Philips: OLED zasilany z gniazdka elektrycznego

dodano: 2010-09-14 10:54 | aktualizacja: 2010-09-15 12:41
autor: Paulina Nietrzpiel/Anita Dąbek | źródło: Philips

Philips Logo Naukowcy z Philips Research opracowali pierwszy moduł organicznej diody elektroluminescencyjnej (OLED), który może być zasilany bezpośrednio z głównej sieci elektrycznej. Prototyp otwiera drzwi do systemów OLED, które można bezpośrednio podłączyć do standardowego gniazdka elektrycznego bez potrzeby przestrzennego układu zarządzania energią. Zmniejszy to zestawienie materiałów i uprości konstrukcję oprawy dla przyszłych systemów OLED, na rynku masowych zastosowań oświetleniowych.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
OLED oferuje zupełnie nową wizję oświetlenia. Wysoka jasność w kompaktowym kształcie to jego cechy charakterystyczne. Konsumenci zaczynają je bardzo doceniać, zwłaszcza, kiedy porównują je do tradycyjnych źródeł światła. Diody OLED są więc niezwykle atrakcyjnym rozwiązaniem dla ogólnego oświetlenia.

Jednak do tej pory, cechą fizycznych OLED było to, że musiały one być zasilane przez źródła prądu stałego (DC) o niskim napięciu. Nowy moduł OLED zasilany prądem zmiennym (AC) opracowany przez Philips Research, może być podłączony bezpośrednio do gniazdka na ścianie. Jest to zdecydowany krok w kierunku przełomu ewolucji OLED.

Nowa technika może przynieść również wiele korzyści dla producentów opraw oświetleniowych. Ponieważ zmniejsza ona liczbę składników w gotowym systemie, co sprawia, że montaż jest znacznie prostszy, a w efekcie poprawia niezawodność produktu końcowego. Ponadto zwiększa swobodę projektowania i rozszerza zakres potencjalnych zastosowań OLED.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii OLED
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

TechniSat DigitRadio 10 IR DAB+ WiFi radio Internetowe

Cyfrowe radio DAB+, radio Internetowe oraz radio analogowe UKF/FM od...

529 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo - następca najbardziej udanych odbiorników satelitarnych producenta...

329 zł Więcej...

DJI Mavic Air 2 Fly More Combo

Mavic Air 2 to następca lubianego Mavic Air z poprawioną...

5 190 zł Więcej...