Sony: nowe zestawy kina domowego z odtwarzaczami Blu-ray Disc

dodano: 2011-01-07 16:18 | aktualizacja: 2011-01-07 16:48
autor: Anita Dąbek | źródło: Sony

sony Możliwości strumieniowego przesyłania muzyki i filmów z Internetu i innych źródeł powodują, że odtwarzacz Blu-ray Disc szybko staje się centralnym elementem w domowym zestawie rozrywkowym. W roku 2011 możliwości wykorzystania Internetu jeszcze się powiększą. Technologia BRAVIA Internet Video zapewnia dostęp do coraz większej liczby kanałów i serwisów, dzięki czemu coraz łatwiej jest znaleźć interesujący film.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Możliwe jest między innymi przeglądanie popularnych serwisów z filmami, takich jak YouTube i DailyMotion, jak również oglądanie w serwisie BBC iPlayer przeoczonych programów telewizyjnych. Dzięki przeglądarce Opera, można wyświetlać na telewizorze ulubione strony www i przeszukiwać Internet.*
 
Dostęp do prowadzonych przez Sony serwisów Qriocity i Music Unlimited oznacza możliwość wypożyczenia zarówno klasycznych filmów, jak i najnowszych produkcji z Hollywood, oraz poznania milionów utworów muzycznych — wszystko za pośrednictwem zestawu z odtwarzaczem Blu ray Disc.

Intensywne wrażenia 3D
Większość nowych odtwarzaczy Blu-ray Disc i wszystkie nowe zestawy kina domowego z Blu-ray są przystosowane do odtwarzania materiałów 3D. Rok 2011 przyniesie kolejne premiery filmów 3D, więc odtwarzacz Blu-ray Disc 3D, taki jak BDP-S480, idealnie sprawdzi się jako źródło fascynującego, trójwymiarowego obrazu we własnych czterech ścianach.

Gama produktów do kina domowego na rok 2011 zawiera także szereg innowacyjnych technologii audio, dzięki którym filmy i sport dostarczą jeszcze większych emocji. Zestaw kina domowego BDV-E380 umożliwia słuchanie dźwięku przestrzennego 3D, a funkcja automatycznej kalibracji głośników pozwala uzyskać zniewalający dźwięk 3D praktycznie w dowolnym miejscu pomieszczenia.

W nowym sprzęcie nie zabrakło oczywiście niepowtarzalnych cech odtwarzaczy Blu-ray Sony: szczegółowego obrazu Full HD przy odtwarzaniu filmów 2D i należących do najkrótszych na rynku czasów uruchamiania.

Bez kabli
Odtwarzacze Blu-ray Disc takie jak BDP-S580 mogą łączyć się z Internetem lub domową siecią przez Wi-Fi, bez użycia plączących się kabli.

Inne modele Blu-ray Disc, na przykład BDP-S380, są przystosowane do współpracy z sieciami bezprzewodowymi. W takim przypadku, aby korzystać z zalet łączności bezprzewodowej, wystarczy po prostu podłączyć oferowany oddzielnie adapter USB Wi-Fi.

Zestawy kina domowego BDV-E780W i BDV-E980W są wyposażone nie tylko w technologię Wi-Fi, ale i w bezprzewodowe tylne głośniki, dzięki czemu reprodukcja dźwięku przestrzennego nie musi się wiązać z układaniem na podłodze brzydko wyglądających kabli.

Więcej możliwości łączenia urządzeń
Nowa gama oferowanych przez Sony odtwarzaczy Blu-ray i produktów do kina domowego jeszcze bardziej ułatwia łączenie domowych urządzeń.

Zestawy kina domowego z odtwarzaczem Blu-ray Disc mają obecnie po dwa wejścia HDMI, dzięki czemu bez kłopotu można do nich podłączyć konsolę do gier bądź przystawkę STB. Odtwarzacze Blu-ray Disc mają także po dwa porty USB, co znakomicie ułatwia podłączenie twardego dysku, pamięci USB, a w przypadku modeli BDP-S380 i BDP-S480 także adaptera Wi-Fi.

Dzięki bezpłatnym aplikacjom, telefony iPhone i telefony z systemem Android mogą pełnić rolę pilota zmieniającego ustawienia w odtwarzaczu Blu-ray, klawiatury służącej do wpisywania adresów czy narzędzia ułatwiającego wyszukanie żądanego materiału.

Przy wyszukiwaniu filmów w Internecie można skorzystać z funkcji Cross Search technologii BRAVIA Internet Video, która pozwala na równoległe przeszukiwanie różnych źródeł. Alternatywę stanowi wyszukiwanie odpowiednich informacji w serwisie Twitter lub w Wikipedii. Funkcja wyszukiwania filmu zapewnia z kolei szybki i prosty dostęp do bazy danych Gracenote, zawierającej informacje o praktycznie każdym oglądanym filmie.

Zestawy kina domowego na rok 2011 mają również ulepszone doki do iPodów, telefonów iPhone i odtwarzaczy WALKMAN. Ułatwia to udostępnianie ulubionych nagrań, filmów i zdjęć pozostałym domownikom.

Nowe pojmowanie domowego zestawu rozrywkowego
Nowe odtwarzacze Blu-ray Disc na rok 2011 zapewniają jeszcze większy wybór źródeł domowej rozrywki — mówi Joss Kaldenberg, Business Manager w Sony Europe. — Odtwarzacze Blu-ray Disc szybko stają się miejscem koncentracji wszystkich domowych multimediów, od materiałów z Internetu przeznaczonych do wyświetlenia na telewizorze do muzyki i filmów transmitowanych do wszystkich zakątków mieszkania.

A znakomite brzmienie naszych nowych zestawów kina domowego sprawia, że muzyka, sport i filmy 3D w domowym salonie nabierają nowego wyrazu.

* - nie jest obsługiwane wyświetlanie osadzonych filmów i muzyki
1 - Dostępność serwisu w zależności od kraju.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kino domowe
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 brązowa

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

619 zł Więcej...

DJI Mavic Air 2 Fly More Combo

Mavic Air 2 to następca lubianego Mavic Air z poprawioną...

5 190 zł Więcej...