Procesory graficzne NVIDIA GeForce 400M

dodano: 2010-09-06 12:43 | aktualizacja: 2010-09-06 16:31
autor: Anita Dąbek | źródło: NVIDIA

nVIDIA Firma NVIDIA przedstawiła serię procesorów graficznych NVIDIA GeForce 400M, przeznaczonych do montażu w nowej generacji komputerów przenośnych, obsługujących technologię NVIDIA Optimus i NVIDIA 3D Vision. Nowe komputery trafią na rynek za pośrednictwem największych światowych sprzedawców, w tym m.in. firm Acer, Asus, Dell, Lenovo, Samsung i Toshiba. Pozostałe firmy również przedstawią niedługo własne produkty.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowa seria procesorów graficznych NVIDIA GeForce 400M składa się z następujących modeli:
  • Dla entuzjastów: GeForce GTX 470M i GTX 460M.
  • Dla użytkowników wymagających wydajności: GeForce GT 445M, GT 435M, GT 425M, GT 420M i GT 415M.

Obsługa technologii NVIDIA Optimus jest jedną z najważniejszych cech procesorów graficznych serii GeForce 400M. Komputer wyposażony w tę technologię może automatycznie, w miarę potrzeby, włączać lub wyłączać procesor graficzny, co umożliwia osiągnięcie wyjątkowo długiego czasu pracy na akumulatorach. Według recenzentów, rozwiązanie NVIDIA Optimus jest jedną z najważniejszych technologii dla komputerów przenośnych stworzonych w ostatnich latach.i

Seria NVIDIA GeForce 400M to pierwsze procesory graficzne oparte na architekturze Fermi, które zostały przeznaczone dla komputerów przenośnych i zbudowane od podstaw z myślą o współpracy z platformą DirectX 11 firmy Microsoft. Procesory graficzne GeForce 400M zapewniają długi czas pracy na akumulatorach, najlepsze możliwe wrażenia przy korzystaniu z materiałów w wysokiej rozdzielczości (HD) i przeglądaniu Internetu, a także wiele zabawy z wciągającym, trójwymiarowym obrazem oraz możliwość uruchomienia w świetnych gier. Nawet pięciokrotny wzrost szybkości w przetwarzaniu klipów wideo w wysokiej rozdzielczości do serwisu Facebook i nawet dziesięciokrotnie wyższa wydajność w jednej z najlepszych gier tego roku, StarCraft IIii, stanowią dowód potwierdzający fakt, że procesory graficzne serii GeForce 400M są najlepszym rozwiązaniem dla nowoczesnych komputerów przenośnych.

Po połączeniu procesorów graficznych serii GeForce 400M z okularami 3D Vision i monitorem obsługującym tę technologię, użytkownicy komputerów – gracze, miłośnicy filmów i entuzjaści fotografii – mogą cieszyć się zapierającymi dech w piersiach efektami obrazu stereoskopowego. Dzięki technologii 3D Vision, użytkownicy otrzymują dostęp do największej liczby materiałów trójwymiarowych, w tym ponad 425 gier, filmów Blu-ray, fotografii i klipów wideo strumieniowanych przez Internet. Modele komputerów przenośnych wyposażonych w procesory graficzne serii GeForce 400M i okulary 3D Vision trafią do sprzedaży wkrótce po premierze. Wśród pierwszych modeli tego typu znajdą się Acer Aspire 5745DG (z procesorem graficznym GeForce GT425M) oraz Asus G53Jw (z procesorem graficznym GeForce GTX 460M). Dzięki wbudowanej obsłudze technologii NVIDIA 3DTV Play™, konsumenci będą mogli podłączyć komputer przenośny do nowego telewizora 3D i wyświetlać najnowsze, trójwymiarowe materiały (w tym gry) bezpośrednio w salonie.

Tylko procesory graficzne NVIDIA GeForce zostały wyposażone w dodatkowe funkcje graficzne, takie jak:
  • Obsługa technologii NVIDIA 3D Vision™, która umożliwia wyświetlanie wciągających i zachwycających obrazów w pełnym trójwymiarze
  • Obsługa technologii PhysX™, która zapewnia realistyczne efekty fizyczne w grach
  • Obsługa architektury CUDA™, umożliwiającej uruchamianie aplikacji obliczeniowych wykorzystujących procesor graficzny
  • Sterowniki NVIDIA Verde™ dla komputerów przenośnych, zapewniające optymalną wydajność i stabilność komputera
  • Obsługa oprogramowania NVIDIA 3DTV Play™, które umożliwia podłączenie komputerów przenośnych i stacjonarnych do telewizora 3D.

Firmy Acer, Asus, Dell, Lenovo, Samsung i Toshiba zapowiedziały dziś wsparcie dla serii procesorów graficznych serii 400, a pozostali producenci OEM ogłoszą wsparcie w najbliższych dniach.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Podzespoły
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...