPS Alpha firmy Panasonic zdobyły światowe uznanie jako doskonałe panele LCD, które łączą cechy energooszczędności z najkrótszym w branży czasem reakcji. Panasonic zastosował w nich swoją unikatową, transmisyjną technologię IPS-pro, która charakteryzuje się szerokim kątem widzenia i wysokim stopniem przepuszczania światła.

Jeśli chodzi o tryb 3D, odtwarzanie obrazów Full HD 3D wymaga ekranu, który potrafi szybko przetwarzać ogromną ilość informacji, ponad dwa razy szybciej niż zwykłe ekrany Full HD, ponieważ obrazy trzeba wyświetlać naprzemiennie dla lewego i prawego oka, aby stworzyć wrażenie trójwymiarowości. Co więcej, wyświetlanie obrazów 3D, które spełniałyby standardy jakości firmy Panasonic i dorównywały tym, które można uzyskać na panelach plazmowym, wymaga ograniczenia przesłuchu (nakładania się obrazów) w panelach LCD.

Aby uporać się z tymi wyzwaniami i zmaksymalizować zalety paneli IPS Alpha, Panasonic dokonał znacznych zmian w całym procesie wytwarzania paneli, od struktury do kluczowych materiałów. Ponadto dzięki nowo opracowanej technologii Advanced Pre-Charged Driving, która zapewnia największe w branży tempo skanowania (2 ms), udało się uzyskać szybkość wyświetlania dwukrotnie większą, niż w przypadku poprzednich modeli. W rezultacie Panasonic stworzył panele LCD, które niemal całkowicie eliminują przesłuch i oferują jednolity, czarny obraz o szerokiej gradacji, podobnie jak panele plazmowe. Panele LCD mają też pełną rozdzielczość filmową, co zapewnia lepszą reprodukcję obrazu nawet w trybie 2D. Ograniczenie przesłuchu w połączeniu z głęboką czernią przekłada się na klarowny obraz Full HD 3D o doskonałym kontraście i wysokiej jakości, porównywalny z tym, jaki oferują panele PDP.  

W tym roku finansowym, obserwując rozwój rynku telewizorów 3D w Japonii, Europie i Stanach Zjednoczonych oraz rosnącą popularność produktów 3D w krajach rozwijających się, Panasonic wprowadził do sprzedaży swoje telewizory 3D w 80 krajach na całym świecie. Oczekuje się, że w 2012 r. globalny popyt wzrośnie do 40 milionów sztuk ze względu na coraz większą ilość dostępnej treści 3D (według badań niezależnej firmy).



Popyt na ekrany 3D ma rosnąć nie tylko ze względu na potrzeby konsumentów, ale również na zwiększone zainteresowanie zastosowaniami telewizyjnymi, korporacyjnymi, komercyjnymi i medycznymi.

W 2010 r. Panasonic wprowadził do globalnej sprzedaży swoje plazmowe telewizory Full HD 3D, ponieważ panele PDP uważa się za urządzenia doskonale nadające się do odtwarzania obrazów 3D ze względu na takie cechy, jak duży rozmiar, wysoka jakość obrazu i krótki czas reakcji. Plazmowe telewizory Panasonic Full HD 3D zdobyły duże uznanie w wielu sektorach, m.in. otrzymały nagrodę  im. Charlesa Wheatstone’a od International 3D Society.

Poprzez opracowanie nowych paneli 3D IPS Alpha LCD, które pozwolą dodać modele średniej wielkości do linii telewizorów VIERA 3D, Panasonic nadal rozwija rynek telewizji 3D i spełnia zróżnicowane potrzeby klientów na całym świecie, łącznie z klientami biznesowymi.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii 3D
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...