Niezwykle smukły odtwarzacz Sony WALKMAN S750

dodano: 2010-09-15 10:33 | aktualizacja: 2010-09-20 17:06
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: Sony

sony walkan s750 mini.JPG Najmłodsze dziecko ze słynnej rodziny odtwarzaczy WALKMAN kusi i zadziwia fantastycznym dźwiękiem, smukłą sylwetką i luksusowym wykończeniem z aluminium. Stylowo wyglądający, kolorowy WALKMAN wideo MP3 S750 umożliwia odtwarzanie muzyki, filmów i podcastów. Ma zaledwie 7,2 mm grubości, dzięki czemu jest wygodny w noszeniu.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
WALKMAN S750
Luksusowy, metaliczny wygląd urządzenia idzie w parze z bogatym, satysfakcjonującym dźwiękiem. Wysokiej jakości, pionowe słuchawki douszne EX gwarantują świetny dźwięk, a cyfrowy system osłabiania hałasów eliminuje do 98% odgłosów z zewnątrz. Dostarczona przejściówka pozwala na podłączenie urządzenia do pokładowego systemu rozrywkowego i korzystanie z zalet cyfrowego systemu osłabiania hałasów WALKMAN również na pokładzie samolotu.

W odtwarzaczu S750 zastosowano szereg firmowych technologii Sony Clear Audio. Pomagają one w pełnym wykorzystaniu posiadanej kolekcji nagrań. Technologie Clear Bass i Clear Stereo uzupełnia system DSEE (Digital Sound Enhancement Engine), który przywraca wysokie częstotliwości zanikające podczas kompresji plików muzycznych.

Kolejnym atutem odtwarzacza WALKMAN S750 jest niezwykła łatwość, z jaką użytkownik może korzystać z posiadanego zbioru nagrań. Dostarczane oprogramowanie Content Transfer upraszcza przesyłanie do odtwarzacza plików muzycznych z Eksploratora Windows lub biblioteki iTunes (oprócz plików DRM), pozwalając na użycie intuicyjnej techniki „zaznacz i wklej”.

System Windows zatroszczy się nawet o konwersję przechowywanych na twardym dysku plików z filmami DivX i AVCHD do formatu obsługiwanego przez odtwarzacz.Jasny, wyraźny ekran LCD 5,1 cm (2") znakomicie nadaje się do wyświetlania filmów, zdjęć lub okładek albumów i pozwala na ich oglądanie w szerokim zakresie kątów. Po raz pierwszy w historii rodziny WALKMAN zastosowany wyświetlacz jest oparty na technologii TruBlack. Technologia ta osłabia niepożądane refleksy światła i tym samym zwiększa kontrast, zarówno w pomieszczeniach jak i w plenerze. Aby spersonalizować odtwarzacz, można wskazać ulubione zdjęcie, które będzie wyświetlane jako tapeta w głównym menu. Do wyboru jest ponadto 9 fabrycznie zaprogramowanych tapet.

Chcesz dopasować muzykę do swojego nastroju? Unikatowa technologia Sony SensMe przeprowadzi analizę posiadanych nagrań i automatycznie podzieli je na 10 kanałów tematycznych. Później wystarczy po prostu wybrać kanał dostosowany do klimatu chwili, od melancholii do zastrzyku energii.

Odtwarzacz WALKMAN S750 otwiera przed miłośnikami muzyki szereg fascynujących możliwości rozrywkowych. Funkcja Lyrics Sync wyświetla na ekranie tekst odtwarzanego utworu. Tryb Karaoke automatycznie wycisza głos wykonawcy utworu, dzięki czemu użytkownik może wyraźnie usłyszeć swoje własne wykonanie. W razie problemu z zaśpiewaniem najwyższych lub najniższych dźwięków można skorzystać z funkcji transpozycji, która zmieni tonację utworu bez zmiany szybkości odtwarzania. Używając oferowanego oddzielnie przewodu wyjściowego A/V, można nawet podłączyć odtwarzacz do dowolnego telewizora – i zaprosić znajomych na prywatny wieczór karaoke.

Odtwarzacz WALKMAN S750 pomoże w opanowaniu trudnych fraz wszystkim uczącym się języków obcych. Funkcja nauki języka powtarza bowiem w pętli, w zwolnionym tempie wybrany fragment nagrania, bez zmiany wysokości dźwięku i bez szkody dla czystości brzmienia.

Nic ciekawego w telewizji? Wobec tego można skorzystać z oferowanego oddzielnie przewodu wyjściowego A/V, podłączyć odtwarzacz S750 do telewizora i oglądać filmy na dużym ekranie, w rozdzielczości 720 x 480.

Po naładowaniu akumulator odtwarzacza wystarcza do 50 godzin odtwarzania muzyki lub do 10 godzin odtwarzania filmów.

Odpoczywając w domu, do reprodukcji dźwięku z odtwarzacza można wykorzystać stylowy dok z głośnikami RDP-NWD300, oferowany (opcjonalnie) w dwóch wersjach kolorystycznych, czarnej i białej. Dok zapewnia czysty, pełny dźwięk stereo, ładuje akumulator odtwarzacza i jest dostarczany w komplecie z pilotem. Często podróżującym można z kolei polecić nowy model RDP-NWR100 – nieduży, odporny na zachlapanie wodą dok głośnikami, który wygląda i brzmi świetnie na brzegu basenu, w radosne dni spędzane na powietrzu, a nawet w łazience.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Odtwarzacze multimedialne
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...