Potężny ekran OLED od Mitsubishi Electric

dodano: 2010-09-13 16:07 | aktualizacja: 2010-09-13 16:31
autor: Anita Dąbek | źródło: Mitsubishi

Mitshubishi Electric Mitsubishi Electric Corporation wprowadzi na rynek Diamond Vision OLED, pierwszy na świecie system wyświetlania od 100 cali, który używa organicznej diody elektroluminescencyjnej (OLED) jako źródła światła. Sprzedaż na całym świecie rozpocznie się już 21 września 2010 roku.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Diamond Vision OLED, przeznaczony do użytku wewnątrz pomieszczeń, zapewnia płynne, żywe obrazy przy użyciu nowo opracowanych przez Mitsubishi Electric technologii sterowania wideo. Ekran oferuje szeroki poziomy i pionowy kąt widzenia około 80 stopni i maksymalną jasność 1 200 cd/m kw. oraz dwa razy większy kontrast w porównaniu do produktów LED, dzięki czemu nadaje się do instalacji na obszarach stosunkowo jasno oświetlonych, takich jak obiekty handlowe, dworce i lotniska.

Stworzony poprzez połączenie wielu standardowych modułów mających 384 mm wysokości i szerokości każdy, o masie 8 kg, Vision Diamond OLED jest skalowalny i może być elastycznie formowany do określonej wielkości i kształtu, nawet z w zaokrąglone powierzchnie. Grubość ekranu 99 mm pozwala na montaż na ograniczonej przestrzeni, takiej jak wąskie ścieżki.

Produktu OLED, opracowany wspólnie przez Mitsubishi Electric i Tohoku Pioneer Corporation, tworzy światło w procesie elektroluminescencji. Każdy piksel składa się z anody i katody oddzielonych cienką, organiczną membraną.

Diamond Vision OLED Mitsubishi Electric zostanie zaprezentowany na stoisku firmy na CEATEC JAPAN 2010, które mają odbyć się w dniach 5-9 października w Makuhari Messe w Chiba w Japonii.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii OLED
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

49 zł Więcej...

Mini PC Android Di-Way X96 Air 8K

DI-WAY AND-X-96 Air to urządzenie - player 8K UHD, który ...

249 zł Więcej...