Wielkoekranowe telewizory 3D bez okularów - prezentacja

dodano: 2011-01-05 13:19 | aktualizacja: 2011-01-05 16:36
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: Toshiba

toshiba Toshiba zaprezentowała wielkoekranowe telewizory 3D nie wymagające okularów. Jako pierwsza firma na świecie zapowiada wprowadzenie do sprzedaży telewizorów 3D nie wymagających okularów, które dysponują przekątnymi ekranu powyżej 40" (102 cm).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Firma ogłosiła gotowość wprowadzenia na rynek telewizorów 3D z ekranami o przekątnych ponad 40'' (102 cm), które do uzyskania efektu trójwymiarowości nie wymagają okularów. W Europie pierwsze wielkoekranowe telewizory 3D nie wymagające okularów pojawią się w roku finansowym 2011 (kwiecień 2011 - marzec 2012). Aby udowodnić technologiczną gotowość do wprowadzenia tych przełomowych produktów Toshiba zaprezentowała na targach CES prototypowe modele o dużych przekątnych ekranu - pierwszy na świecie model o przekątnej 65" (165 cm) i nieco mniejszy telewizor 56" (142cm).


- Od grudnia 2010 kiedy to do sprzedaży w Japonii trafiły pierwsze telewizory 3D nie wymagające okularów (przekątne 12 i 20") Toshiba udowadnia, że jest gotowa do masowej produkcji i sprzedaży telewizorów 3D nowej generacji - mówi Sascha Lange, kierownik marketingu produktów wideo Toshiba Europe. - Teraz przyszedł czas na kolejny krok. Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie w 2011 roku w Europie telewizorów 3D nie wymagających okularów, które odpowiedzą na potrzeby klientów z Europy, co oznacza, że będą wyposażone w ekrany o przekątnych 40" (102 cm) i większe - dodał Lange.W kolejnych miesiącach Toshiba sprawdzi potrzeby europejskich konsumentów i wtedy zostanie podjęta decyzja jakie przekątne ekranu są przez widzów najbardziej pożądane. - Konkretne wielkości przekątnych ekranu i szczegóły dotyczące specyfikacji technicznych europejskich modeli telewizorów 3D nie wymagających okularów nie zostały jeszcze zatwierdzone - dodaje Sascha Lange.

Opracowanie pierwszych na świecie telewizorów 3D nie wymagających okularów nie byłoby możliwe bez zaawansowanej wiedzy technologicznej inżynierów Toshiby nie tylko na polu tworzenia wyświetlaczy, lecz również zaawansowanych algorytmów programowych. Kluczowe było również opracowanie układów obliczeniowych dysponujących potężną wydajnością, pozwalającą na uzyskanie dziewięciu różnych perspektyw (paralaksy) każdej klatki obrazu 2D, która przez mózg widza odbierana jest jako obraz trójwymiarowy. Telewizory przeznaczone na rynek europejski wyposażone zostaną w procesory Toshiba CEVO-Engine.

Zaprezentowane na targach CES w Las Vegas prototypy telewizorów 3D nie wymagających okularów dysponują ekranami o przekątnych 56" (142 cm) i 65" (165 cm). Wyposażono je w panel LCD podświetlany diodami LED o rozdzielczości 4096 x 2160 pikseli (4k2k). Technologia Toshiby wykorzystuje zintegrowany system wizyjny, który jednocześnie wysyła na ekran LCD kilka obrazów o różnej paralaksie kontrolując i optymalizując emisję światła i kierunek prezentacji obrazów tak aby były widoczne pod szerokim kątem. Widz, nawet poruszając głową podczas oglądania telewizji nie zauważy spadku jakości obrazu 3D.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 3D
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

279 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...