Kino domowe z dźwiękiem 3D od LG

dodano: 2011-01-05 15:55 | aktualizacja: 2011-01-05 17:37
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: LG

LG HX996TS mini.jpg LG Electronics zaprezentowała HX996TS, pierwszy zestaw kina domowego, który oferuje prawdziwy dźwięk 3D. Dzięki nowatorskiemu podejściu do emisji dźwięku model HX996TS zapewnia doskonałą ścieżkę dźwiękową podczas oglądania trójwymiarowych filmów.



Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Zwolennicy rozrywki domowej zyskują coraz więcej możliwości oglądania telewizji i filmów w 3D, ale jak dotąd dźwięk pozostawał ściśle związany z dwoma wymiarami — powiedział Havis Kwon, prezes i dyrektor generalny działu LG Home Entertainment.

- Wraz z modelem HX996TS uczyniliśmy duży krok naprzód w dziedzinie systemów audio. Widzowie mogą teraz zagłębić się w każdym szczególe ścieżki dźwiękowej, która jest tak samo wciągająca, jak najlepsze filmy trójwymiarowe - dodaje Havis Kwon.

Wyjątkowa jakość dźwięku zestawu HX996TS jest możliwa do uzyskania dzięki trzem kluczowym innowacjom. Pierwszym elementem jest technologia Vertical 3D Effect Channel, której działanie polega na emitowaniu dźwięku przez górną część czterech głośników satelitarnych w systemie HX996TS. W rezultacie pole dźwięku zostaje rozszerzone aż do sufitu. Powstające w ten sposób fale dźwiękowe wypełniają przestrzeń nad głowami widzów, tworząc złudzenie, że znajdują się oni w samym środku akcji rozgrywającej się na ekranie.

Drugim elementem zapewniającym trójwymiarowy dźwięk jest zastosowany w modelu HX996TS podwójny układ subwooferów. Zamiast konwencjonalnego, pojedynczego subwoofera zainstalowano układ zawierający dwa takie głośniki po przeciwnych stronach telewizora. Zapewniają one wypełniające cały pokój, niskotonowe tło, tworząc niezwykle realistyczną ścieżkę dźwiękową.



Trzecim elementem jest technologia Cinema Dome Effect, która udoskonala trójwymiarowy dźwięk za pomocą stworzonego przez LG algorytmu DSP. Dzięki takiemu rozwiązaniu algorytm DSP umożliwia także analizę poszczególnych kanałów audio w czasie rzeczywistym, co gwarantuje bezproblemowe „śledzenie” dźwięku. W rezultacie powstaje pole dźwiękowe rozszerzone w górę i do tyłu. Dzięki temu widzowie mają uczucie, że są otoczeni dźwiękiem ze wszystkich stron.

Konstrukcja systemu HX996TS to głośniki paraboliczne umieszczone na solidnych, szerokich podstawach. Całość jest elegancka oraz pomaga uzyskać bogatszy i potężniejszy dźwięk. Dodatkowo stylowe, błyszczące wykończenie dolnej części podstaw w trójwymiarowym, cieniowanym niebieskim kolorze zapewnia wielowymiarowy wygląd głośnika.

Dane techniczne zestawu HX996TS
  • Vertical 3D Effect Channel
  • Cinema Dome Effect
  • Tryb 3D: 7.2-kanałowy / moc wyjściowa 1280 W
  • Tryb 2D: 5.2-kanałowy / moc wyjściowa 1100 W
  • Dwa Subwoofery
  • Głośniki zapewniające dźwięk 3D (górny zestaw)
  • Technologia 3D DSP
  • Real Cinema Ambience
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Kino domowe
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 101mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 101mm

250 zł Więcej...

Moduł DeltaCam DUO

Najnowszy uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM DUO REV 2.0 Deltacrypt CI ...

539 zł Więcej...