Premiera plazm Panasonic VIERA serii GT

dodano: 2010-09-10 11:54 | aktualizacja: 2010-09-10 15:01
autor: Anita Dąbek | źródło: Panasonic

Panasonic Viera Panasonic wprowadza do sprzedaży w Polsce nową linię plazmowych telewizorów VIERA Full HD 3D. Pierwszym modelem serii GT20 jaki trafi na polskie półki sklepowe jest Panasonic VIERA TX-P42GT20, który oprócz szeregu najbardziej zawansowanych technologii udoskonalających obraz posiada także dostępu do wybranych serwisów internetowych za pośrednictwem aplikacji VIERA Cast, w tym do obszernej biblioteki aplikacji internetowej ipla.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Firma Panasonic pokazała wspaniałe możliwości jakie daje wykorzystanie technologii 3D Full HD już prawie rok temu. Po debiucie na początku roku niezwykle udanej, przeznaczonej dla najbardziej wymagających klientów serii VT, zamierza podbić serca szerszej grupy konsumentów wprowadzając do sprzedaży model TX-P42GT20, pierwszy z najnowszej serii GT.

Panasonic VIERA TX-P42GT20 to telewizor plazmowy wykorzystujący najnowszy panel wykonany w technologii NeoPDP, stworzony specjalnie z myślą o wyświetlaniu obrazu 3D w jakości High Definition. Parametry takie jak częstotliwość odświeżanie obrazu o wartości 600Hz oraz czas reakcji na poziomie 0.001 msek pozwalają uzyskać najwyższą jakość obrazu trójwymiarowego. Funkcją charakterystyczną dla telewizorów VIERA 3D jest również 24p Smooth Film for 3D, która eliminuje typowe, skokowe wyświetlanie obrazu filmowego, zwiększając pierwotną liczbę 24 klatek na sekundę. Przekłada się to na znacznie na bardziej płynny ruch.
 
TX-P42GT20 tak jak inne modele NeoPDP jest wyposażony w sterowanie subpolowe (Sub-field Drive) 600 Hz z funkcją inteligentnego tworzenia klatek (Intelligent Frame Creation Pro). Dzięki temu telewizor precyzyjnie oddają ruch bez uciążliwych rozmyć, rozmazywania i innych artefaktów, które występują w konkurencyjnych technologiach. Ultra-krótki czas przetwarzania na poziomie 0.001 ms w połączeniu z szybszą emisją światła i skróconym wygaszaniem minimalizuje powidoki, jednocześnie zapewniając niezwykle ostry obraz. Cechy te z pewnością zostaną docenione przez miłośników szybkich sportowych scen, filmów akcji i gier.

Panasonic VIERA TX-P42GT20 zapewnia swoim użytkownikom najwyższą jakość obrazu i oddanie kolorów. Wysoki kontrast natywny (5 000 000:1) uzyskiwany dzięki technologii Infinite Black umożliwia wyświetlanie wyjątkowo głębokich czerni, natomiast reprodukcja barw certyfikowana przez THX sprawia, że film wyświetlany jest w naturalnych kolorach, zgodnie z intencjami jego twórców. Oprócz podwyższonego kontrastu w jasnym otoczeniu i ograniczania odbić światła funkcja High Contrast Filter zwiększa też czystość barw i ostrość konturów. Dzięki doskonałemu odwzorowaniu kolorów i subtelnej gradacji odcieni nowy panel wiernie odtwarza szczegóły obrazów wysokiej rozdzielczości od czystej bieli do głębokiej czerni.

Poza systemami, które usprawniają wyświetlanie obrazu trójwymiarowego, Panasonic VIERA TX-P42GT20 posiada szereg funkcjonalności oraz technologii, które zwiększają komfort użytkowania, a w połączeniu z właściwościami technologii plazmowej pozwalają na rozrywkę przyjazną dla użytkownika:
 • Slot kart SD oraz dwa porty USB, które zapewniają m.in. możliwość oglądania filmów w najpopularniejszych formatach jak DivX i DivX HD, zgromadzonych na pamięciach masowych.
 • Możliwość współpracy z komputerami osobistymi dzięki modułowi DLNA.  Użytkownicy mogą wyświetlać na ekranie telewizora treści przeglądane oraz zgromadzone w pamięci komputera jak wideo, muzyka, czy zdjęcia.
 • Możliwość podłączenia zewnętrznego dysku twardego o pojemności
 • od 160 GB do 1 TB i nagrywania treści nadawanych cyfrowo, jak
 • i odtwarzanie jego zawartości.
 • Obsługa sieci bezprzewodowych WiFi – możliwość dokupienia modułu WiFi.
 • Procesor obrazu V-real PRO 5 3D z systemem 600Hz Sub-field Driver, który dzieli każdy z wyświetlanych w przeciągu sekundy 50 obrazów oryginalnego materiału filmowego na 12 sub-pól, a co za tym idzie wyświetlanie w przeciągu sekundy 600 obrazów.
 • Konwersja sygnału z 2D na 3D
 • Funkcja Intelligent Frame Creation Pro, która poprzez wykrywanie
 • i optymalizację reprodukcji ruchu, pozwala na prezentowanie szybkich scen w najwyższej jakości, bez zakłóceń, opóźnień i rozmycia obrazu.
 • Dzięki technologiom High Contrast Filter, modele serii GT20 charakteryzują się doskonałym kontrastem bez refleksów świetlnych nawet w jasnych pomieszczeniach. Dodając do tego  niezwykły współczynniki kontrastu 5,000,000:1 telewizory 3D Full HD Panasonic zapewniają wierne odwzorowanie całej palety barw.
 • System V-Audio Surround odpowiada za emisję dźwięków najwyższej jakości za pośrednictwem dwóch 10-watowych głośników w systemie 2.0.

Poza wymienionymi wyżej systemami, TX-P42GT20 posiada znane z telewizorów VIERA rozwiązania takie jak VIERA Cast. System ten umożliwia przeglądanie serwisów internetowych takich jak YouTube, Eurosport, Picasa, a także jako jedyny producent w Polsce dostęp do bazy ponad 10 000 polskich materiałów video na żądanie telewizji internetowej IPLA. Dostęp do bazy VOD IPLA pozwala użytkownikom telewizorów Panasonic VIERA wyposażonych w aplikację VIERA Cast na bezpłatne oglądanie kultowych seriali, popularnych programów rozrywkowych oferty programowej takich kanałów jak Polsat, TV 4, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Cafe, Polsat Play i Polsat News.

Panasonic VIERA TX-P42GT20 posiada także możliwość podłączenia okularów Full HD 3D, które pozwalają w pełni rozkoszować się trójwymiarowymi seansami w najwyższej jakości, bez efektu rozmycia obrazu. Okulary systemu Full HD 3D pracują w częstotliwości 120 Hz i pozwalają na odbieranie obrazów w rozdzielczości 1920x1080, które wyświetlane są dla każdego oka oddzielnie. Wysyłany do okularów z telewizora sygnał podczerwieni kontroluje interwały otwarcia i zamknięcia migawki okularów, dzięki czemu odbierany obraz posiada zamierzoną jakość. Okulary są do nabycia w sieci dystrybucji polskiego oddziału firmy Panasonic.

Panasonic VIERA TX-P42GT20 jest dostępny w Polsce w sugerowanej cenie brutto 6299 PLN.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 3D
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

259 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...