Onkyo TX-NR3008 amplituner z HDMI 1.4

dodano: 2010-09-07 15:52 | aktualizacja: 2010-09-07 16:01
autor: Anita Dąbek | źródło: Onkyo

Onkyo amplituner Firma E.I.C. SP. z o.o. wprowadziła właśnie na polski rynek nowy amplituner Onkyo model TX-NR3008, który wyposażony jest w dziewięć wydajnych wzmacniaczy mocy i trzy transformatory zasilające. Dzięki możliwości odbioru radia internetowego uzyskujemy dostęp do niemal nieograniczonej liczby stacji, a dopięcie do sieci Ethernet umożliwia łatwe korzystanie z plików muzycznych znajdujących się na dyskach domowych komputerów.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TX-NR3008 dysponuje potężną mocą przez co może służyć do nagłośnienia bardzo dużych pomieszczeń, a dwa wyjścia HDMI nakłaniają wręcz do współpracy amplitunera z płaskim ekranem i projektorem wizyjnym.

Główne cechy amplitunera Onkyo TX-NR3008:
 • Moc 9x200 W (6 Ω/1 kHz, wysterowany jeden kanał)
 • THX Ultra2Plus
 • VLSC (Vector Linear Shaping Circuitry) dla wszystkich kanałów
 • Audyssey MultEQ XT32
 • HQV Reon-VX
 • Dolby Volume
 • Trzy transformatory (wzmacniacze mocy, audio i wideo)
 • BTL (Bridged Transless)
 • Duże pozłacane wejścia: gramofonowe i TV/CD – rozstaw 18 mm
 • Przetworniki audio 196 kHz/24 Bit dla każdego kanału (PCM1796)
 • Trzy procesory DSP TI (DA830 x 1, DA788 x 2)
 • Zone 2 wyjście wideo
 • Pobór mocy 1060 W
 • Zone 2/3 (wyjście głośnikowe i pre out)
 • TRIGGER OUT dla Zone2/3, IR (Input/Output)
 • ISF (Imaging Science Foundation) kalibracja obrazu
 • Nowe duże wydajne prądowo tranzystory w stopniu końcowym
 • OSD na każdym wyjściu wizyjnym
 • Wyjście multikanałowe 9.2
 • Radio Internetowe, Certyfikat Windows 7 i DLNA Version 1.5
 • Zaciąganie plików audio z dysków komputerów wpiętych w Ethernet
 • USB na panelu przednim ze sterowaniem iPoda/iPhona
 • Wejście wideo PC RGB z konwersją do HDMI
 • Współpraca z obciążeniem 4 Ω


Onkyo TX-NR3008 jest kolejnym amplitunerem posiadającym dziewięć wydajnych końcówek mocy i jedenaście gniazd głośnikowych co łącznie pozwala stworzyć bardzo zindywidualizowany system przestrzenny. Dodatkowo amplituner posiada trzy transformatory służące do separowanego zasilania bloków: wzmacniaczy mocy, obwodów cyfrowych i analogowych audio i obwodów wideo. Chcąc rozbudować instalację możemy korzystać z dodatkowych kanałów przestrzennych umieszczonych w przedniej scenie dźwiękowej (Dolby ProLogic IIz i Audyssey DSX), albo wykorzystać je do nagłośnienia dodatkowych pomieszczeń (Zone 2/3), lub podwójnego wzmocnienia kanałów przednich (Bi-wiring), bądź też cieszyć się niemal dowolną kombinacją tych systemów. Urządzenie umożliwia przekazanie sygnału wideo (kompozyt) do dodatkowego pomieszczenie Zone 2.

Kalibracja ISF (Imaging Science Foundation) to komplet regulacji dotyczących jakości reprodukowanego obrazu. Dotyczą one takich parametrów jak: jasność obrazu i poziom czerni, kontrast obrazu i poziom bieli, nasycenie kolorów, balansu barw składowych i ostrość. ISF pozwala także uruchomić specjalnie filtry pozwalające uzyskać wzorcową jakość obrazu. Należą do nich: „Edge Enhancement” – wyostrzenie krawędzi, „Mosquito NR” – redukuje migotanie i przymglenie na krawędziach obiektów, „Random NR” – redukuje ziarno filmu, „Block NR” – redukuje zakłócenia „blokowe” pojawiające się w mocno skompresowanych sygnałach.

TX-NR3008 może być podłączony do Internetu co pozwala korzystać z tysięcy stacji radiowych z całego świata. Dodatkowo daje to możliwość aktualizowania oprogramowania procesora tak by amplituner był stale wyposażony w najświeższe gadżety. Sieciowość urządzenia pozwala także na zaciąganie plików muzycznych z dysków komputerów wpiętych w Ethernet. Teraz masz na wyciągnięcie ręki całą kolekcję muzyki znajdującą się pod Twoim dachem.

Najnowszy Audyssey MultEQ 32, ultraprecyzyjny system korekcji akustyki pomieszczenia, zezwala na dokonanie pomiarów w do 8 punktów w pomieszczeniu odsłuchowym i przeanalizowanie odtwarzanego przez amplituner dźwięku przy ponad 10000 częstotliwościach. Na podstawie uzyskanych wyników system ustawia poziom głośności każdej kolumny, ustala bardzo dokładnie jej odległość od miejsca odsłuchu, a także koryguje brzmienie każdego kanału tak by było ono płaskie w całym zakresie odtwarzanych częstotliwości. Dodatkowo Audyssey koryguje błędy brzmienia wynikające z odbić powstających w pomieszczeniu odsłuchowym, dzięki czemu wszystkie dźwięki są bardzo precyzyjnie umiejscowione w pomieszczeniu tworząc stabilną scenę dźwiękową.W Onkyo zastosowano nowy system Dolby Volume. Reaguje on na gwałtowne odchyłki poziomu głośności od preferowanego przez użytkownika i koryguje je w czasie rzeczywistym. Reaguje także na różne poziomy głośności generowane przez różne źródła i koryguje je w czasie rzeczywistym. Dodatkowo działa jak funkcja „loudness”, ale dzięki analizie odtwarzanych częstotliwości w 40 punktach działa „inteligentnie”, nie pozwala by niskie tony maskowały treść audycji (ludzki głos małe instrumenty) przy cichym słuchaniu.

Amplituner wyposażony jest w wejście USB na panelu przednim do którego można podłączyć dowolną pamięć flash z plikami muzycznymi. Możliwe jest także sterowanie iPodem lub iPhonem.

Onkyo posiada prestiżowy certyfikat THX Ultra2Plus, który zaświadcza, że urządzenie zapewnia odtwarzanie filmowej ścieżki dźwiękowej ze wzorcową jakością i optymalną głośnością, w pomieszczeniach o powierzchni do 35 m2 (przy wysokości 2,5 m). Certyfikat THX nadawany jest urządzeniom domowym, ale stosowany jest przede wszystkim w kilku tysiącach doskonale nagłośnionych sal kinowych na całym świecie.

Do dyspozycji użytkownika pozostaje osiem wejść HDMI (w tym jedno na panelu przednim) i dwa wyjścia, wszystkie zgodne ze specyfikacją 1.4, którymi można przesłać trójwymiarowy sygnał wizyjny o rozdzielczości Full HD. Najnowsza wersja HDMI wyposażona jest także w funkcję Audio Return Channel, dzięki której możemy wzmocnić w amplitunerze sygnał z odbiornika telewizyjnego bez konieczności wykonywania innych połączeń niż HDMI. Umożliwia ona także przesyłanie obrazu o rozdzielczości 4000 x 2000, czyli czterokrotnie większej niż spotykana w sygnale Full HD.

Komplet gniazd HDMI uzupełniony jest absolutnie unikalnym wejściem PC RGB pozwalającym podłączyć do amplitunera komputer. Obraz przesyłany do wejścia PC RGB jest udostępniony na wyjściu HDMI OUT. Dostępne są także dwa wejścia i jedno wyjście komponent, a także listwa Universal Port Onkyo zapewniająca jednoprzewodowe połączenie z peryferiami Onkyo oraz analogowe i cyfrowe wejścia audio i dwa wyjścia na aktywny subwoofer.

TX-NR3008 zawiera procesor wizyjny HQV Reon-VX, który skaluje wszystkie analogowe obrazy dostarczone do amplitunera do postaci cyfrowej 1080p, które następnie dostępne są na wyjściu HDMI. Do przetwarzania dźwięku z wysoką wiernością zastosowano przetworniki Burr-Brown 192 kHz/24 bit (PCM1796) dla każdego kanału. Wewnątrz odnajdziemy dekodery wszystkich aktualnie stosowanych standardów wraz z bezstratnymi Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio, a także formaty poszerzające odtwarzanie dźwięku w płaszczyźnie pionowej: Dolby ProLogic IIz i Audyssey DSX.

Onkyo posiada dziewięć wydajnych wzmacniaczy mocy zdolnych do wytworzenia 200 W na kanał (6 Ω/1 kHz, wysterowany jeden kanał), zbudowanych jako trójstopniowe odwrócone obwody Darlingtona, w wersji szerokopasmowej (WRAT). Wysokoprądowe wzmacniacze końcowe mogą współpracować z kolumnami o impedancji 4Ω co jest absolutną rzadkością wśród urządzeń multikanałowych.

W TX-NR3008 zastosowano technologię Jitter-Cleaning Circuit, która w połączeniu z solidnymi wzmacniaczami i potężnym zasilaczem o poborze mocy 1060W, zapewnia perfekcyjną jakość reprodukowanego dźwięku. Onkyo wyposażony jest w pilota zdalnego sterowania obsługującego urządzenia innych producentów, a także posiada wyświetlanie funkcji na ekranie podłączonego telewizora z przewodnikiem ułatwiającym użytkownikowi obsługę.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Odtwarzacze multimedialne
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

720 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

449 zł Więcej...